Pozor! Bez těchto 7 věcí do lázní nejezděte

Co si nezapomenout vzít na lázeňský pobyt?

„Jupííí! Jede se do lázní!” Doba vašeho lázeňského pobytu se kvapem blíží a vy se místo těšení stresujete tím, co si s sebou zabalit? Pobyty v lázních v Česku, na Slovensku nebo v Maďarsku by měly být hlavně pohodové a odpočinkové. Rozhodně byste tedy neměli mít už od začátku pobytu pocit, že jste něco hodně důležitého zapomněli doma. To dokáže jednoho vystresovat do té míry, že si pobyt vůbec neužije. Ve Spa.cz jsme si proto řekli, že vám s balením do lázní tak trošku pomůžeme a sestavili jsme pro vás seznam těch nejdůležitějších věcí, které by vám v kufru či v batohu rozhodně neměly chybět.


LÉKY

Léky, které pravidelně užíváte, ale i ty, které berete jen v případě akutních potíží, mají v lázeňském zavazadle své místo. Nechcete přece zoufale v bolestech přesvědčovat lékaře na pohotovosti, aby vám napsal recept. Lepší je být vždy připraven na nejhorší variantu, proto se hodí mít s sebou i náplasti, léky na teplotu a na bolest. A pokud vyrážíte do lázní na léčebný pobyt, určitě je také vhodné přihodit lékařskou zprávu či doporučení od vašeho ošetřujícího lékaře. To samé platí i v případě, pokud ze zdravotních důvodů musíte dodržovat dietu.


DOKLADY

Občanský průkaz je zpravidla to první, co od vás budou na hotelu chtít. V současné době sice mnoho z lázeňských hotelů nabízí možnost provést check-in pomocí aplikace ještě z domova, ale raději nespoléhejte na to, že už nebudou chtít doklad vidět. Pokud se chystáte do lázní do zahraničí, pak určitě občanka (EU) nebo pas (mimo EU) nesmí chybět.

V případě léčebného pobytu v lázních se vám může hodit i kartička zdravotní pojišťovny. Věříme, že jí v peněžence nosíte stále, ale raději to před odjezdem z domova ještě zkontrolujte.


KARTÁČEK NA ZUBY & DALŠÍ TOALETNÍ POTŘEBY

Kosmetická taštička se vším důležitým pro osobní hygienu nesmí na žádné cestě chybět. V hotelech sice najdete šampon a sprchový gel, ale pomůcky na zubní hygienu, holicí strojky nebo pleťový krém byste v hotelové koupelně hledali asi marně.

V případě, že navíc máte třeba citlivou pleť a víte, že vám hotelová kosmetika nesvědčí, nebojte se během pobytu používat vlastní mýdlo či sprchový gel. Abyste předešli pocitu suché kůže po návratu z wellness, hodí se mít po ruce i hydratační tělové mléko.


NABÍJEČKY & ELEKTRONIKA

Moderní doba s sebou přináší moderní výzvy. Jednou z nich je nezapomenout a neztratit nabíječku. Běžně jich máme každý několik – na telefon, chytré hodinky, notebook, čtečku, foťák, však to znáte. A tak uhlídat, zda jsou všechny zabalené, dá docela práci. Ovšem pozor! Stejně těžký úkol jako vzít nabíječky s sebou na pobyt, je pak i nezapomenout vzít je s sebou zpátky domů.


NĚCO PRO UKRÁCENÍ DLOUHÉ CHVÍLE

Máte-li v plánu vyrazit na krátkodobý víkendový pobyt, pak vám nuda nehrozí. Než se člověk v cizím prostředí rozkouká, už se pomalu jede domů. V případě, že vás však čeká wellness pobyt pro dva na týden nebo dokonce na 14 dní, je dobré přibalit si něco, co vám pomůže překonat dlouhou chvíli. Nebo třeba věc, s níž se zabavíte, když nebude venku zrovna počasí na výlety. Co třeba přibalit karty a zahrát si po dlouhé době s partnerem prší nebo žolíky? Nebo zkuste knihu. Kdy naposledy jste se mohli bez výčitek začíst do nějakého románu? Nudu můžete zahnat i poslechem audioknihy nebo příjemné hudby.Ačkoliv to pro některé bude těžké, rozhodně nedoporučujeme si s sebou na relaxační pobyt brát pracovní počítač či cokoli, u čeho byste se mohli stresovat.


OBLEČENÍ DO SPOLEČNOSTI

Lázně nejsou jen léčebné procedury, wellness a procházky v přírodě. Nejen lázeňské pobyty pro seniory nabízejí často příležitost, užít si bohatý kulturní program, který lázeňská města či samotné hotely pro své návštěvníky organizují. To vyžaduje i adekvátní oblečení. Dress code bývá ve 4* a 5* hotelech v některých případech povinné dodržovat i před vstupem do restaurace.

Jestliže tedy nechcete způsobit faux pas nebo se cítit v průběhu pobytu v lázních nepatřičně, přibalte si s sebou alespoň jedny společenské boty, kalhoty, nebo sukni a košili, nebo společenský top. Chybu tím rozhodně neuděláte.


PLAVKY

V žebříčku věcí, které si lidé zapomínají přibalit při cestě na wellness pobyt drží jednu z předních pozic plavky. Ne, že by se nedaly koupit v nejbližším obchodě s oblečením, ale je to opět nemilá komplikace, kterou v místě pobytu nechcete zbytečně řešit.

Jestliže máte možnost, vezměte si plavky klidně dvoje. Nebudete tak muset čekat, až vám jedny uschnou a mohli jste jít do bazénu jak dopoledne, tak i odpoledne. A hlavně pečlivě zkontrolujte, jestli v kufru před odjezdem opravdu jsou.


Držíme palce, ať se vám výběr pobytu i balení na cesty vydaří a ať vás v lázních čekají jen chvíle plné pohody a odpočinku. Že ještě nemáte svůj lázeňský pobyt vybraný? S výběrem vám rádi pomůžeme, stačí nás kontaktovat na telefonním čísle +420 483 515 290 nebo na e-mailové adrese spa@spa.cz.


Vaše Spa.cz