Lázně v zimě? Proč ne!

Časy kdy ošetřující lékař předepsal lázně a pacient do pár měsíců odjel, jsou dávno ty tam. V dnešní době komplexní lázeňskou péči lékaři předepíší opravdu jen při závažných zdravotních problémech. O zdlouhavém schvalovacím procesu se spoustou administrativní zátěže, ani nemluvě. Ve většině případů se tedy musíme smířit s rolí klienta „samoplátce“.

Ačkoliv byla hrazená lázeňská péče dříve dostupnější, na většinu „obyčejných lidí“ se stejně dostaly většinou jen podzimní či zimní měsíce.

Dnes je situace sice jiná, ale pro většinu z nás, je možnost lázeňského pobytu v příjemných teplých měsících stejně nedostupná jako dřív. Promenády a lázeňské domy jsou plné zahraničních klientů a cena pobytu je takřka srovnatelná s cenou pěkné dovolené u moře. Ale co s tím? Všichni dnes cítíme, že díky rychlému životnímu tempu, stresu, nedostatku pohybu a vlivem špatného stravování naše tělo jednou za čas potřebuje využít léčebných účinků lázeňských procedur a léčivých pramenů. Je tedy na snadě otázka: Proč nevyjet do lázní v zimě? 


Navíc patříte-li mezi ty šťastnější a chystáte se do lázní především za odpočinkem, očistou těla a ducha a nemáte závažnější zdravotní potíže, můžete pobyt v lázních zkombinovat s aktivním odpočinkem ve formě zimních sportů. Vždyť spousta lázeňských komplexů se nachází v blízkosti horských středisek (např. Lázně Bělohrad, Lázně Jáchymov, Lázně Velké Losiny, Lázně Karlova Studánka…a mnoho dalších) Dnešní lázně nabízejí kvalitní léčebný, relaxační a wellness program i přes zimní měsíce. A výhodou zimních pobytů je, že si můžete vybrat lepší ubytování za nižší cenu než v létě, procedury nebudou tak časově vytíženy a díky poklidnější atmosféře si jistě odpočinete mnohem více než v létě.