Tajemství úspěchu novoročních předsevzetí

Jak využít rok 2023 na maximum?

Ruku na srdce, kdo z nás si alespoň jednou za život nedal nějaké to novoroční předsevzetí? Pravdou bohužel je, že cíle na následující rok dodrží a skutečné změny dosáhne jen zlomek z nás. Pojďme to společně změnit! 

V dnešním článku se dozvíte, jaká novoroční předsevzetí si opravdu stojí za to dávat, a co udělat pro to, abyste je letos konečně dodrželi. 


ZLATÉ PRAVIDLO KAŽDÉHO PŘEDSEVZETÍ

Jak zní? Dělat jednu změnu po druhé. Cíle si totiž můžete stanovit kdykoli během roku, není potřeba se všemi čekat na leden. 

Ukážeme si to na příkladu. Pokud se chcete lépe stravovat, stanovte si konkrétní cíl (př. vyvážený jídelníček) a vyberte si jednu změnu spojenou s tímto cílem (př. nahradit bílé pečivo celozrnnou variantou, denně sníst alespoň 600 g zeleniny a ovoce, zařadit do jídelníčku neochucené mléčné výrobky). 

Tuto změnu pak dodržujte alespoň 14 dní a až poté přidejte další. Možná vám to přijde příliš zdlouhavé, ale trpělivost růže přináší, a takto si nové zvyky osvojíte dlouhodobě.

Jaká předsevzetí opravdu stojí za to?


PÉČE O TĚLO

Kdo vyzkoušel, tak ví, že mít v každodenním životě pohybovou aktivitu je k nezaplacení. A co je na tom nejlepší? Vyberte si, co vás baví. Ať už se jedná o posilování, trénování vytrvalosti či pouhé protahování, zlepšíte si vaše fyzické schopnosti a vyčistíte hlavu. Můžete vyzkoušet jógu, lezení, běh nebo plavání, hlavně si však tuto aktivitu zapište do kalendáře, ať náhodou nezapomenete.

Tip od Spa.cz: Začněte ihned. Rezervujte si jeden z aktivních pobytů.Aktivní pobyty


PÉČE O DUŠI

Jak se říká, ve zdravém těle, zdravý duch. I přesto je však skvělé udělat občas něco, co opravdu pohladí vaši duši. Jen tak. Protože jí to udělá radost. Určete si den v týdnu a čas, který strávíte kreativně. Můžete kreslit nebo se naučit hrát na hudební nástroj. Výborným nápadem jsou také DIY výrobky, jako je domácí peeling, mýdlo nebo pleťová maska. Vytvořte něco pro sebe nebo své blízké a užijte si tak dvojnásobnou radost.

Tip od Spa.cz: Dopřejte své duši to nejlepší na relaxačním pobytu.Relaxační pobyty


PÉČE O MYSL

A jaké cíle si stanovit, abychom si udrželi bystrou mysl? Skvělým předsevzetím je pravidelné čtení. Stačí každý večer půl hodinka před spaním, počítá se ale i jedna kapitola. Záleží na vašich ročních, měsíčních či týdenních cílech. Máte-li však spíš chuť na něco nového, zkuste jednu z forem meditace. Populární je teď zejména mindfulness, ve které rozvinete svou všímavost. Lépe tak budete vnímat, co se děje okolo i uvnitř vás, a postupně se tak naučíte lépe pracovat se vším, co zažíváte.

Tip od Spa.cz: Nechte všechny myšlenky odplout na wellness pobytu.Wellness pobyty


Kromě práce na svém těle, své duši a mysli je nesmírně důležité zbavit se stresu. Zatočte nejprve s ním díky článku Tipy na relaxační techniky, které zamávají se stresem, nebo využijte náš EXTRA TIP na předsevzetí a vyrazte v roce 2023 na alespoň jeden lázeňský či wellness pobyt. Tak co, jdete do toho s námi?

Chcete-li s výběrem pobytu na rok 2023 poradit, kontaktujte nás na telefonním čísle +420 483 515 290 nebo na e-mailové adrese [email protected].

Vaše Spa.cz