Poděbrady a Podkrkonoší aneb Spa.cz opět v terénu

Zažijte s námi horské wellness i pravou lázeňskou atmosféru!

Je to tak! Jsme zpátky s dávkou inspirace pro vaši zážitkovou i odpočinkovou dovolenou, kterou jsme vyzkoušely na vlastní kůži! Přinášíme vám tak další záznam z našich cest po českých lázních a wellness hotelech. Tentokrát byl náš 4denní program na středu a severu Čech opravdu nabitý, a tak se máte na co těšit!

Kam jsme se podívaly a co můžeme doporučit? To se dozvíte v dnešním článku!

Lázně Poděbrady


ZAČÍNÁME V PODĚBRADECH

Dny se krátí, tmy přibývá a počasí je tak vlezlé, že odrazuje od jakékoliv činnosti. Při návštěvě lázeňského města Poděbrady však na všechny tato negativa podzimu zcela zapomenete. Stejně tak tomu bylo i při naší výpravě, jelikož bylo právě toto malebné středočeské město naším výchozím bodem. 

Lázeňská kolonáda dokáže i v tomto ponurém počasí své návštěvníky okouzlit vesele zbarvenými listy na okolních stromech, slunečními hodinami vždy s originálně pojatým mottem, ale především překrásně osvětlenými budovami hotelů a lázeňských domů. 

Lázně Poděbrady

Naše pětičlenná parta měla to štěstí, že mohla tuto kouzelnou poděbradskou noc strávit v hotelu Central Park. Hotel byl otevřen v nedávné době, což dokládá i luxusní a moderní vybavení na každém pokoji i v každé části hotelu. Pokud by na vás přece jen dopadla podzimní únava, zaručeně ji zaženete pobytem v hotelovém wellness, ve kterém vám energii rozproudí sauna nebo relaxace ve vířivce. I pro nás to byla příjemná vzpruha po náročném pracovním dni. K dokonalému opečovávání nemálo přispěl vždy milý a ochotný přístup celého personálu.

Hotel Central Park

Po královském odpočinku nám vyhládlo, takže přišel čas na návštěvu Hotelu Golfi a jejich rozmanité kuchyně. Na výběr je toho opravdu spousta a večeři si zde dokáže užít i vegetarián. Restaurace je velmi příjemná a prostorná, stejně jako i zbylé části hotelu. Pobyt si zde můžete zpříjemnit využitím wellness a masáží. Každý pokoj vám nabídne vysoký komfort díky kvalitnímu bytelnému vybavení. 

JAKÝ BYL NEJKOUZELNĚJŠÍ ZÁŽITEK V TOMTO MĚSTĚ? Bezesporu bychom se shodly na ubytování v penzionku Twenty. Pokud sháníte ubytování v moderním a designově neotřelém stylu, s výběrem tohoto hotelu určitě nesáhnete vedle. Každý pokoj má svůj vlastní jedinečný vzhled, takže si každý může vybrat podle svého vkusu. A jako bonus vám kavárna, která je součástí hotelu, zajistí vynikající výběrovou kávu.

Penzion Twenty


HURÁ DO PODKRKONOŠÍ ANEB CESTA DO LÁZNÍ BĚLOHRAD

Další zastávkou na naší trase byly Lázně Bělohrad. I když jsme v tomto městě byly jen skok, návštěva hotelu Spa resort Tree of Life v nás zanechala zážitek na dlouhou dobu. Hotel disponuje prostornou restaurací, ve které jsme si mohly vybrat z celé řady pokrmů a podle libosti poskládat na talíř. 

Spa resort Tree of Life

Prostory hotelu září čistotou a novotou, takže se tam každý cítí jako v luxusním podniku. Na vysoké úrovni je i nabízené wellness od široké nabídky procedur po kapacitní možnosti. Nechybí zde ani sál na pořádání skupinových lekcích například v podobě jógových víkendů.

