Kladské pomezí… dovolená tisíce a jednoho pohádkového výletu

Cesta proti proudu řeky Metuje Vás dovede až na samý dotyk stání hranice s Polskem. V těchto místech se mezi Krkonošemi a Orlickými horami rozkládá magický region Kladské pomezí. Krajina, která svým jedinečným přírodním bohatstvím, kulturními a historickými památkami uspokojí snad i toho nejnáročnějšího návštěvníka.

Navštivte tolik fascinující zákoutí Adršpašsko-teplických skal, nechte na sebe dýchnout historii Babiččina údolí, kde se v dávných dobách odehrával děj známé knihy Babička od Boženy Němcové. Zavítejte do vojenské pevnosti Dobrošov nebo do polských lázní Kudowa Zdrój, které svou atmosférou lázeňské kolonády i celého městečka tvoří pomyslné „Karlovy Vary“ na druhé straně našich hranic. Snad jen v tomto kraji se Vám skýtá možnost vydat se na Sibiř, vyšplhat na samotnou Hvězdu, hledat poklad na Kočičím hradu nebo se projet mezi buvoly a žirafami po Safari – a to vše v rozmezí pouhých 30 km naší země. Můžete se pohybovat autem, vložit nohy do pedálu, naložit kolo do cyklobusu, střihnout si pěší výlet nebo se šinout motoráčkem s výhledem do širokého okolí.

Ideálním výchozím bodem pro Vaše výlety je nově zrekonstruovaný Hotel TOMMY – congress & relax center situovaný v klidné příměstské části Babí ve městě Náchod. Můžete zde prožít romantický víkend pod taktovkou pana Amora, nechat se hýčkat wellness procedurami při prodlouženém víkendu jako ve službách Jejího Veličenstva… ale záhy zjistíte, že víkend je krátká doba na to, abyste se nadechli celé té krásy zdejšího kraje.