Psychická pohoda jako klíč ke spokojenému životu

Tipy pro jasnou mysl a šťastné tělo

Cítíte se v této nelehké době sklesle nebo dokonce pociťujete příznaky deprese? Máte alespoň malou chuť s tím něco dělat a vytěžit z této situace, ve které se svět právě nachází, co nejvíce? S pozitivním přístupem a naším seznamem tipů to půjde hned lépe! Posaďte se, udělejte si čaj nebo kávu, zhluboka se nadechněte a pojďte se s námi začíst do několika bodů, které vás mohou inspirovat.

Procházky přírodou léčí

Čerstvý vzduch v kombinaci s pohybem je tím nejlepším pro vaše tělo i duši. Ať už máte špatnou náladu, nebo se naopak cítíte celkem fajn, krátkým výletem do přírody nikdy nic nezkazíte. Důležité je nikam nechvátat, v klidu se procházet, být v přítomném okamžiku, vědomě dýchat a vnímat okolí. Nejlépe uděláte, když si vyndáte sluchátka z uší a zaposloucháte se do okolního klidu. Tato forma relaxace či pro někoho dokonce meditace pro vás není nejspíše nic nového, nicméně občas je dobré si připomenout, jaké blahodárné účinky může mít tato aktivita, je-li prováděna vědomě.

Zeleno-modrá je dobrá

Zelená a modrá barva mají jedno společné, a to účinky, které mají na náš mozek. Obě tyto barvy jsou totiž symbolem klidu, harmonie a rovnováhy. Zklidňují naše myšlenky, napomáhají ke koncentraci, usnadňují rozhodování a v neposlední řadě posilují naši vůli. Zelená vám navíc dodá energii a sílu po vyčerpávajícím či stresujícím dni, čímž se znovu dostáváme k výhodám trávení času v lese, na zahradě či u vody.

Od elektroniky ke knížkám a hudbě

Moderní doba nás nutí trávit spousty času za počítačem, nad telefonem nebo před televizí. Pokud nemáme zrovna dobrou náladu, svádí nás tyto elektronické přístroje ještě o to více. Málokdo si místo projíždění vtipných videí na telefonu raději sedne ke knížce nebo zapne svou oblíbenou hudbu. Při špatném rozpoložení je to pro nás však mnohem lepší volba! Vypněte televizi a zavřete telefon do šuplíku. Vytáhněte knížku, která na vás už tak dlouho kouká z poličky nebo si nalaďte to nové CD od vašeho oblíbeného interpreta. Uvidíte, že zařazení těchto činností bude pro vás přínosem a zároveň příjemnou změnou.

Hýčkejte nejen svou duši, ale i tělo!

Většina z vás tráví v současnosti více času doma, což však není důvod k tomu, abyste se zanedbávali. Duševní pohoda úzce souvisí s vaším tělem. Pokud není tělo v pořádku, zákonitě nemůže být ani vaše hlava. To, že psychický stav ovlivňuje vznik nemocí a naopak, je již známé. Zdravá strava a dostatek pohybu je tedy v tomto období pro pocit pohody nezbytností. Nicméně je dobré se zaměřit i na péči o vnější tělo, ať už v podobě napuštěné vany, obličejové masky, peelingu těla či masáže s partnerem. Pečujte o sebe i v domácím prostředí a uvidíte, že se budete cítit lépe!

Plánujte do budoucna!

Mít cíle a smysl života je podstatou všeho. Může být sice těžké v současné chvíli plánovat, ale není to nemožné. Každý má ve své hlavě vize, na které nesmí ani kvůli vnějším okolnostem zapomínat. Napište si seznam věcí, které byste rádi podnikli, vytvořte si nástěnku vizí, vizualizujte a konzultujte vaše sny a plány s ostatními v domácnosti. Zaměření na negativní okolnosti ještě nikdy nikomu neprospělo a s pozitivním přístupem budete mít třeba již brzy možnost vaše plány zrealizovat!

Tipy, jak se efektivně připravit na podzim, naleznete v článku Připravte tělo a mysl na podzimní čas a rady k posílení imunity pak v článku 9 tipů, jak posílit imunitní systém. Příjemné čtení!