Podzim v lázních - západočeské lázně

Proč sedět doma, když můžete do lázní!

Podzim klepe na dveře a před námi je období ranních mlh a sychravých dnů. Naštěstí u nás ve Spa.cz víme, jak s podzimními chmury zatočit a radíme vám - vyrazte odpočívat do západočeských lázní!

Západočeské lázně jsou v České republice téměř synonymem odpočinku. Návštěvníci jsem jezdí léčit zdravotní neduhy, objevovat skryté poklady Slavkovského lesa a okolí či prostě a jednoduše odpočívat. A jaké lázně v Karlovarském kraji můžete navštívit?

Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou největším a nejznámějším střediskem regionu Západočeské lázně. Historie města se píše již od 14. století a má co dočinění s nejznámějším karlovarským pramenem - Vřídlem. Při pobytu v Karlových Varech můžete okusit celkem 16 léčivých pramenů. Každý pomáhá s jiným zdravotním problémem, a to nejen při pitných kúrách, ale také i při koupelích a ozdravných procedurách. Na vlastní kůži si léčivou sílu pramenů můžete vyzkoušet třeba třeba při některém z lázeňských pobytů v Karlových Varech!

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně jsou dalším z vrcholů pověstného lázeňského trojúhelníku. Obdivovat tu můžete například slavnou Zpívající fontánu, hlavní lázeňskou kolonádu či fasády výstavní fasády lázeňských domů v centru města. Prameny jsou v „Mariánkách” narozdíl od Karlových Varů studené kyselky. Ochutnat jich ale také můžete 16.
Nejznámějším pramenem je patrně ten Křížový, který má vlastní pavilon na lázeňské kolonádě. Využívá se pro léčbu poruch trávicího ústrojí a pro léčbu některých alergií, které se zažíváním souvisí.
Wellness hotely v Mariánských Lázních nabízejí i v podzimním období celou řadu pobytů s nejrůznějším zaměřením. Vyzkoušet můžete třeba některý z pobytů pro gurmány v Mariánských Lázních nebo vyrazte zažehnout jiskru při pobytu pro zamilované.

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně jsou ideálním cílem pro všechny, kdo si rádi odpočinou od ruchu velkých měst. Lázně nabízejí pohodu, klid, sympaticky malé a přehledné centrum s kolonádou proslavenou zejména hanbatým Františkem. Ve Františkových Lázních se nejčastěji léčí poruchy a onemocnění pohybového aparátu, zánětlivá onemocnění kloubů či poúrazové stavy. Hotely ve Františkových Lázních nabízejí perfektní péči pro návštěvníky všech věkových skupin. V nabídce najdete i speciální seniorské pobyty ve Františkových Lázních, které jsou uzpůsobené návštěvníkům vyššího věku se zdravotními obtížemi.
Mladší návštěvníci pak spíše ocení odpočinkové wellness pobyty ve Františkových Lázních, které kromě lázeňských procedur nabízejí i celou řadu doplňkových aktivit.

Jáchymov

Město Jáchymov, má za sebou pohnutou historii. Nerostné bohatství, které se zde skrývá pod zemí přineslo nejprve slávu, ale poté i utrpení v podobě pracovních táborů pro politické vězně v období komunismu. Ale i přesto, že na připomínky nedávné smutné historie ve městě stále ještě narazíte, můžete zde prožít  příjemnou podzimní dovolenou. Místní lázně jsou totiž v celosvětovém měřítku unikátní. Voda, která se používá k léčebných procedurám je lehce radioaktivní. Při léčbě pohybového aparátu se využívá jak speciálních radonových koupelí, tak přímého ozařování a výsledky léčby v Jáchymově jsou úchvatné.
Léčebné a relaxační pobyty v Jáchymově si díky příznivé ceně můžete užít o samotě, ve dvou, nebo s celou rodinou.


Konstantinovy Lázně

Tak trošku ve stínu slavnějších lázeňských měst z proslulého trojúhelníků se ocitají Konstantinovy Lázně. I přesto, že se nenacházejí v Karlovarském kraji, ale v sousedním Plzeňském, najdete je na naší lázeňské mapě pod souhrnným označením Západočeské lázně. Konstantinovy Lázně jsou totiž jediné lázně v okolí Plzně.
Historie lázeňství je zde o něco mladší než je tomu u slavnějších měst v okolí. Teprve v roce 1803 vznikla první budova určená k lázeňským procedurám. V současnosti je město atraktivním cílem nejen pro pacienty s kardiovaskulárními problémy či s poruchami pohybového aparátu. Konstantinovy Lázně lákají na bohatý kulturní program po celý rok a na památky v blízkém okolí. Wellness hotely v Konstantinových lázních nabízejí moderní ubytování, kvalitní služby a pestrou nabídku wellness služeb, ze které si vybere každý. Vyzkoušejte něco netradičního a rezervujte si podzimní pobyt v Konstantinových Lázních!

Přijmete naše pozvání na podzimní lenošení v českých lázních? Ty nejlepší nabídky ubytování v západočeských lázních najdete na Spa.cz!