Letní hudební festivaly a wellness

„Hudba uvolňuje ducha a okřídluje myšlenky.“ (Friedrich Nietzsche)

Každé léto probíhá hudební festivalová sezóna plná hudebních přehlídek různých žánrů z domácí i ze zahraniční scény. Tyto festivaly jsou velmi oblíbené a hojně navštěvované. Krásné slunečné a teplé počasí, k tomu koncerty známých i méně známých kapel přímo pod širým nebem jsou dokonalou kombinací. Nechybí spousta dalších atrakcí a všechny potřebné služby. Pokud návštěvu nějakého takového festivalu chcete dovést k dokonalosti, určitě si k tomu zajistěte wellness pobyt. My jsme pro vás vybrali ty nejlepší k těm nejoblíbenějším festivalům u nás.

Rock for People

25. ročník jednoho z největších letních open – air festivalů v České republice se koná 4. – 6. 7. 2019 na bývalém vojenském letišti v Hradci Králové, asi 2 km od jeho centra. Každoročně si až 30 000 návštěvníků užívá širokou nabídku žánrů od rocku přes punk, hardcore, elektroniku až po drum and bass. Kromě toho jsou k dispozici divadla, workshopy a mnoho dalšího. Nechybí různorodá nabídka občerstvení i možnost vegetariánské stravy. K tomu všemu si můžete dopřát Wellness rozmazlování v nedalekých Lázních Bohdaneč. V ceně je ubytování na 3 noci včetně polopenze. Po protančených a prozpívaných koncertech si báječně odpočinete při klasické masáži celého těla, v přísadové koupeli, v solné jeskyni či ve finské sauně nebo parní kabině. Tělo protáhnete plaváním v hotelovém bazénu.

Colours of Ostrava

18. ročník multižánrového hudebního festivalu se koná 17. – 20. 7. 2019 v průmyslovém areálu národní kulturní památky Dolní oblast Vítkovice, nedaleko centra Ostravy. Deník The Guardian dokonce zařadil v roce 2016 tento festival mezi 10 nejlepších festivalů v Evropě. V posledních letech se jeho návštěvnost přehoupla přes 40 000 hostů. Se zakoupením vstupenky získáte i řadu výhod po celém městě. Festival probíhá také v ulicích Ostravy a to zcela zdarma. Poblíž Ostravy leží Lázně Darkov, kde můžete strávit pobyt s názvem Darkovský balzám. A bude to skvělý balzám na duši i tělo, který vyváží hudbou nabité festivalové dny. Zajištěná je plná penze a blahodárné procedury. Zrelaxujete při klasické masáži, v koupeli v jodobromové solance se suchým zábalem i při teplém rašelinovém zábalu. Navíc máte dvakrát zdarma vstup do bazénu.

Let It Roll

12. ročník největšího drum and bassového festivalu na světě se uskuteční 1. – 3. 8. 2019 na letišti v Milovicích, asi 40 km severovýchodně od Prahy. Festival vás kromě výběru hudby zaujme unikátním stage designem, který každoročně poodkrývá příběh robotů. Čeká na vás 7 pódií, více než 220 umělců, působivá dekorace, světelná show a ohňostroje. Díky velké oblíbenosti i tento festival už překročil hranici 30 000 návštěvníků. Připravený je široký výběr jídla a na své si přijdou vegani, vegetariáni i milovníci masa. K takové party se hodí klidné ubytování s wellness relaxem v blízkých Lázních Poděbrady. Hotel Golfi nabízí pobyt Alona spa – víkendový rituál. Alona ve filipínském jazyce znamená vlna a na ní se můžete nechat unášet celý víkend, prvně na festivalu a poté v hotelu. Tam budete mít připravený welcome drink, snídaně a večeře. Kromě toho samozřejmě Alona rituál s jemnou masáží celého těla a luxusní hloubkové čištění přírodní kosmetikou Primavera.

Mighty Sounds

15. ročník dalšího unikátního hudebního festivalu proběhne 12. – 14. 7. 2019 v Táboře, na místě zvaném Čápův Dvůr. Uslyšíte a uvidíte to nejlepší ze žánrů punk, ska, hardcore, reggae, rock´n´roll a chybět nebude ani divadelní stage. Na festivalu své koncerty odehraje přes 150 hudebníků, z toho 80 % jich je ze zahraničí. Až 15 000 návštěvníků má k dispozici luxusní zázemí. Festival Mighty Sounds je perfektní propojit s Prodlouženým víkendem v Táboře v Hotelu Nautilus. Přivítají vás stylově welcome drinkem. Ubytování je i se snídaní a jednou si můžete dokonce dopřát večeři při svíčkách formou čytřchodového menu. Dokonalý relax po festivalovém mejdanu vám zajistí hodinový pobyt v hotelovém wellness centru včetně ovocného občerstvení.


Opravdová letní party, hudba, tanec, přátelé, wellness pobyt…tahle kombinace vám zaručeně zvedne náladu a zaručí nezapomenutelné zážitky.

A který festival vás zaujal?