Maďarsko, země termálních pramenů

Více než 70 lázní a 1 300 pramenů

Maďarsko je zemí, která má rozhodně co nabídnout. Stále více Čechů sem každoročně míří nejen za krásnou přírodou, památkami, za zábavou, ale také za proslulými termálními prameny. Místní lázně jsou totiž jedinečné a celosvětově výjimečné. Vyvěrá zde více než 1 300 termálních pramenů. V zemi najdete více než 70 lázní a téměř v každém městě je bazén či koupaliště s termální vodou. Maďaři koupání a plavání milují a tráví v bazénech hodně času. Dobře ví, že koupání v termálních vodách má nejen relaxační účinky, ale dokáže také vyléčit kožní problémy a onemocnění pohybového aparátu. 

Chystáte se do Maďarska podívat i vy? Jaká místa kromě pobytů v Budapešti doporučujeme my na Spa.cz? Inspirujte se!

KOMPLETNÍ NABÍDKA LÁZNÍ V MAĎARSKU

Hevíz


Termální lázně Hévíz jsou v celoevropském měřítku naprosto unikátní. Termální voda z místních pramenů je lehce radioaktivní a í díky vyšší teplotě ovlivňuje celé mikroklima oblasti. V okolí jezera i přímo v něm je unikátní fauna i flora, kterou nikde jinde na světě nenajdete.

Lázeňské hotely v Hevízu jsou situovány kolem jezera oválného tvaru, které je zásobováno vydatným podzemním pramenem. Ten zaručuje, že se voda v jezeře kompletně vymění v průběhu 28 hodin. Pobyt v Hévízu prospívá lidem se sníženou pohyblivostí, s nemocemi kloubů a svalového aparátů a s revmatickými obtížemi. Termální vodu je možné požívat i vnitřně a pitná kúra se doporučuje při trávicích obtížích. Naopak se pobyt v Hévízu nedoporučuje kardiakům a pacientům s vyšším krevním tlakem.

Pokud máte to štěstí a neduhy a zdravotní komplikace se vám vyhýbají, můžete se do Hévízu přijet alespoň příjemně ohřát. Lázně i venkovní bazény v Hévízu jsou v provozu celoročně. Teplota vody se totiž v zimních měsících pohybuje mezi 23 - 25 °C.


Mosonmagyaróvár


Lázně Mosonmagyaróvár mají sice poněkud krkolomný název, ale to jim nic neubírá na půvabu. Jsou oblíbené nejen u místních, ale i u návštěvníků ze zahraničí. Zdejší termální voda je podle kvalifikačního indexu 5. nejúčinnější léčivou vodou v celé Evropě. Malebné městečko láká k procházkám a dobré kávě v některé ze zdejších kaváren. Jen kousek od centra Mosonmagyaróváru najdete hlavní lázeňský komplex s termálními bazény a vodními atrakcemi. Pobyt v Mosonmagyaróváru vyhledávají nejčastěji osoby s poruchami pohybového aparátu, onemocněním svalů a kloubů, ale i ti, kteří chtějí upevnit své zdraví preventivně. Voda z termálních pramenů se používá i k inhalaci a pomáhá i při pitných kúrách osobám s žaludečními problémy.

Ubytování v lázních Mosonmagyaróvár si můžete užít v několika luxusních hotelech v blízkosti centra.


Bükfürdő


Termální lázně Bükfürdő patří mezi jedny z nejmladších maďarských lázní. U jejich vzniku stála poměrně kuriózní náhoda. V místě současných lázní se ve dvacátých letech minulého století prováděly zkušební ropné vrty. Místo černého zlata byl však objeven velmi vydatný termální pramen s léčivými účinky. Na místě objevu termálního pramenu vznikly lázně.

Během pobytu v lázních Bükfürdő si můžete zalenošit a odpočinout v některém z více než 26 venkovních či vnitřních bazénů. Vody zde stoupá nahoru z hlubin a je vhodná i k pitné kúře. Lázně jsou v provozu celoročně. Blahodárné účinky termální vody ocení zejména pacienti s onemocněními pohybového aparátu či s revmatickými obtížemi. 

Nechte se zlákat úžasnými účinky zázračné vody v hotelech lázní Bükfürdő!

Kromě výše 3 jmenovaných letovisek najdete větší či menší termální lázně prakticky na celém území státu. Mezi nejvýznamnější lázeňská centra v Maďarsku patří Harkány, Sárvár či Zalaegerszeg. Spojuje je kvalitní lázeňská péče, dobrá infrastruktura a široké zázemí služeb pro turisty. 

Pokud zatím o pobytu v maďarských termálních lázních jen přemýšlíte, na nic nečekejte a rezervujte si pobyt co nejdříve. Nebudete litovat! 

Kompletní nabídku pobytových balíčků v maďarských lázních najdete na Spa.cz.