Na srdce jsou Poděbrady, to všichni víme, ale na co jsou ostatní lázně?

Lázně? Srdce mám v pořádku, na operaci jsem nebyl, dýchá mi to dobře. Tak co bych dělal v lázních?! Možná máte podobný postoj i vy. Pokud ano, je právě teď čas na změnu ‒ tedy na změnu názoru. Lázně totiž zdaleka nejsou zaměřené jen na zmíněné choroby. Česká republika je velice bohatá na přírodní léčivé zdroje: minerální vody s obsahem různých léčivých látek, přírodní léčivý plyn, peloidy (rašelina, slatina) a zdravé klima.

Lepší život pro nemocné

Obecně se dá říci, že lázně pomáhají zlepšovat kvalitu života pacientů. Ať už tím, že urychlí plné uzdravení, nebo tím, že u chronických a mnohdy nevyléčitelných poruch přispívají ke zmírnění projevů nemoci. Děti se v lázních léčí nejčastěji s respiračními a kožními poruchami, u dospělých pacientů převažují nemoci pohybového aparátu. Kompletní seznam onemocnění , při nichž lázně mohou výrazně pomoci, najdete na www.ceskelazenstvi.cz.

A když budeme konkrétní? S osteoporózou či různými druhy artritidy vám pomohou v Darkově, ve Slatinicích, v Kundraticích i jinde.

Pokud jde o kožní nemoci, v Priessnitzových lázních Jeseník se zaměřují na atopický ekzém a na dermorespirační syndromy, v dalších osmero lázních pak najdete pomoc v jiných případech kožního onemocnění. Duševní poruchy a poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí léčí například lázně Karlova Studánka nebo lázně Lednice.

Máte-li nějaké dlouhodobé zdravotní potíže, informujte se u svého lékaře a třeba zjistíte, že skutečně je možné váš stav výrazně zlepšit pobytem ve specializovaných lázních.

Načerpejte nové síly

Když se do lázní vypravíte, potkáte tam i poměrně dost mladých a zdravých lidí. Ti do lázní jezdí především čerpat nové síly, zejména v rámci krátkodobých wellness a beauty pobytů. Lázně Teplice, Bohdaneč, Karlovy Vary a další jim nabízejí například antistresové a regenerační zábaly, v lázních Libverda si můžete dopřát zábal v banánovníkových listech anebo čokoládový rituál. Nebo si dopřejte celý "Detoxikační týden" – očistu těla a duše, se speciálním zaměřením pro dámy na beauty a pro pány na celkovou energizaci.
Další klienti si oblíbili "manažerské programy", jejichž cílem je zlepšit duševní i tělesnou pohodu bez zásadního přerušení obvyklého pracovního režimu. Samozřejmostí je tedy i možnost zůstat v kontaktu s firmou díky WiFi připojení.

A jak je to s financováním léčby? Zatím stále platí, že pro konkrétní indikace se do lázní jezdí takzvaně "na křížek", kdy pobyt a procedury hradí pojišťovna. Neustále ovšem stoupá počet lidí, kteří si lázně hradí ze svého ‒ protože si vyzkoušeli, že takováto investice do vlastního zdraví je nanejvýš příjemná a opravdu se vyplatí.

A tak odpověď na úvodní otázku by mohla znít: ostatní lázně jsou "na všechno možné", a můžete je využít i Vy! Vyberte si ty nejvhodnější právě pro Vás na www.ceskelazenstvi.cz.