Předvánoční výjezd aneb lázeňský trojúhelník ve 4 dnech!

Vyrazte s námi do římských lázní, za gastro zážitky i jedinečnou historií!

Zima už je v plném proudu a Vánoce za rohem, my však i nadále neúnavně prozkoumáváme nová místa k odpočinku a regeneraci. Tentokrát jsme se vydaly do západočeských lázní, které jsou nově na seznamu UNESCO, a za necelé 4 dny jsme zvládly navštívit Karlovy Vary, Mariánské a Františkovy Lázně, ale také Lázně Teplice. 

Jaká byla naše cesta tentokrát? Jaké wellness hotely jsme měly tu čest navštívit a jaké zážitky si pro nás připravili? Konec úvodu. Určitě jste napjatí, tak pojďme na to!

Karlovy Vary


ZAČÍNÁME V NEJVĚTŠÍM LÁZEŇSKÉM MĚSTĚ

Naší první zastávkou byl hotel Lafonte ve světoznámých Karlových Varech.  Hotel nabízí kromě klidného a čistého prostředí také kompletní balneo provoz s lázeňskými a wellness procedurami. Co jsme však ocenily nejvíce byl milý a ochotný personál, který se o nás krásně staral během celé návštěvy.

Hotel Lafonte

K večeru jsme se přemístily do hotelu Green Paradise, který leží cca 3 kilometry od centra Karlových Varů. Zaujala nás především jeho poloha v přírodě a klid okolních lesů. Vyzkoušely jsme i místní krytý bazén a ráno jsme si pochutnaly na výtečné a bohaté snídani.

Wellness hotel Green Paradise


LUXUS I HISTORIE V CENTRU KARLOVÝCH VARŮ

Další ráno nás čekala prohlídka hned dvou hotelů - Hotelu Růže a Hotelu Malta, které leží přímo v srdci města. Hotely se nachází naproti sobě přes ulici, takže přechod na procedury a do restaurace je otázkou jen několika metrů.  Díky jejich poloze si navíc můžete rezervovat i pokoje s krásným výhledem na centrum včetně kolonády.Hotel Malta a Hotel Růže

Windsor Medical Complex a Spa Hotel ležící rovněž u malebných karlovarských kolonád nás zaujal především svou historií. Jedná se totiž o jednu z nejstarších historických budov. Hotel je zrekonstruovaný a nabízí vše na co si vzpomenete. Wellness, balneo a další služby včetně kadeřnictví a kosmetiky. 

Windsor Medical Complex & SPA Hotel

Dokonce jsme se podívaly do koncertního sálu Antonína Dvořáka, který pravidelně hostí koncerty Karlovarského symfonického orchestru. Jeho vysoký strop s krásným lustrem nás pohltil atmosférou, kterou tato celá historická budova vyzařuje. Hoteloví hosté mohou navštívit i dobovou kavárnu, která se nachází přímo v budově.

Lázně Karlovy Vary
Pokud se řekne luxus, pohodlí a vysoká kvalita služeb, tak nás po tomto výjezdu jednoznačně napadne Luxury Spa & Wellness Hotel Prezident. V hotelu několikrát pobýval i bývalý prezident Václav Havel a další známé osobnosti. Hotel nabízí moderně vybavené pokoje a wellness centrum v 9. patře, což hostům umožňuje nádherný výhled na celé Karlovy Vary.Luxury Spa & Wellness Hotel Prezident


ŘÍMSKÉ LÁZNĚ A VÁNOČNÍ ATMOSFÉRA V MARIÁNKÁCH

K večeru jsme jsme se přemístily do hotelu Maxim nacházejícím se přímo v centru Mariánských Lázní. Díky bohatému osvětlení celého města na nás okamžitě dýchla kouzelná atmosféra Vánoc. Jakmile jsme však překročily práh hotelu, ocitly jsme se v jiném století, a to díky vybavení a atmosféře celého hotelu. 

Hotel Maxim je propojen s hotelem Flora, ve kterém jsme měly možnost vyjet výtahem až do posledního patra. Tam na nás čekala nádherná kavárna v prosklené kupoli s terasou a výhledem na Mariánské Lázně. Opravdu kouzelný zážitek!

Nemohly jsme dospat a hned brzy ráno jsme vyrazily na prohlídku komplexu Hvězda – Imperiál Ensana Health Spa Hotel a dalších 2 budov – Centrálních Lázní a Nových Lázní. Všechny tyto budovy jsou propojeny podzemními tunely, aby hosté nemuseli přecházet venkem. Nejvíce ohromeny jsme však byly interiérem lázní, kde jsme obdivovaly propojení moderního designu s historií. Součástí komplexu jsou totiž původní římské lázně.

Hvězda – Imperiál Ensana Health Spa Hotel


RELAX A GASTRO ZÁŽITKY VE FRANTIŠKOVÝCH LÁZNÍCH

Jedeme dál! Čekají na nás Františkovy Lázně a s nimi Lázeňský dům Erika. Co nás zaujalo nejvíce tady? Prostorný bazén a výborná česká kuchyně. Hotel doporučujeme spíše pro starší klientelu a milovníky tradičních lázní.

Pak to ale přišlo! Spa Hotel Diana nás absolutně uchvátil. Nádherné, čisté a moderní prostředí doplňovala lovecká sbírka, díky které na vás dýchne kus přírody. V hotelové restauraci navíc každý týden podávají zvěřinu, kterou si sami loví ve vlastní oboře. Unikátní, že?!

SPA HOTEL DIANA

V Hotelu Reza jsme zase ocenily 4chodové menu, které pro nás bylo gastronomickým zážitkem. Navíc jsme měly možnost vyzkoušet oblíbenou proceduru, suchou vířivou vanu, a ochutnat místní pramen.

Hotel REZA
Po náročném dni jsme si užily chvíli relaxace v moderním wellness hotelu Francis Palace, který se zaměřuje na vodoléčbu a masáže. Byly jsme maximálně spokojeny!


HURÁ DO TERMÁLŮ V LÁZNÍCH TEPLICE

Po vydatné snídani jsme vyjely směr Lázně Teplice, kde nás čekal jeden zážitek za druhým. Hned po příjezdu jsme si vyslechly zajímavé povídání o historii lázní a Lázeňského domu Beethoven.

Měly jsme možnost poznat místa, kde se sám Ludwig van Beethoven léčil termální vodou. Poté jsme byly pozvány na vydatný oběd do restaurace v lázeňské budově, která nás ohromila svým stylovým designem. Celé 4 dny jsme zakončily v Thermaliu, kde jsme si užívaly příjemné termální vody.Lázeňský dům Beethoven


Co si z výjezdu odnášíme? Vážíme si především toho, že jsme byly po celou dobu obklopovány nesmírně příjemnými lidmi, kteří si pro nás přichystali hned několik nevšedních zážitků. Na tuto cestu budeme všechny dlouho a rády vzpomínat.

Tým Spa.cz