Termální lázně Egerszálok - potěšení pro všechny smysly

Termální lázně Egerszálok nedaleko známějšího města Eger jsou naprostým unikátem.

Celosvětový unikát v maďarském Egerszáloku

Vcelku nenápadné vesnici v údolí potoka Laskó vévodí ohromný bílý kopec, který tam za léta vytvořila voda vyvěrající v podobě termálního pramenu na povrch. Pramen, který Egerszálok proslavil nejen v Maďarsku, ale i v celé světě vyvěrá z hloubky 410 m a dosahuje teploty 63 - 68°C. Je bohatý na minerální látky jako jsou hořčík, sodík, hydrogenuhličitan sodný.
Dlouhodobým působením vody na zemský povrch a díky chemické reakci se některé minerály (zejména vápník) z vody usazují a vzniká tak křehká hornina travertin, která vytváří nádherné skalní útvary. Podobné jako v Egerszáloku najdete pouze na dvou místech na světě - v tureckém Pamukkale a v Yellowstonském národním parku v Americe.
Protože je složení vody v lázních Egerszálok naprosto unikátní, byl v roce 1992 místní pramen maďarskou vládou oficiálně prohlášen za léčivý a dal vzniknout lázním, které patří k jedněm z nejoblíbenějších v Maďarsku.

Za léčbou i odpočinkem

Přímo pod kopcem s trvertinovými jezírky se nachází rozlehlý areál lázní a wellness centra, který je napájen vodou z termálního pramene. Po celý rok si můžete užít koupání v 17 vnitřních i venkovních bazénech s příjemně teplou vodou.
Na pobyt v termálních lázních Egerszalók jezdí pochopitelně nejčastěji návštěvníci se zdravotními problémy nejrůznějšího druhu. Pozitivní léčebné účinky termální vody  jsou vhodné zejména k léčbě poruch a onemocnění pohybového aparátu, neakutních zánětlivých poruch kloubů, zánětlivých gynekologických onemocnění či k léčbě lupénky a ekzémů. Pobyt v teplé vodě je také vhodný jako rehabilitaci při pooperačních stavech páteře.
Do lázní Egerszálok ale nemusíte jet pouze jako pacient, vydat se sem můžete jen za odpočinkem. Lázně Egerszálok nabízejí mnoho možností pro návštěvníky každého věku.
Děti se zabaví na skluzavce či v bazénku s atrakcemi, rodiče ocení klid a pohodu v perličkové lázni či na uvolňujícíc masáži a senioři si příjemně prohřejí tělo v sedací koupeli či v saunovém světě.

Oblast v okolí města Eger, je proslulá výbornými a kvalitními víny. Vychutnejte si skleničku maďarského vína spolu s nějakou místní specialitou v některém z hotelů u Egerszáloku a užijte si dovolenou plnými doušky.

Dovolenou v Egerszáloku hravě zařídíte na Spa.cz. Vybírejte z pobytů v nejzajímavějších lázeňských místech v Maďarsku!