Lázeňské pobyty pro očkované a testované

Od 10. května i pro samoplátce

S nastupujícím jarem přichází konečně dlouho očekávané rozvolnění přísných pravidel pro lázeňská a wellness zařízení. Jaká pravidla musíte aktuálně splnit, abyste mohli vyjet  do lázní? Čtěte dál!

Epidemická situace se pomalu, ale jistě zlepšuje, a to je dobrá zpráva zejména pro všechny, kteří se již nemohou dočkat, až vyrazí do lázní za prevencí. Od pondělí 3. 5. jsou lázně otevřené pro léčebné lázeňské pobyty pro pacienty po covidu a od 10. 5. se tato skupina obyvatel ještě více rozšiřuje. Podmínkou je očkování proti covid-19 nebo negativní PCR či antigenní test. Podmínky testování se mohou v budoucnu u lázeňských pobytů a běžného hotelového ubytování lišit, situaci kolem vládních nařízení intenzivně sledujeme a budeme zde nadále aktualizovat.

JAK JE TO S OČKOVÁNÍM?

Očkovaný při nástupu na pobyt musí prokázat, je alespoň 22 dní od první očkovací dávky.

Konkrétní pravidla zní následovně. Od aplikace první dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu uplynulo nejméně 22 dní, ale ne více než 90 dní, pokud nebyla aplikována druhá dávka. Nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu uplynulo nejméně 22 dní, ale ne více než 9 měsíců, pokud byla aplikována druhá dávka. Nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu uplynulo nejméně 14 dní, ale ne více než 9 měsíců, a očkovaná osoba nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19.

Více informací o tom, jak si o certifikát zažádat, najdete na Očkovacím portálu občana.

JAKÝ TEST POTŘEBUJETE?

Třetí možnost, která vám umožní lázně navštívit, představuje prokázání negativního laboratorního PCR či antigenního testu prostřednictvím certifikátu od testovacího centra či sms. Antigenní ani PCR test nesmí být pro účely ubytování starší 48 hodin před příjezdem.

ZRELAXUJTE TĚLO I DUŠI BEZ JAKÝCHKOLIV OBAV

Splňujete podmínky pro pobyt, ale máte obavy do lázní vyjet? Díky omezenému počtu hostů i přísným pravidlům, která pobyty v lázních podmiňují, jsou lázeňská zařízení aktuálně velmi bezpečným místem jak k léčbě zdravotních problémů, tak i k načerpání potřebných sil. Nemusíte se tedy obávat jakéhokoliv nebezpečí nákazy. 

LÁZEŇSKÉ POBYTY PO CELÉ ČR

Vše je vyřízeno a vy si toužíte řádně odpočinou? Očkované hosty rády přivítají Františkovy Lázně, Karlovy Vary i  Mariánské Lázně. Z moravských pak například lázně Luhačovice či Velké Losiny. Raději byste na sever? Pak tu pro vás máme Lázně Libverda. Tím však naše nabídka nekončí. Vybírejte z mnoha léčebných lázeňských pobytů na Spa.cz

O všech stávajících opatřeních se dočtete v aktuálních podmínkách pobytů v hotelech a lázních.

Povoleny jsou pouze dlouhodobé léčebné lázeňské pobyty, na které se vztahuje možnost využití státního poukazu v hodnotě 4 000 Kč na osobu. Doporučujeme tedy vybírat pobyty se státním příspěvkem na lázně, které lze rezervovat na Spa.cz. Vše o státním příspěvku a možnostech jeho získání najdete na Spa.cz/dolazni.

Přejeme pevné zdraví!

Tým Spa.cz