Kde najdete nejlepší aquaparky v ČR, na Slovensku a v Maďarsku?

Vodní hrátky a mnoho dalších atrakcí si užijete bez ohledu na počasí…

V posledních letech se aquaparky staly velmi populárními a rostou opravdu jako houby po dešti. Najdete tam spoustu atrakcí, jako jsou různé bazény, tobogány, skluzavky, brouzdaliště, vířivky, sauny, solné jeskyně, ale i fitness centra či nabídku masáží. Často nechybí ani restaurace, možnost ubytování nebo jiné služby. My jsme pro vás vybrali to nejzajímavější u nás, na Slovensku a v Maďarsku


Aquapalace Praha 

Nejmodernější aquapark v České republice najdete v Praze, v obchodní zóně Průhonice – Čestlice. Patří dokonce do 25 nejlepších aquaparků v Evropě a je největší ve střední Evropě. Těšit se můžete na 3 tematické vodní světy: Palác dobrodružství, Palác pokladů a Palác relaxu. V Paláci dobrodružství na vás čekají adrenalinové zážitky, tobogány a dravá řeka. Pro rodiny s dětmi je určen Palác pokladů, kde jsou k dispozici brouzdaliště, skluzavky a všemi oblíbené vlnobití. Připravená je dokonce také animační show. Za odpočinkem, ať už pasivním či aktivním, se vydejte do Paláce relaxu. Nachází se zde vířivky, plavecký bazén i potápěčský tubus. V Aquapalace Praha jsou i sauny, lázně, kosmetické salóny, fitness a dopřát si je možné i různé druhy masáží. 

Centrum Babylon

Starší, ale opravdu propracované zábavní centrum se nachází v Liberci. Kromě vodních atrakcí zde najdete Lunapark, IQ park, lasergames či různé labyrinty. Všechny tyto části tvoří jeden komplex a jsou propojené uličkami s mnoha obchody. V areálu je také hotel, takže k dispozici je opravdu vše pod jednou střechou. 

Aqualand Moravia

V Pasohlávkách nedaleko Brna, přímo v Lednicko – Valtickém areálu, si užijete vodní zábavu ve velmi moderním aquaparku. Interiér je zařízen ve stylu římských lázní. Skočit můžete do 7 bazénů, sklouznout se na 20 tobogánech a nechybí 4 vířivky, sauny a ledové studny. Skvělý odpočinek doplní pobyt v solných nebo aroma lázních. 

Aquaforum Františkovy Lázně

Pro hosty jsou připravené vnitřní a venkovní bazény s teplou vodou, vodní atrakce, vzduchové masážní lavice, vřídla a sauny. Venkovní prostor navíc disponuje hřištěm na plážový volejbal. Občerstvit se je možné ve Snack baru nebo přímo v restauraci. Samozřejmě se nacházíte v lázních, takže vás tady nemine široká nabídka klasických lázeňských procedur s využitím místních přírodních léčivých zdrojů. 

Aquapark Špindlerův Mlýn

Ideální místo pro spojení lyžování, horské turistiky či cyklistiky s vodní zábavou leží přímo v srdci Krkonoš a disponuje rekreačním i dětským bazénem, tobogány, malou a velkou vířivkou, vodními koly a jinými atrakcemi. Součástí je také wellness centrum, kde můžete navštívit sauny, solnou jeskyni nebo si dopřát masáž.

Spa a Aquapark Turčianské Teplice

Na Slovensku najdete opravdu jedinečné moderní centrum termálních bazénů s léčivou vodou. K dispozici jsou dále vířivky, sauny a venkovní vodní svět s různými atrakcemi. Pobyt tady je kromě zábavy vhodný při potížích pohybového aparátu a urologických problémech. 

Tatralandia

Nelze ještě nezmínit největší slovenský aquapark nedaleko Liptovského Mikuláše, ležící uprostřed nádherných slovenských hor v malebné krajině. Má vnitřní i venkovní část a dohromady 14 bazénů, 28 tobogánů, všemožné atrakce včetně surfování, tropický ráj, restaurace, wellness & spa a nabízí také ubytování. 

Aquaworld Budapešť

Nakonec se přesuneme do Maďarska, kde najdete největší maďarské zážitkové lázně spojené se špičkovým ubytováním ve wellness hotelu. Ve všech zážitkových bazénech je termální voda. Všechny tobogány jsou přístupné po celý rok, protože se nacházejí v kryté části. S plaváním vám pomůže plavecká akademie. Nejen pro děti je připravený dům plný her a animační programy. A skvělý relax nabízí saunový svět.


Nemusíte čekat na horké letní dny, abyste se svlékli do plavek a užívali si vodní radovánky. Stačí jen vyrazit do aquaparku, a to v jakémkoliv ročním období.