Lázně Teplice nad Bečvou

léčí již 465 let

Lázně Teplice nad Bečvou, jedny z nejstarších moravských lázní, jsou špičkovým zařízením zaměřeným na léčbu srdečních a cévních onemocnění. Léčili se zde slavné osobnosti jako například hudební skladatelé Leoš Janáček, Vítězslav Novák, básníci Petr Bezruč, Jiří Mahen nebo prezident Antonín Zápotocký. Zdejší Odborný léčebný ústav pro kardiorehabilitaci po operacích srdce je prvním zařízením svého druhu v celé České republice. Letos zahájily už 465. sezónu.

Místním přírodním léčivým zdrojem je proslulá minerální voda, známá také jako „teplická kyselka“, která se zahřátá používá k vanovým koupelím. Díky svému vysokému obsahu oxidu uhličitého má vynikající účinky nejen při léčbě srdce a cév, ale také pohybového aparátu, nervových onemocnění a civilizačních chorob, jako je cukrovka nebo vysoký krevní tlak. Lázně Teplice nad Bečvou se specializují i na léčbu dětí ve věku od 1,5 roku.

Pro ty, kdo se nepotřebují léčit, ale hledají spíš relaxaci a odpočinek, jsou připraveny kratší tematické pobyty s příjemnými uvolňujícími procedurami. Blízké okolí lázní nabízí celou řadu atraktivních turistických cílů. Přímo v areálu lázní můžete navštívit Zbrašovské aragonitové jeskyně s unikátní krasovou výzdobou. Příjemnou procházkou lze dojít z lázeňského parku k nedaleké Hranické propasti, která je nejhlubší zatopenou jeskyní na světě. Lázněmi prochází také turistická stezka vedoucí ke zřícenině hradu Helfštýn, který je významným kulturním centrem v regionu. Na své si přijdou i milovníci cyklistiky. Přímo z lázeňské kolonády se mohou napojit na cyklostezku Bečvu

A na konec ještě jedno doporučení, v Teplicích nad Bečvou si určitě nenechte ujít polárium Arktika. Chladová terapie s teplotami až minus 120 °C má blahodárné účinky na pohybový aparát, artrózu, revma, bolesti kloubů a kožní nemoci, celkově regeneruje organizmus a posiluje imunitní systém.