Lázeňský dům Praha ***

Vyjeďte za překrásným výhledem na romantické údolí řeky Bečvy.

O městě

Lázně Teplice nad Bečvou jsou jedny z nejstarších lázní na Moravě. Jejich historie sahá až do roku 1553. Nachází se v malebném údolí řeky Bečvy v Moravské bráně nedaleko Olomouce v klidném a romantickém prostředí obklopeném lesy a lázeňským parkem. 

Díky zdejší unikátní minerální vodě, známé také jako “teplická voda“, s vysokým obsahem oxidu uhličitého a stálou teplotou 22,5°C jsou Teplice vhodné zejména pro rehabilitaci oběhového a nervového systému, pohybového aparátu, léčbu poruch látkové výměny a pro léčbu obezity u dětí. Kyselka pramení ve velkých hloubkách a je zachycena ve třech vydatných pramenech, kterými jsou Kropáčův, Gallašův a Jurikův pramen.

Lázně Teplice nad Bečvou jsou vhodné zejména pro rehabilitaci oběhového a nervového systému, pohybového aparátu, léčbu poruch látkové výměny a obezity u dětí.

Lázeňský dům Praha

Lázeňský dům Praha *** prošel v roce 2016 kompletní rekonstrukcí. Dominuje lázeňskému parku a po kompletní rekonstrukci nabízí svým hostům skutečně luxusní ubytování v prvorepublikovém stylu. Většina pokojů navíc disponuje terasou s výhledem do zeleně a do údolí řeky Bečvy. Večerní sklenka dobrého vína se tak stane romantickým a nevšedním zážitkem. Po probuzení se můžete těšit na lahodnou snídani. Večeře jsou podávány v nedalekém lázeňském domě Bečva. Nejen ubytování a gastronomie jsou zde skvělé. Dopřát si zde můžete spoustu zajímavých procedur. Od klasických masáží, relaxačních koupelí, vířivky, saunového světa, léčivých zábalů nebo bazénu až po ty největší rarity, kterými jsou vibrační lehátko s infračerveným světlem, které uvolňuje veškeré napětí ve svalech a kryoterapie, což je pobyt v -120°C. Ta je vhodná na imunitu, onemocnění kůže a na pohybový aparát.

Okolí hotelu

V okolí lázeňského domu se nachází spousta míst, která můžete navštívit. Přímo v areálu se nachází Zbrašovské aragonitové jeskyně, které jsou nejteplejšími jeskyněmi v ČR. Nedaleko jeskyní najdete nejhlubší zatopenou českou, ale i nejhlubší sladkovodní propast světa, tzv. Hranickou propast. Za návštěvu určitě stojí i hrad Helfštýn, který se nachází uprostřed zalesněných kopců nad půvabným údolím řeky Bečvy. V letní sezóně se hrad stává dějištěm historického šermu, divadelní, hudební i taneční produkce.

Lázeňský dům Praha je jedním z partnerů oslav výročí 10 let Spa.cz, který věnoval do soutěže luxusní týdenní pobyt pro dva.

Zde se můžete podívat na video od Lázeňského Šviháka, který lázně navštívil a natočil pro vás tipy na výlety.