Polská lázeňská města, která nejspíš neznáte

Objevte nové wellness lokality v Polsku

Nedávno jsme vám v Lázeňských novinách představili známá a velmi oblíbená lázeňská města v PolskuŚwieradów Zdrój a Szklarskou Porębu. Jestliže jste je již navštívili, věříme, že jste si je naprosto zamilovali. Tentokrát pro vás máme 4 další tipy na polské lokality, které zatím nejsou až tak turisticky profláknuté a určitě stojí za to je navštívit.

Lázně v Polsku


KUDOWA ZDROJ

Významným lázeňským městem v Polsku jsou lázně Kudowa zdroj, jejichž historie sahá daleko do minulosti a místní léčivé prameny jsou známé již od 15. století. Dříve byl tento kout Polska osídlený významnou českou menšinou a i dnes se zde česky poměrně snadno domluvíte. Jako tip na báječný wellness pobyt jsme pro vás vybrali Romantický pobyt pro dva o víkendu v luxusním Hotelu Verde Montana Wellness & Spa, který si samozřejmě nejlépe užijete ve dvou. A na co se konkrétně můžete těšit?

Verde Montana Wellness & SpaUvolnění při párové masáži s aromatickými oleji a společná vinná koupel v dřevěných kádích jsou jistě zárukou toho, že na tenhle víkendový pobyt jen tak nezapomenete. Užít si jeden druhého můžete také v relaxační zóně a vodním parku Zielona wySpa. Zlatým hřebem pobytu je pak romantická večeře při svíčkách v hotelové restauraci.


KARPACZ

Polská Karpacz je vyhlášeným zimním letoviskem, ale málo se ví, že jde i o město lázeňské. Nachází se v těsné blízkosti českých hranic v Krkonoších a zajímavostí je, že jeho území zasahuje i na naši nejvyšší horu Sněžku. Malebný Hotel Artus je vzdálený od centra města zhruba 1,5 km. Nabízí nádherné výhledy, a to nejen na Sněžku, ale i na Černý hřbet. Lokalita láká především milovníky hor, nás však nejvíce zaujal Spa pobyt pro dva o víkendu, který slibuje mnoho lenošení ve wellness.

Hotel ArtusCo byste třeba řekli na tělovou masáž teplým olejem spojenou s degustací vína? Mnohým z nás by už jen tato jedna procedura stačila k tomu, aby sbalili kufry a vyrazili, ale balíček toho zahrnuje mnohem více! Odpočinek tu můžete najít ve wellness, protáhnout tělo a posílit svaly ve fitness a každý den se můžete těšit na bohatou bufetovou snídani s lokálními produkty.


DŁUGOPOLE-ZDRÓJ

Ačkoliv jste nejspíš o obci Długopole-Zdrój v Kladsku doposud neslyšeli, rádi bychom vám ji představili jako možnou příští destinaci pro váš wellness pobyt. Obec se nachází přibližně 20 km od českých hranic na polském území Orlických hor. SPA pobyt s polopenzí v Hotelu Dwór Elizy je příjemnou možností, jak strávit třeba propršený víkend. 

Hotel Dwór ElizaDíky luxusnímu wellness s bazénem, saunou a posilovnou se můžete zcela nerušeně oddávat odpočinku, aniž byste museli vymýšlet program. O vaše chuťové buňky se rádi a s chutí postarají v hotelové restauraci a určitě najdete i uplatnění slevových poukazů na některou z nabízených procedur. 


ZĄB

Kousek dál směrem na východ od Długopole-Zdrój najdete nejvýše položenou polskou vesničku, která leží kousek od známého centra lyžařských sportů Zakopane. I když v nejbližší době lyže nevyužijete, nemusíte zoufat – i v létě má tenhle kout Polska co nabídnout. V tříhvězdičkovém Hotelu Redyk Ski&Relax je skvělou volbou Wellness pobyt na 2 noci se vším, co mají hosté rádi – polopenze, volný vstup do wellness, masáž a navíc jako bonus i sleva na další proceduru z hotelové nabídky.

Hotel Redyk Ski&RelaxTIP od Spa.cz: V letním období si během aktivního pobytu ještě můžete šlápnout do pedálů na vypůjčeném kole a také prozkoumat venkovní koupaliště Gorący Potok v Szaflarech, kam máte v rámci balíčku vstup s 20% slevou. Sleva platí pro hosty i do termálních lázní v Chochołówie, ale pozor – není ji možné využít v sobotu, myslete na to pří plánování svého pobytu!


Vybírejte z naší nabídky polských pobytů  na Spa.cz a když byste si náhodou nevěděli rady, stačí nám zavolat na telefonní číslo +420 483 515 290 nebo napsat na e-mailovou adresu [email protected].

Vaše Spa.cz