Lázně Jupiter Bechyně

Jihočeská perla

V překrásném údolí na soutoku Lužnice a říčky Smutné se nachází malebné městečko Bechyně, proslulé slavnou historií, zajímavým mostem, renesančním zámkem, Křižíkovou elektrickou dráhou, ale hlavně bechyňskými lázněmi, které patří mezi nejstarší lázně v Čechách. Hlavním léčivým zdrojem je rašelina, pocházející z nedalekých Komárovských Blat a patří mezi nejlepší v České republice i ve Střední Evropě. V lázních se specializují na léčbu artritidy a artrózy, Bechtěrevovy choroby, metabolického onemocnění s postižením kloubů nebo také na nervové ústrojí.

Hotely Bechyně

Lázně Jupiter Bechyně

Tento areál nabízí ubytování ve 3 budovách. Budovy Přemyslovka a Vlasta se nacházejí přímo v areálu, budova Božena se nachází mimo areál, avšak pouze pár desítek metrů naproti budově Přemyslovka. V prvním patře budovy Vlasta je ředitelství lázní, ordinace lékařů a jsou zde poskytovány některé druhy procedur. V lázeňských domech Přemyslovka a Božena je umístěna další část balneo provozu a ubytovací kapacity.

V lázních si můžete dopřát osvědčené lázeňské procedury jako například slatinné a perličkové koupele, medové i čokoládové zábaly, nejrůznější druhy masáží, elektroléčbu, mechanoterapii, parafín, plynové injekce, lymfodrenáž, finskou a parní saunu, ale můžete zde i chytat bronz v soláriu.

Ubytování v lázních Jupiter Bechyně

Tipy na výlet

Jak již bylo zmíněno, za prohlídku rozhodně stojí zámek Bechyně, který je výraznou dominantou a ozdobou města. Dále pak známý most Bechyňská Duha, o kterém byl dokonce natočen dokument nebo Křižíkova elektrická dráha vedoucí z Tábora do Bechyně.

K výletům láká údolí řeky Lužnice se zbytky několika středověkých hradů nebo romantický skalnatý kaňon Židova strouha, kde cesta často vede po kamenech nebo přes brody. 

Pokud popojedete dál od Bechyně doporučujeme navštívit historické město Český Krumlov, zámek Hluboká nad Vltavou, otáčivé hlediště v Týně nad Vltavou nebo Zoo v Táboře

Známý most Bechyňská Duha


Lázně v Bechyni jsou vhodné zejména pro ty, kteří si chtějí odpočinout od všedních dní a stresu.

Zde se můžete podívat na video z lázní, které navštívil Lázeňský Švihák.