AKTUÁLNĚ: Poukazy pro zdravotníky již na Spa.cz nepřijímáme. Děkujeme za pochopení.

Proč je dobré jezdit do termálů?

Příjemné zahřátí, dokonalá relaxace, úleva unaveným svalům a prevence proti nemocem...

Termální lázně, tzv. termály, vždy disponují nějakým termálním pramenem. Jedná se o speciální druh pramenu, kdy voda proniká hluboko do Země, tam se ohřívá a následně vystupuje na zemský povrch. Ohřátá voda je navíc obohacená o různé minerální složky a využívá se k léčbě různých onemocnění, převážně kožních. U nás najdete také termální prameny, tzv. teplice. V minulosti okolo těchto pramenů vznikali lázeňské domy a následně lázeňská města, jako jsou například Teplice nad Bečvou či dokonce Karlovy Vary.

Proč jezdit do termálů?

V první řadě termální lázně působí výborně jako prevence proti široké škále onemocnění. Proto i zdravý člověk by si měl takový pobyt v termálech dopřát. Dále termální voda pomáhá při léčbě kožních problémů, zejména ekzémů a lupénky. Teplá voda prohřívá organismus, zvyšuje prokrvení a urychluje metabolismus. Příznivě působí proti svalové únavě, při problémech celého pohybového aparátů a neurologických potížích. Díky dokonalé relaxaci v termálních lázních se zlepšuje i psychická kondice člověka.

Kam do termálů?

Pokud chcete navštívit termální lázně světové úrovně v České republice, tak určitě jeďte do Karlových Varů. Čeká na Vás tady luxus, perfektní služby a krása historického lázeňského města. Jestliže jste spíše zastáncem klidnější lokality, potom doporučujeme Termální lázně Velké Losiny v podhůří Hrubého Jeseníku. Léčebné procedury zde využívají jedinečnou sirnou termální vodu. K nejstarším lázním patří Teplice nad Bečvou a už z názvů je patrné, že má k dispozici termální vodu z pramene (teplice). Využívá se k léčbě pohybového ústrojí, cévních, nervových i duševních onemocnění.

Na Slovensku si můžete vybírat z velkého počtů termálů. Mezi nejznámější patří Lázně Piešťany, kde kromě termální vody můžete vyzkoušet terapie léčivým sirným bahnem. Vydat se je možné také do nejnavštěvovanějších lázní Slovenska, do Trenčianských TeplicVelmi moderní jsou Rajecké Teplice, kde se využívá termální minerální voda, rašelina a příznivě na tělo a duši působí i místní klima.

Dalo by se říct, že termální velmocí je Maďarsko. Tam najdete opravdu nepřeberné množství termálních lázní, které nabízejí velmi kvalitní a zároveň dostupné služby přizpůsobené zahraniční klientele. Navštivte třeba jedny z největších a nejznámějších, Termální lázně Hevízkteré se specializují na léčbu pohybového aparátu a revmatu. Nedaleko od hranic, tudíž i z České republiky, leží Lázně Sárvár specializující se na léčbu neplodnosti, dýchacích potíží, astmatu a dalších. Nejoblíbenější turistickou destinací v Maďarsku je Balaton. Nejspíš proto, že tady najdete nádhernou přírodu, velké jezero i léčivé termální prameny. Za zmínku určitě stojí také Budapešť, kde jednoduše propojíte pobyt v termálech s kulturou a památkami historického města.

Ve Slovinsku jsou vyhlášené Lázně Terme 3000, které lákají především na unikátní uhličitou termální vodu vyvěrající z hloubky 1300 m, o teplotě 72°C. Termální voda má nejen terapeutický účinek, ale zároveň působí blahodárně na krevní oběh a dokonce urychluje přírodní opalování. Navíc tady najdete luxusní aquapark, který se díky vysoké kvalitě služeb řadí na evropskou špičku. Ve Slovinsku můžete navštívit také romantickou krajinu s vinicemi a užít si relax v termálních Lázních Lendava. Voda obsahuje parafín, který pomáhá při léčbě pohybového ústrojí a při vylučování zplodin látkové výměny z těla.

A nakonec i v Rakousku se zahřeje v Termálních lázních Therme LaaNajdete je nedaleko českých hranic. Moderní komplex aquaparku uspokojí i náročného zákazníka a je vhodný i pro rodiny s dětmi.

Tohle je jen stručný výčet těch nejlepších termálních lázní. Další širokou nabídku najdete na www.spa.cz, kde zaručeně najdete ten pravý pobyt pro Vás.