Lázně Lednice - nejmladší lázně České republiky

Za léčivou jodobromovou vodou můžete nyní jet také do lázní ****Spa Resort Lednice.!Na našem území byly nejrůznější přírodní léčebné prameny využívány již od počátku 15. století. Největšího rozmachu dosáhlo české lázeňství o tři století později, kdy se lázně a pobyt v nich rozvíjel nejen po stránce urbanistické, ale také z hlediska péče o klienta. Během průběhu časů jsme mohli v České republice nalézt až na 250 lázeňských míst, v dnešní době se jejich počet pohybuje kolem čtyřiceti, kromě tradičních lázní jako jsou Karlovy Vary, Mariánské lázně, Luhačovice či Jánské lázně, byly u nás objeveny i nové léčebné prameny. 

Netušené bohatství – nový pramen jodobromové vody
Již pět let mají lidé možnost využít k léčbě cévních onemocnění, pohybového ústrojí, nemocí neurologických, gynekologických i kožních účinky třetihorní jodobromové vody v jihomoravské Lednici. Jodobromová koupel má kromě léčebných účinků také preventivní, regenerační a omlazující efekt. 

Původ, složení a účinky jodobromové vody
Jedním ze dvou vrtů, z nichž se miliony let stará mořská jodobromová voda čerpá z hloubky až 1 250 m, disponuje ****Spa Resort Lednice. V místní podzemní kapsli bylo nalezeno ložisko mineralizované jodobromové vody, jejíž obsah jodidů přesahuje 30 mg/l a bromidů mezi 40 – 60 mg/l. Podrobnější složení této vody naleznete na http://www.lazne-lednice.cz/cs/jodobromova-voda.

Balneo provoz v hotelu Spa Resort Lednice **** poskytuje při jodobromové kúře privátní prostor, jelikož koupele jsou ordinovány jednotlivě. Léčivý jod se uvolňuje z koupele o teplotě 37˚C do ovzduší a klient jej tak vstřebává nejen pokožkou a sliznicemi, ale také inhalací. Touto cestou se jod dostává do celého organismu a působí jak jednorázově, tak dlouhodobě.

Spa Resort Lednice **** 2015 aneb léčebné koupele, wellness, bazén, infrasauna i koloběžky 
Nově otevřený hotel Spa Resort Lednice **** v sobě spojuje jak léčebné programy, tak prostor pro relaxaci a odpočinek uprostřed Lednicko-valtického areálu. 
Kromě vodoléčby, léčebných a relaxačních koupelí, fyzioterapeutických cvičení (na objednání), tepelných terapií či masáží nabízí svým klientům také bazén s infrasaunami i půjčovnu koloběžek. Naleznete zde také kvalitní zázemí všem cyklistickým nadšencům. Okolí samo láká k dlouhým procházkám, lze však využít i rozsáhlou síť cyklistických stezek, které Vás provedou Lednicko-valtickým areálem.
I přestože je LVA známo především novogotickým zámkem s rozsáhlou zahradní architekturou v Lednici, dalším zajímavým místem, a to nejen pro své podzemní vinné sklepy, jsou Valtice, stejně tak můžete navštívit CHKO Pálava a Dietrichštejnský Mikulov. 

Další léčebné účinky jodobromové vody
Jodobromová voda má velmi pozitivní účinek na pohybový aparát včetně poúrazových stavů, stavů po ortopedických operacích, artiritidu, osteoporózu, na respirační onemocnění, cévní elasticitu, na některé oční choroby, na léčbu hypertenze a některých kardiovaskulárních onemocnění, léčí kožní onemocnění, má protizánětlivé a hojivé účinky, stimuluje imunitní systém. Doporučuje se také na léčbu některých neurologických onemocnění apod.