Příspěvek na ubytování v Karlovarském kraji

Ušetřete za svou dovolenou v lázních!

Cestování a turismu současná situace příliš nepřeje. V Karlovarském kraji se rozhodli tuto skutečnost řešit a přicházejí s příspěvkem na ubytovací zařízení. Ten vyšel v platnost 1.října a je možné ho využít v podzimním a zimním období, tedy až do konce roku 2020. Pokud by však byl tento projekt úspěšný, uvažovalo by se o jeho prodloužení do roku 2021. Prozatím jsou na příspěvkový program vyhrazeny 3 miliony korun.

Jakým způsobem příspěvek funguje?

Na příspěvek dostáváte nárok ve chvíli, kdy si v daném kraji zakoupíte ubytování na minimálně 3 a maximálně 6 za sebou jdoucích nocí. Pobyt může být i delší, ale následující noci vám již nebudou proplaceny. Stačí si tedy pouze vybrat jeden z hotelů či penzionů v regionu, uskutečnit pobyt a zpětně zažádat o příspěvek. Získat můžete až 50 % z ceny, a to do maximální výše částky 300 Kč za noc a osobu. Příspěvek navíc ocení i rodiny s dětmi, jelikož jedna žádost může zahrnovat až 5 lidí na pobyt.

Jaké jsou další podmínky k jeho získání?

Příspěvek se vztahuje na všechny fyzické občany, kteří mají trvalý pobyt v Evropské unii a neprovozují podnikatelskou činnost. Je možné ho čerpat opakovaně, tedy rezervovat více termínů najednou. Zároveň ho však lze využít na maximálně jeden pobyt v měsíci, tedy jednou v říjnu, podruhé v listopadu a napotřetí v prosinci.

Jak postupovat, chcete-li příspěvek získat?

O příspěvek žádáte registrací na portálu Karlovarského kraje a žádost odesíláte pomocí elektronického systému. To však nejdříve v den vašeho odjezdu z ubytování. Dále vyplníte smlouvu o poskytnutí daru, přiložíte doklad o ubytování se všemi důležitými informacemi (faktura či potvrzení o úhradě) a vše zašlete do 14 dnů od odeslání elektronické žádosti na danou adresu. Po přijetí žádosti startuje lhůta rozhodnutí o poskytnutí daru, která činí 60 pracovních dnů, a po schválení vám bude daná částka vyplacena do 20 pracovních dnů.

Další z možných příspěvků je státní poukaz do lázní ve výši 4 000 Kč, který je možné kombinovat s příspěvkem z Karlovarského kraje. Podívejte se na pobyty se státním příspěvkem na lázně.

Kde je možné se ubytovat?

Pokud přemýšlíte o využití příspěvku, Spa.cz vám nabízí širokou nabídku pobytů, které se k daru vztahují. Navštivte města lázeňského trojúhelníku! Františkovy Lázně, Mariánské Lázně a Karlovy Vary se těší na své hosty. Nejen že poznáte krásy těchto míst a zrelaxujete tělo i duši, ale ušetříte také své peníze.