Pečujte správně o svou pokožku z pohodlí domova

Hýčkejte své tělo i pleť s našimi tipy

Kůže je největším orgánem našeho těla a zaslouží si proto speciální péči. O pokožku celého těla i o jemnou pleť na obličeji bychom se měli starat každý den. Poradíme vám, jak to zvládnout doma, a to bez profesionální péče kosmetičky!

PÉČE O CELÉ TĚLO

Z péče o pokožku bychom si měli vybudovat každodenní rutinu. Se stejnou samozřejmostí, jako si každý den čistíme zuby a češeme vlasy, přistupujme i k této činnosti. Podle typu pleti si zvolíme vhodné tělové mléko a rovnoměrně jej v tenké vrstvě rozetřeme po celé ploše kůže.

Ošetření pleti hydratačními přípravky by mělo probíhat hned po koupeli. Pokožka je totiž vláčná a otevřené póry dokáží absorbovat daleko více účinných látek než kdy jindy. Tělové mléko by nemělo způsobovat nepříjemné svědění, pálení a už vůbec ne zarudnutí. Používejte jen kvalitní ověřenou kosmetiku s potřebnými atesty.

Zhruba jednou za týden je vhodné při koupeli použít i jemný peelingový gel nebo lufu. Masírováním pokožky se zbavíme odumřelých buněk a zároveň rozproudíme krev a získáme mladistvější vzhled.

Speciální péči si pak zaslouží pokožka, která je podrážděná častým holením (nohy, podpaží, třísla). Používejte vhodná tělová mléka po holení, které kůži zklidní a pomůžou zahojit drobná poranění způsobená ostřím žiletky.

Pečovat doma můžete snadno i o citlivou pokožku na vašich rukou a chodidlech. K dostání jsou speciální vyživující krémy nebo si můžete v drogerii zakoupit speciální ponožky a návleky na ruce napuštěné pečujícím olejem. Tyto nejvíce namáhané části těla vám za tuto nadstandardní péči poděkují!

PÉČE O PLĚŤ

Pokožka na obličeji je tenčí než kůže na zbytku těla, a proto bývá i o něco citlivější. Základem správné péče je dokonalé, ale šetrné čistění. Zbytky make-upu, pot či jiné nečistoty nejlépe odstraníte za pomocí vatového tamponku či menšího čistého ručníku. K čistění pleti doporučujeme sáhnout po jemném odličovacím mléku či po micelární vodě. Zvláště ženy by měly věnovat důkladnou pozornost odličování očí. Používejte speciální přípravky pro odlíčení odolných řasenek či očních stínů, které ale nebudou dráždit vaše oči!

Čištění či odličování byste měli provádět večer před ulehnutím do postele, ale také po ránu. Vaše pleť se totiž v noci přirozeně čistí a regeneruje. Důkladnou ranní očistou se zbavíte přebytečného mazu z pórů i odumřelých buněk.

Po očistění pleti přichází na řadu tonizace. Ta dočistí případné zbytky nečistot a dodá pleti svěžest. Závěrem každodenního rituálu péče o pleť je pak nanesení a vmasírování tenké vrstvy hydratačního nebo nočního krému. Pokožce tím dodáte potřebné živiny a podpoříte regenerační proces.

Čas od času můžete vaši pleť rozmazlit i některou ze speciálních masek na obličej. Ta péči zintenzivní a pleti dodá účinné látky ve větším množství. Experimentování s výrobou domácích pleťových masek je navíc velká zábava, kterou si můžete dopřát třeba s vaší dcerou nebo kamarádkou. Pokud se rozhodnete masku raději koupit, zjistěte si, zda se hodí pro váš typ pleti a jaké jsou její účinky. Oblíbené jsou zklidňující masky pro podrážděnou pokožku, masky pro pleť, kterou trápí akné, či masky pro důkladné vyčištění pórů.

Zhruba jednou za týden je také vhodné aplikovat na vaši pleť peeling. Mělo by se rozhodně jednat o speciální peeling na obličej, který působí pouze jemným abrazivním účinkem. Po peelingu bude vaše pleť dobře prokrvená, zářivá a dokonale očistěná.

Staráte se o vaši pokožku pravidelně? Dopřáváte si doma stejnou péči jako v kosmetickém salónu? Odměňte se a dopřejte si příjemný pobyt, kde vás a vaši pleť budou hýčkat profesionálové! Na Spa.cz si z nabídky wellness pobytů určitě vyberete i vy!