Nejzajímavější wellness v Čechách a na Moravě

Kam se vydáte?

Tentokrát se vypravíme na ta nejzajímavější místa, kde můžete odpočívat, a to jak v Čechách tak i na Moravě. V průběhu exkurze po oblíbených wellness hotelech naší vlasti se podíváme nejprve do Třeboně, poté navštívíme obec Herálec nedaleko Havlíčkova Brodu a lázeňské putování zakončíme v Luhačovicích.


Bylinky a jednorožci v Třeboni

Město Třeboň je atraktivní lázeňským střediskem oblíbeným jak u tuzemských, tak zahraničních návštěvníků. Krajina kolem Třeboně je díky umění mistrů rybníkářů plná vodních děl jako jsou například nejznámější rybníky Rožmberk, Nevděk či Opatovický. Rybníky jsou často opředeny nejrůznějšími pověstmi o jejich vzniku. Hemží se to v nich čerty, vodníky, vílami a dalšími nadpřirozenými postavami, ale jednorožce v nich kupodivu nenajdete. Objevíte ho ale přímo na hlavním Žižkově náměstí. 

Penzion a lazebna Bílý jednorožec je perfektní místo, kde se ubytovat, pokud si chcete báječně odpočinout. Netradiční wellness centrum dbá na použití čistě přírodních produktů a vychází z inspirace tradiční lidovou medicínou. Dosažení rovnováhy mezi duševní a tělesnou pohodou je pro relaxaci v Penzionu Bílý jednorožec naprosto klíčové.

TIP Spa.cz: Do Třeboně nemusíte jezdit jen a pouze za lázeňskou péčí, kterou poskytují místní lázeňské hotely. Vyrazte za památkami a nebo na kola a užijte si příjemný odpočinek na břehu rybníka Svět, v Penzionu Bílý jednorožec.Absolutní luxus na Vysočině

Pokud toužíte po opravdu unikátním zážitku, milujete luxus a chcete se na chvíli cítit jako aristokrat či aristokratka, pak není v České republice lepšího místa, kde vše výše míněné prožít než je luxusní pětihvězdičkový boutique hotel Chateau Herálec na Vysočině. Atraktivní zámecké prostředí láká k odpočinku, relaxaci i gurmánským zážitkům. V přepychovém wellness centru Spa by L´Occitane na vás čekají nejen blahodárné procedury, ale také maximální soukromí a špičková kosmetika z francouzské Provence.

TIP Spa.cz: Chateau Herálec je perfektním místem pro svatební cestu, žádost o ruku či pro oslavu významných výročí.Odpočinek inspirovaný mnichy

Historie Augustiniánského domu v Luhačovicích sahá do samého počátku 20. století. V roce 1902 se začalo stavět a v roce 1904 byl dům inspirovaný anglickým venkovem hotový. V té době stavba sloužila jako lázeňský dům pro ubytování kněžích a katolických rodin. Do současnosti se mnoho změnilo, ale božský odpočinek je v budově stále přítomný!

Při návštěvě Hotelu Augustiniánský dům si užijete každý detail! Po náročné rekonstrukci je pobyt v historické budově opravdu neopakovatelným zážitkem. Během pobytu si můžete vyzkoušet speciální meditační rituály ve venkovní jurtě a nebo si užít wellness pěkně v teple pod střechou. 

TIP Spa.cz: Luhačovice jsou největším lázeňským městem na Moravě. Objevte kouzlo meditací a přírodní medicíny na tak jedinečném místě jako je Hotel Augustiniánský dům!Zajímavých míst, kde si užít špičkové wellness je ale v České republice mnohem více. Objevte kompletní nabídku wellness a lázeňských hotelů v Čechách na Spa.cz!