Lázeňský hotel Terra - Janské Lázně

Lázeňské městečko v horách

O JANSKÝCH LÁZNÍCH

Horské městečko Janské Lázně, ležící na úpatí Černé hory v Krkonošském národním parku je známé hlavně díky světoznámým lázním a špičkovým sportovním střediskům. Jsou druhým nejlépe hodnoceným lyžařským střediskem v České republice a také jsou jedinými lázněmi na české straně Krkonoš. Své jméno nesou po termálním pramenu, který byl podle záznamů objeven již v roce 1006.

Janské lázně

LÉČIVÉ ZDROJE

Přírodními léčivými zdroji je místní podhorské klima a termální minerální voda hydrouhličitano-vápenato-sodného typu, vyvěrající v areálu jako Janův a Černý pramen. Voda je využívána pro vanové koupele a v bazénech lázní. Místní přírodní klima je vhodné k léčbě chronických chorob, alergií a respiračních onemocnění.

Janské Lázně - turistika

SPORTOVNÍ VYUŽITÍ

Janské Lázně jsou vyhledávány zejména díky velkému množství volnočasových aktivit. V létě se Janské Lázně stávají rájem pro milovníky turistiky a cykloturistiky. V zimě se zase můžete těšit na skvělé podmínky pro lyžování, díky nově vybudovaným lanovkám, vlekům a běžeckým lyžařským tratím.

HOTEL TERRA

Pokud se rozhodnete navštívit Janské Lázně, doporučujeme se ubytovat v Lázeňském hotelu Terra, který se nachází v centru města nedaleko kolonády. V roce 2016 prošel rekonstrukcí, takže se hosté mohou těšit na moderní komfortní ubytování s novými zrekonstruovanými sociálními zařízeními. Součástí hotelu je i Aquacentrum, kde jsou k dispozici vodní clony, protiproud, masážní a perličková lůžka a vnitřní i venkovní vířivky, z nichž jedna je v provozu i v zimě. Využít můžete i finskou saunu, parní saunu a zchlazovací bazének.

OKOLÍ HOTELU TERRA

Janské Lázně jsou vhodné zejména pro milovníky horské turistiky. Na výlet se můžete vydat na stezku korunami stromů, která je přímo v Janských Lázních. Další výlet, který byste neměli vynechat je Černá Hora, na kterou se dostanete kabinovou lanovkou nebo ti zdatnější pěšky. Nedaleko Janských Lázní se nachází také Špindlerův Mlýn, přezdívaný jako “český Aspen“, který láká na velké množství adrenalinových sportů a krásnou přehradu. Dalšími zajímavými horskými středisky jsou Pec pod Sněžkou, Benecko nebo Strážné.


Zde se můžete podívat na video z Lázeňského hotelu Terra, který navštívil náš Lázeňský Švihák a načerpat inspiraci na výlet.