Spa resort Tree of Life


TA PRAVÁ LÁZEŇSKÁ ATMOSFÉRA V JANSKÝCH LÁZNÍCH

Jedno z neposledních míst, které jsme mohly navštívit a vyzkoušet si tak pobytový balíček na vlastní kůži, byly Státní léčebné lázně Janské lázně. Toto výjimečné místo láká nejen na profesionálně prováděné procedury a kvalitní léčbu, ale také na krásné horské prostředí. Díky této kombinaci potkáte mezi kolosálními lázeňskými domy samé spokojené a usměvavé hosty.

Lázeňský hotel Terra

Přestože nám počasí příliš nepřálo a my si nemohly plně vychutnat výhled na krkonošský les, po návštěvě aquacentra nás tato skutečnost již více netrápila. Nejvíce nás potěšilo, že procedury s wellness a bazénem má člověk pod jednou střechou, tudíž se nemusí strachovat, že by se musel vracet ven do zimy. Vchod z šatny vám umožní navštívit bazén, vodní páru, masáže nebo sauny. Jedna z těchto saun je dokonce venkovní, takže si na své přijdou i otužilci. Z velké škály nabízených procedur jsme měly možnost vyzkoušet zábaly s masáží. Prostředí, ve kterém nám péči maséři poskytli, je útulně zařízené a personál je velmi milý.

Lázeňský hotel Terra

Po relaxaci nesměla chybět prohlídka okolí. Sice zbýval čas už jen během večerních hodin, o to kouzelnější však celý areál ve světle pouličních lamp a impozantních světel z lázeňských domů vypadal. Osvětlená hlavní cesta nás dovedla až do sálu Janského dvora, kde se odehrávají různé kulturní akce. Prostor tohoto sálu je ohromný a ani zde nechybí přepychové osvětlení, které nádherně dokresluje lázeňskou atmosféru. Když jsme u té atmosféry, co by to bylo za kolonádu bez významného lázeňského pramene. Ten se nachází právě před tímto významným sálem, takže není možné ho minout. 

Pobyt v Janských Lázních byl pro nás příjemným odpočinkem a tuto lokalitu bychom doporučili především starší klientele, která jistě nejvíce ocení relax v klidném a tichém prostředí.


HORSKÉ ZÁŽITKY VE ŠPINDLU

Naší další zastávkou byl Hotel Astra ve Špindlerově Mlýně, jehož umístění poskytuje návštěvníkům bezkonkurenční výhled na okolní lesy. Touto nádhernou se hosté mohou kochat i během odpočinku v sauně nebo v hotelovém bazénu. Další netradiční atrakcí jsou solná lehátka v odpočívárně. Špičkovému vybavení odpovídá i komfort pokojů a nedávno zrekonstruovaná kuchyň.

Wellness Hotel Astra superior
Konečnou lokalitou byl pro nás Hotel Fit Fun Harrachov. Velice milá a usměvavá recepční nám byla k dispozici po celou dobu pobytu. Vše nám ukázala a seznámila nás s personálem. Prostory hotelu jsou útulné a září barvami. Podávané pokrmy v jídelně jsou převážně české a na své si zde přijdou vegetariáni a vegani. Mezi nápoji v samoobslužném bufetu nechybí ani čepované pivo, avšak alkohol můžete užít  i v hotelovém lobby baru. 

Hotel Fit Fun

My jsme však nejvíce času strávily ve wellness. Opravdovou oázou klidu je místnost s odpočívárnou a vířivkou, ve které je příjemně tlumené světlo. Naší další oblíbenou atrakcí byla finská sauna, která byla i přes velkou kapacitu hotelu většinou poloprázdná. Z prostoru šaten se dá dále navštívit hotelový bazén. Pokud cestujete s dětmi, potěší vás také dětský koutek s občerstvením přímo u wellness centra. S pobytem jsme byly opět nadmíru spokojené a nedalo se nic vytknout.

Hotel Fit Fun


A to je pro dnešek vše! Bylo nám ctí strávit čas právě v těchto lázeňských zařízeních a wellness hotelech. Každé z nich můžeme svým klientům vřele doporučit. 


Kam pojedeme příště? Nechte se překvapit!

Vaše Spa.cz