Tipy na wellness ve městech s historickými památkami

Wellness a poznávání památek = dokonalá kombinace!

Pokud rádi poznáváte historické památky, není nic lepšího než to spojit s wellness pobytem. V naší zemi je mnoho míst, kam se dá vydat za historií. Vybrali jsme pro vás ty nejznámější a nejoblíbenější města s wellness pobytovými balíčky. 

Wellness víkend v Praze

Naše hlavní město nabízí jak velké množství památek, historické centrum zapsané na seznam UNESCO, také i opravdu širokou nabídku wellness pobytů. Doporučit můžeme například Wellness víkend v Park Holiday Congress & Wellness Hotel, kde kromě ubytování jsou pro vás připravené snídaně formou bufetu a tříchodové večeře ve vzduchoplaveckém restaurantu Tetu Brissy. V Praze můžete za víkend navštívit to nejvýznamnější, jako je Katedrála sv. Víta na Pražském hradě, Hradčany, Staroměstské náměstí s orlojem, Karlův most či Vyšehradský areál s hřbitovem. Pokud vám po návštěvě památek zbyde čas a chuť, budete mít k dispozici časově neomezený vstup do hotelového wellness centra (ClubWell zóna) i do fitness centra (EnerGym zóna). 

Plavba Prahou

Prahu je možné poznávat i trochu jinak, třeba z lodě plující po Vltavě. Jestliže vás to láká, tento pobyt na dvě noci i se snídaní nabízí Hotel U Svatého Jana. Na pokoji vás mile překvapí mísa ovoce a láhev vína. V ceně je hodinová plavba. 

Praha

Tajuplný Krumlov

V Jihočeském kraji, mezi meandry Vltavy, leží krásné historické město, dokonce nejnavštěvovanější turistické místo České republiky, Český Krumlov. V Hotelu Belleveuve Český Krumlov strávíte tři dny a budete mít kromě ubytování každé ráno připravené bohaté snídaně formou bufetu a jednou si dokonce pochutnáte na tříchodové večeři v Gourmet restaurantu Le Jardin. Přes den se vydáte na prohlídku hradu a zámku Český Krumlov a večer vás čeká tajuplná prohlídka města s průvodcem. Také můžete navštívit Muzeum vltavínů, vstupenka je v ceně pobytu. Na pokoji je pro hosty navíc nachystaný sekt a čokoládový balíček.

Český Krumlov

Poznejte krásy historické Kutné Hory

Ve Středočeském kraji se nachází jedna z nejznámějších památkových rezervací České republiky, taktéž zapsaná na seznam UNESCO, Kutná Hora. O ubytování a vydatné snídaně i večeře se postarají v Hotelu u Kata. S prohlídkou města vám pomůže připravený audio průvodce, který vás určitě kromě jiného zavede do chrámu sv. Barbory a Kostnice. Po vyčerpávajících zážitcích si dokonale odpočinete v pivní nebo bylinné koupeli. 

Kutná Hora

Kroměříž na dlani

V Kroměříži nacházejícím se ve Zlínském kraji stojí známý arcibiskupský zámek, který byl zapsán na seznam dědictví UNESCO spolu s Květnou a Podzámeckou zahradou. Pokud chcete toto místo blíže poznat, Hotel Octárna nabízí úžasný pobyt na dvě noci. Podíváte se do zámku, na zámeckou věž i do Květné zahrady. Výletním vláčkem se i s odborným výkladem projedete krásnou Podzámeckou zahradou. V hotelu vás přivítají welcome drinkem a sladkým potěšením. Každé ráno budete mít připravenou snídani a obdržíte poukaz na další občerstvení v restauraci. V létě se můžete schladit, odpočinout nebo si zaplavat ve venkovním hotelovém bazénu s protiproudem.

Kroměříž

Poznávací pobyt 2019 v Olomouci

Za historickými památkami se můžete vydat i do moravské metropole Olomouc.  Hotel SENIMO poskytuje v rámci pobytu ubytování na dvě noci, snídaně formou bufetu a slevu do hotelové restaurace. Na pokoji čeká každého malý dárek. Důležitou součástí tohoto balíčku je Olomoucká regionální karta na 48 hodin, se kterou můžete zdarma navštívit více jak 74 míst Olomouckého kraje. V Olomouci si nenechte ujít barokní sloup Nejsvětější Trojice zapsaný na seznam památek UNESCO, Horní a Dolní náměstí, Klášterní Hradisko a poutní Svatý Kopeček

Olomouc

Prodloužený víkend v historickém centru Jindřichova Hradce

Nad řekou Nežárkou a rybníkem Vajgarem se rozprostírá historické město se zámkem i hradem v jednom. Vy si tady můžete užít dokonalé 4 dny v Hotelu Concertino Zlatá Husa. Samozřejmostí jsou snídaně a dokonce tříchodové večeře. Obdivujte krásy města i její historické památky a potom zrelaxujte při čokoládové masáži, rašelinovém zábalu nebo si hodinu odpočiňte v privátní sauně. Odpoledne dostanete šálek kávy zdarma a jako dárek obdržíte láhev vína. To zní úžasně, nemyslíte?

Jindřichův Hradec

Vybrali jste si nebo vás zajímá historie jiného města? Zadejte název města do vyhledávače na www.spa.cz a zobrazí se vám všechny nabízené pobyty.