Tipy na akce v lázeňských městech o prázdninách

Příjemné zpestření prázdninového pobytu v lázních…

Chystáte se o prázdninách navštívit lázně a chcete si to něčím ozvláštnit? Lázně jsou skvělým místem, kde to v létě žije a koná se tam mnoho různých kulturních, společenských, sportovních i rodinných akcí. My jsme pro vás vybrali ty největší a nejoblíbenější. 


V KARLOVÝCH VARECH SE KONÁ...

54. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (28. 6. – 6. 7. 2019)

Tento filmový svátek zná nejenom v České republice snad každý filmový fanoušek. Přímo v prostředí nádherného lázeňského města můžete shlédnout filmy z celého světa, dokonce včetně některých premiér. Připravený je bohatý doprovodný program, vystoupení známých osobností, různé koncerty a party. Festivalu se každoročně účastní filmové hvězdy od nás i z ciziny.

Ubytování v Karlových Varech je vždy brzy vyprodané, proto doporučujeme zarezervovat si pobyt už nyní. 

Čankovské Vánoce 2019 (20. 7. 2019)

Vánoce v létě? Ne, nejde o omyl. V Čankově u Karlových Varů se koná kulturně hudební festival zaměřený na rodiny s dětmi, a ty přece Vánoce milují. Samozřejmě nebude chybět vánoční stromeček. Dětský den vypukne ve 14 hodin na dětském hřišti, kde budou probíhat hry a soutěže, loutkové divadlo, k dispozici bude skákací hrad a další zajímavosti.  V 18 hodin začne večerní program a vystoupení několika kapel. Těšit se můžete na chutné občerstvení a připravené bude i stanové městečko. 

City Triathlon 2019 (24. 8. – 25. 8. 2019)

Pokud vás zajímají spíše sportovní akce, potom určitě nevynechejte největší triatlonovou událost v České republice. Závodit může každý včetně dětí. Třešničkou bude samozřejmě závod profesionálních hvězd olympijského triatlonu. 


V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH SE KONÁ...

Kapsa plná pohádek (8. 7. – 21. 7. 2019)

18. ročník dětského prázdninového festivalu plného pohádek si užijete na letní open – air divadelní scéně. Pohádky vhodné pro děti od 3 – 13 let budou hrát různé divadelní soubory. 

Chopinův festival (15. 8. – 24. 8. 2019)

Mezinárodně uznávaný festival vznikl na počest Fryderyka Chopina, který v Mariánských Lázních několikrát pobýval a velmi si tohle lázeňské město oblíbil. Po Pražském jaru a Smetanově Litomyšli je to 3. nejstarší hudební festival u nás a patří mezi ty nejvýznamnější v Evropě. Tématem 60. ročníku je Chopin a klavírní virtuosové 19. století. Čekají vás dny naplněné klasickou hudbou, symfonickými koncerty a klavírními recitály.  Jako doprovodní program jsou připravené různé výstavy, sportovní akce a mnoho dalšího. 


V LUHAČOVICÍCH SE KONÁ...

Luhačovická pouť (13. 7. 2019)

Každoročně se uprostřed lázní koná tato velice oblíbená akce. Na pouti, jak je zvykem, jsou připravené atrakce pro děti a samozřejmě jarmark. Nebude chybět slavnostní mše svatá a koncerty dechových hudeb i další zábava. 

Festival Janáček a Luhačovice (15. 7. – 19. 7. 2019)

Pokud jste milovníci vážné hudby, určitě dorazte i na toto setkání, které se koná na počest hudebního génia Leoše Janáčka. Připravený je zajímavý program. 

Divadelní Luhačovice (19. 8. – 24. 8. 2019)

Diváci uvidí to nejlepší a nejzajímavější z divadelní tvorby. Připravené jsou oceněné komorní představení českých i slovenských divadelních scén. 


V PODĚBRADECH SE KONÁ...

Poděbradské swingování (19. 7. - 20. 7. 2019)

8. ročník přehlídky swingu a jazzu se uskuteční na veřejném prostranství lázeňské kolonády, kde vystoupí desítka dixielandů a big bandů. Akce je přístupná široké veřejnosti a je velmi oblíbená u lázeňských hostů, pro které je to příjemným doplňkem k lázeňským procedurám.

Hudební festival Musica Poděbrady – Komorní filharmonie Pardubice a Felix Slováček (17. 8. 2019)

Pod taktovku dirigenta Leoše Svárovského proběhne poslední koncert tohoto hudebního festivalu, který začíná už v květnu. Opět se akce odehrává přímo v prostorách lázeňské kolonády a je tak přístupná všem hostům.

Soundtrack Poděbrady 2019 (29. 8. – 1. 9. 2019)

3. ročník mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií představí nejlepší soundtracky z filmů, multimédií včetně počítačových her, videomapping i dětské hudební programy. K poslechu budou hrát živé orchestry, big bandy, pop a rock kapely i elektro projekty. A těšit se můžete na české i světové hvězdy. 


Která akce vás nejvíce zaujala?