Spa.cz v terénu! Kam jsme se podívaly?

Horské Jeseníky a malebná Karlova Studánka

Jak jistě víte, našim klientům se snažíme poskytovat ten nejlepší servis. K tomu však patří také důkladná znalost míst, která na Spa.cz nabízíme. Vyjíždíme proto pravidelně do terénu, abychom si prohlédly hotely, lázně, wellness i okolí a mohly vám tak doporučit to nejlepší z celé ČR.

Kam jsme vyjely tentokrát? To se dozvíte v dnešním článku.Lázně Karlova Studánka

ZAČÍNÁME V PANENSKÉ PŘÍRODĚ JESENÍKŮ

Naše čtyřdenní cesta začala v Lázeňském domě Priessnitz v Lázních Jeseník, kde nás přivítala mlha a sychravé počasí. O jindy tak kouzelné výhledy na hřebeny Jeseníků jsme tedy přišly, ale ani to nezkazilo naše nadšení.

Priessnitzovy lázně byly úplně prvním vodoléčebným ústavem na světě. Nás však jako první zaujal dokonale čistý vzduch. Není se čemu divit. Toto místo totiž nabízí jedno z nejčistších prostředí v celé kontinentální Evropě, jelikož sem proudí vzduch od Baltského moře, a místní léčba je tomu také tak přizpůsobena. Díky unikátnímu klima se zde léčí především problémy s dýchacími cestami, štítnou žlázou, ale také psychické poruchy. Dokonce jsme se dozvěděly, že je v areálu pouze omezený počet míst k parkování, aby zůstalo místní klima na svých dosavadních hodnotách. Nemalý podíl na léčbě má však také pramenitá horská voda a energie z místních lesů, kterou jsme i my řádně načerpaly.

Sám Priessnitz se nechal slyšet, že lidi neléčí on, ale tento kraj a vše, co k němu patří.

Pokud se do lázní vydáte, nesmíte vynechat Balneopark Vincenze Priessnitze, který je světovou raritou. Při procházce místní krajinou se můžete otužovat ve speciálních vodních nádržích, vyzkoušet si venkovní posilovnu nebo například skotské střiky. Pokud toužíte po klidu v přírodě, tohle místo si stejně jako my zamilujete.

Kromě rozlehlé hlavní budovy jsme měli možnost nahlédnout také do Lázeňského domu Jan Ripper a Lázeňského domu Bezruč, ve kterých se rovněž můžete ubytovat. Tyto domy nabízí svým hostům větší klid, ale na procedury je nutné docházet do hlavní budovy.

V areálu Priessnitzových lázní na vás dýchne neskutečná atmosféra klidu a pohody. My jsme se však musely, i když bychom rády prozkoumávaly místní lesy a parky, vydat na naší další cestu. 

JEDEME DÁL ANEB PROHLÍDKA SCHROTHOVÝCH LÁZNÍ

Z hor jsme se přesunuly do podhůří Jeseníků. Naším dalším cílem byly totiž Lázně Lipová, konkrétněji Schrothovy lázně, které se zaměřují na tradiční léčbu kožních onemocnění, rovněž dýchací obtíže a duševní poruchy. Ročně sem však jezdí stovky lidí pouze a jenom za odpočinkem a odbornou péčí.

Některé budovy těchto rovněž klimatických lázní jsou nově zrekonstruované, jiné úpravy teprve čekají. Dozvěděli jsme se o všech budoucích plánech a věřte nám, nejsou skromné. Schrothovy lázně budou v příštích letech zkrátka jen vzkvétat.

Při prohlídce areálu jsme měly možnost nahlédnou do centrální recepce v budově Marta, kde si v místním obchůdku můžete zakoupit od kouzelných suvenýrů až po léčebné čaje či speciální kapičky místní výroby, největší budovy Villy Theresa, Villy Louise a Villy Grohmann, ve které se nachází moderní restaurace, letní terasa, zážitkové wellness centrum a privátní wellness.

To však stále není vše. Dokonalou atmosféru tomuto místu dodává především  jeho okolí. Cestičky mezi budovami jsou jak dělané pro každodenní procházky a sochy vyřezané z popadaných stromů jsou už jen vkusným doplňkem. My jsme se však musely vydat do další destinace. Kam to bylo?....

DO TŘETICE VŠEHO DOBRÉHO ANEB LÁZNĚ V KARLOVĚ STUDÁNCE

...Přímo na sever a dokonce za sluníčkem. Z okolí předchozích lázní jsme byly nadšené, ale teprve horská příroda Karlovy Studánky nám opravdu vyrazila dech. Některé lázeňské budovy jsou zasazené téměř v lese, jiné vynikají kouzelnými fontánkami i svou lázeňskou architekturou. Většina budov je staršího charakteru, najdou se zde však i moderní apartmány, které by i nadprůměrnému městskému bytu ve velké míře konkurovaly.

Největší budovou je Lázeňský hotel Slezský dům, menšími pak Lázeňská Vila Vlasta, Lázeňský dům Bezruč či velmi skromný  Lázeňský dům U lesa, který vám však jako jediný umožní pobyt s domácími mazlíčky. 

Drtivá většina procedur i rehabilitací se však odehrává v budově Letních lázní, kde se nachází rovněž bazén, tepidárium, fototerapie a mnoho dalších možností k léčbě a odpočinku. Dokonce se zde nachází malebná restaurace a kavárna s dorty, které můžeme jen a jen doporučit, a to i pokud Lázně Karlova Studánka jenom míjíte.

Dva dny jsou za námi. Tím ale nekončíme. Kam pojedeme dále? 

Těšte se na Velkolosinskou pralinkárnu, termální lázně i privátní wellness. Už brzy!