Nový saunový svět v Chateau Monty SPA Resort

Zážitek, léčivé teplo, detoxikace organismu, aromaterapie, relaxace, znovuzrození,..

Chcete zažít opravdové saunové rituály v nejmodernějším prostředí? Potom musíte určitě navštívit nový Saunový svět v Chateau Monty SPA Resort v Mariánských Lázních. Prohřejete si tělo do hloubky a vypotíte z něj škodlivé a neprospěšné látky. Navíc se můžete nechat obklopit léčivou vůni bylin a zvuky relaxační hudby. Vaše tělo i mysl Vám poděkuje. Budete se cítit jako na obláčku, odpočinutí a spokojení.

V Saunovém světě v Chateau Monty SPA Resort najdete solnou jeskyni, finskou saunu, bylinnou lázeň, parní lázeň, infrakoutek, ledovou studnu a odpočívárnu.

Pokud trpíte častou infekcí horních cest dýchacích, alergií či astmatem, potom je pro Vás vhodná návštěva solné jeskyně. Jedná se o intenzivní inhalaci zdraví prospěšných látek uvolňujících se ze solného kamene po dobu 45 minut. Solná jeskyně v Chateau Monty SPA Resort má kapacitu 6 osob.

Když Vás trápí problémy pohybového ústrojí, artróza, revmatismus nebo jen chcete detoxikovat tělo, posílit imunitu, podpořit hubnutí a být šťastnější díky vyplavení endorfinů, pak vyzkoušejte finskou saunu. Jedná se o horkovzdušnou (80 – 90°C) suchou lázeň, při které jde o cílené střídání teplotních nárazů horkého vzduchu v kontrastu s ledovou vodní koupelí nebo sprchou. Kapacita finské sauny v Chateau Monty SPA Resort je 7 sedících osob.

Obdobou finské sauny je bylinná lázeň. Rozdíl je v nižší teplotě (45 – 47°C) a vyšší vlhkostí (100 %). Navíc je bylinná lázeň doplněna o další atrakce, jako je barevné osvětlení, relaxační hudba a hlavně použití aromatických esencí. Až na 30 minut se v bylinné lázni v Chateau Monty SPA Resort usadí 5 saunujících.

Jestliže potřebujete regenerovat přetížené svalstvo, zmírnit únavu, detoxikovat organismus, uvolnit dýchací cesty, správně prokrvit celé tělo či ulevit od revmatismu, tak je pro Vás ideální volbou parní lázeň. V podstatě to je horkovzdušná (45 – 47 °C) mokrá lázeň, při které se tělo nezahřívá tak prudce. Při vlhkosti 100 % strávíte v parní lázni přibližné 10 až 15 minut. Pro správný průběh terapie je nutný následný odpočinek v županu na lehátku. K pocení dochází totiž až po opuštění lázně. V Chateau Monty SPA Resort pojme parní kabina 8 osob.

Těžko snášíte vysoké teploty? Můžete zkusit absolvovat příjemnější pobyt v infrakoutku (znáte jako infrasauna). Za 8 až 15 minut si prohřejete tělo do hloubky, a to při teplotě kolem 55 °C. Použití infrakoutku je vhodné také před pohybovou aktivitou nebo masáží. Uvnitř se usadí 4 hosté. 

Po každém správném saunování přichází na řadu ochlazení. V Chateau Monty SPA Resort k tomu slouží ledová studna s ledovou tříští. Její použití je pro každého individuální, záleží na pocitu a je dobré, se o tom předem poradit se saunérem nebo lékařem. Závěrečné ochlazení zabrání pozdějšímu nežádoucímu pocení.

Nakonec je důležité minimálně půl hodinu strávit na lehátku v odpočívárně, která nechybí ani v Saunovém světě v Chateau Monty SPA Resort. Během odpočinku jsou k dispozici nealkoholické nápoje pro doplnění ztracených tekutin.

Nezapomeňte, že veškeré Vaše zdravotní problémy je nutné před pobytem v Saunovém světě vždy konzultovat s Vaším ošetřujícím lékařem. Popřípadě Vám rád poradí také profesionálně vyškolený personál, který se na Vaši návštěvu v Chateau Monty SPA Resortu velice těší. Přijďte se zahřát!