Podzim v pohybu! Kam na aktivní wellness pobyt?

Relaxace a výlety - neodolatelná podzimní kombinace

Podzim – jedni ho milují, druzí nenávidí. Je to roční období s komplikovanou pověstí, ale když víte, jak na to, můžete si ho maximálně užít, a to i přes blátivé cesty, mrholení a ranní mlhy. Podzim má svou vlastní poezii, kterou však snadno odhalíte.

Využijte podzimní prázdniny a vyrazte na výlety i za odpočinkem na rodinný pobyt s dětmi. Na Spa.cz však najdete také podzimní romantiku v podobě wellness pobytu pro dva. Tak či tak, podzim je ideálním obdobím pro procházky barevnou přírodou a projížďky na kole zakončené pohodou v sauně či vířivce. 

Kam za podzimním dobrodružstvím? Vydejte se s námi po stopách jednoho z aktivních a podzimních pobytů.Podzimní pobyty


RODINNÁ POHODA NA LIPNĚ

Sezóna na Lipně nikdy nekončí! Pozornost návštěvníků se pouze přesune z letní sezóny s možností houbaření, vodních sportů a zábavných atrakcí na poklidnější činnosti, jako je například turistika nebo cykloturistika. S prvním sněhem sem pak lidé míří za lyžováním, běžkařskými tratěmi či bruslením.

Skvělým zázemím pro objevování šumavských krás (v jakémkoliv ročním období) je Hotel MAXANT ve Frymburku. Hotel se nachází přímo na náměstí, ale k lipenské přehradě to budete mít jen pár desítek metrů. Kousek od hotelu leží Stezka v korunách stromů, kde vás výšlap na věž odmění úchvatným pohledem na podzimně zbarvené stromy a dramaticky zvlněnou krajinu.

Hotel MAXANT je skvělou volbou, chcete-li vyrazit na podzimní pobyt s dětmi.Hotel MAXANT


MÍSTO S VELKÝM M

Co byste řekli na malý podzimní únik z civilizace do ticha a klidu? Přesně takovou možnost nabízí Pytloun Wellness Hotel Hasištejn v obci Místo nedaleko Chomutova. Hotel leží uprostřed lesa na okraji Krušných hor, díky čemuž se můžete těšit na nádhernou přírodu a opravdu božský klid. 

A co se v Hasištejnu dá podnikat? Možností je bezpočet, ale tou nejoblíbenější jsou procházky po okolí. Nejbližším cílem je zřícenina hradu Hasištejna. Pomocí značených turistických stezek v okolí si však vyjdete i na rozhlednu v Málkově či ke Kýšovickému vodopádu a pokud si s sebou na podzimní pobyt přibalíte i kolo, vydat se můžete dokonce až k hranicím z Německem. Tak hurá na výlety!Pytloun Wellness Hotel Hasištejn


VELKÉ KARLOVICE PRO CELOU RODINU

Ve výčtu míst, kde se lze i na podzim věnovat sportu, turistice a odpočinku, nemůžeme zapomenout na Beskydy, konkrétně na oblíbený Hotel Horal ve Velkých Karlovicích. Hotel je součástí Resortu Valachy, díky čemuž zde najdete opravdu vše, co byste na svém podzimním výletu mohli potřebovat.

V hotelu se nachází 3 termální bazény a zajít si sem můžete nejen zalenošit, ale třeba na lekci aqua fitness, kde si zacvičíte pod dozorem zkušených lektorů. Hotel pořádá také skupinové lekce jógy nebo indoor golfové lekce pro děti i dospělé.

V okolí hotelu najdete 3 rozhledny, ze kterých si můžete Beskydy a okolí Velkých Karlovic prohlédnout z výšky.Hotel Horal


ZA ADRENALINEM DO TISÉ

Utéct z města do přírody je fajn, ale možná byste přeci jen rádi zažili něco trošku výstřednějšího, co vám napumpuje adrenalin do žil. V tom případě vám pro podzimní dovolenou můžeme doporučit Hotel Ostrov nedaleko Tisé v Českém Švýcarsku.

Hotel nabízí komfortní ubytování, luxusní wellness a vše pro to, abyste dovolenou mohli trávit v klidu a pohodlí. V okolí však najdete mnoho lákadel a sportovních aktivit, které vám rozproudí krev. Co třeba vyzkoušet, jak vám sedne horolezecká výstroj na nedalekých pískovcových skalách nebo si užít rychlou jízdu na koloběžce z vrcholu Děčínského Sněžníku. 

Tyhle zážitky na vás čekají, pokud si pro váš podzimní pobyt ve dvou vyberete Hotel Ostrov.Hotel Ostrov


POBYT VE ŠPINDLU S CELOU SMEČKOU

O adrenalin nebude nouze ani v Hotelu Adam ve Špindlerově Mlýně. Už to, že se hotel nachází v centru Krkonoš, dává tušit, že sportovní nadšenci a milovníci pohybu tu nepřijdou zkrátka, a je tomu opravdu tak. Kromě horských túr a cyklovýletů náročnějším terénem je v okolí hotelu možné využít také hned několika sportovišť.

Podzimní prázdniny ve Špindlu si užijí i děti, protože hotel úzce spolupracuje s místním Adventure parkem, který nabízí mnoho zážitkových programů a atrakcí. V závislosti na počasí lze využít třeba obří houpačku, lanový park nebo terénní koloběžky. Oblíbené jsou však také organizované výlety na čtyřkolkách.Hotel Adam


DESTINACE PRO MILOVNÍKY KOPCŮ

Máte toulavé boty a nevíte, kam je o letošním podzimu nasměrovat? Co byste řekli na aktivní pobyt na Červenohorském sedle v srdci Hrubého Jeseníku?

Hotel Červenohorské sedlo je díky své poloze vyhledávaným místem, a to zejména milovníky aktivní dovolené. Přímo od Hotelu Červenohorské sedlo vede několik turistických tras různé náročnosti a pro zdatné sportovce jsou tu i cyklotrasy, na nichž si na vlastní kůži vyzkoušíte náročné horské stoupání i adrenalinové sjezdy.

Po sportovní námaze přijde vhod možnost využití hotelového wellness nebo posezení v restauraci s nádherným výhledem na krajinu v okolí Loučné nad Desnou.Hotel Červenohorské sedlo


MEZI CHEBEM A FRANTIŠKOVÝMI LÁZNĚMI

Nejen oblíbené hotely v českých horách, ale i lázeňská města jsou perfektními místy pro podzimní wellness víkend pro dva. Pohodu, aktivní vyžití, ale i špičkovou spa péči si naplno dopřejete při pobytu v Hotelu Komorní Hůrka, který se nachází mezi západočeskými městy Františkovy Lázně a Cheb.

Jméno dostal hotel podle nedaleké hory, která je jednou z nejmladších sopek na našem území. K výletům po okolí lákají jednak nedaleká města s řadou památek, kaváren a výborných restaurací, ale i přírodní zajímavosti z nichž jmenujme například rezervaci SOOS či lesopark Amerika. Na hotelu je možné zapůjčit si hůlky pro Nordic Walking a užít si pobyt plný aktivního pohybu.

Hotel Komorní Hůrka je ideálním místem pro klidnou dovolenou nejen v seniorském věku.Hotel Komorní Hůrka


Doufáme, že vás naše nabídka podzimních a aktivních pobytů inspirovala a odpověď na otázku, kam se vydat na podzimní výlet, už máte jasnou. Pokud stále ještě váháte, tak připomínáme, že v říjnu nás čeká díky státnímu svátku prodloužený podzimní víkend, a to je zatraceně dobrý důvod, proč vyrazit za podzimním dobrodružstvím a relaxací. Nápady, jak volno navíc využít, najdete v článku Jak využít volný pátek? Dopřejte si prodloužený víkend ve wellness.

V případě, že se budete chtít na cokoliv ohledně pobytů zeptat nebo potřebujete pomoci s vytvořením rezervace, můžete se na nás obrátit jak na telefonní lince +420 483 515 290, tak i na e-mailové adrese spa@spa.cz.

Vaše Spa.cz