TOP procedury roku 2021

Jaké wellness a lázeňské procedury byly vaše nejoblíbenější?

Statistika pro nás ve Spa.cz není žádná nuda, a tak každý rok provádíme hodnocení úspěšnosti nejen jednotlivých lázeňských a wellness pobytů, ale také veškerých procedur, které na našich stránkách najdete. Můžeme díky tomu vylepšovat naše služby a přinášet vám to nejlepší ze světa wellness a lázní.

Máte lázeňské procedury spojené s léčebným pobytem? Nenechte se mýlit! Patří mezi ně i nabídka běžných wellness hotelů. Jde tedy rovněž o procedury čistě relaxační. Na Spa.cz najdete přehledný abecední seznam LÁZEŇSKÝCH PROCEDUR, který vám pomůže se s jednotlivými procedurami seznámit detailněji. Při výběru wellness pobytu pro rok 2022 tak už nebudu ničím zaskočeni.

Dost však bylo úvodu. Pojďme se podívat, jaké lázeňské a wellness procedury si v roce 2021 získaly vaše srdce a které vás naopak nechaly zcela chladnými.

Lázeňské procedury


NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ PROCEDURY V ROCE 2021

Na čele žebříčku se umístila sauna, kterou si během svého pobytu nenechalo ujít více než 12 tisíc hostů. Kdo je překvapen? Asi nikdo. Prohřátí těla, odplavení škodlivin a celkové relaxaci se opravdu jen těžko odolává a velký zájem o saunování potvrzuje i umístění jiných typů saun v žebříčku. Finská suchá sauna je na 13. místě a infrasauna na 15. místě.

Finská suchá saunaZa saunováním stojí na pomyslných stupních vítězů návštěva whirlpool, kterou si v loňském roce na Spa.cz rezervovalo více než 5 000 hostů. Perličková koupel však obsadila až 14. a vířivá koupel 12. pozici. Bramborovou medaili získávají parafínové zábaly, které do svého wellness pobytu zařadilo přes 4 000 návštěvníků. Že parafín neznáte? Doporučujeme vyzkoušet!

WhirlpoolVzhledem k situace není velkým překvapením, že v uplynulém roce zabodovala také inhalace, která se ocitla na krásném 5. místě, a oblíbená klasická masáž, které patří zasloužená 7. pozice v našem žebříčku. Masáže má totiž každý rád!

InhalaceZájem o výše uvedené procedury potvrzuje také Eva Plášilová z Lázní Libverda: „Mezi vyhledávané wellness procedury patří privátní whirlpool se saunou, parafínové zábaly a masáže. Dlouhodobě je nejvyšší zájem o uhličitou koupel (17. místo), která je v našich lázních hlavní léčebnou procedurou. V roce 2021 jsme vlivem pandemie zaznamenali nárůst poptávky po oxygenoterapii  (16. místo) a inhalaci, které pomáhají v léčbě po covidu. Nově u nás klienti využívají i suché uhličité koupele (10. místo) vhodné především pro hosty, kteří nemohou ze zdravotních důvodů využívat klasické koupele.

Oxygenoterapie


VÍTĚZOVÉ A PORAŽENÍ

Zatímco různé druhy saun či masáží zabodovaly na plné čáře, o dost méně se dařilo pohybovým aktivitám. Léčebné cvičení v bazénu, jóga, ani relaxační cvičení se do TOP desítky neprobojovaly. Velký zájem byl sice o návštěvu hotelových fitness center (6. místo), ale ta z velké většiny navštěvují ti, kteří do posilovny alespoň občas zavítají i doma, nejen na dovolené či pobytu.

Jóga

Překvapivě oblíbený je také blahodárný slatinný zábal (18. místo), slatinná koupel (11. místo)  a zapomenout nesmíme ani na solnou jeskyni (8. místo), která patří spíše k pasivním procedurám. Její velkou výhodou však je, že si jí mohou dopřát návštěvníci jakéhokoliv věku, a tak je její návštěva často součástí rodinných pobytů.


ČEŠI PROCEDURY MILUJÍ

Zájem o wellness i lázeňské pobyty dlouhodobě roste a Spa.cz ročně zajistí rezervaci pobytu tisícům klientů. Lidé vyhledávají procedury nejen pro upevnění zdraví a zlepšení kondice, ale také jako formu zábavy nebo jako zpestření romantického pobytu ve dvou. Poptávka po procedurách roste a každoročně je podáno o 15 – 20 % více procedur na jednoho hosta.“ potvrzuje Eva Plášilová z Lázní Libverda.

Obecně lze však říci, že česká klientela je poměrně konzervativní a opatrná k novinkám. Potvrzením toho je, že v loňském roce v úspěšnosti vítězily spíše tradičnější procedury, u kterých hosté vědí, co je čeká. Například tradiční pitná kúra (9. místo) se i nadále drží na vrcholku žebříčku.

Pitná kúra

Mezi návštěvníky wellness a lázeňských hotelů tak příliš nebodovaly procedury s názvem, který evokuje lékařský zákrok, ani ty, které znějí příliš exoticky. Jako příklad můžeme uvést hydroxeur, floating nebo například shiatsu, které se umístily až na samotném konci žebříčku nejoblíbenějších lázeňských procedur. Přitom jde o příjemné a prospěšné procedury, kterých není třeba se bát.

Floating


Děkujeme za přízeň v roce 2021 a doufáme, že se s rezervací vašeho dalšího lázeňského či wellness pobytu obrátíte opět na Spa.cz.

Vítejte v pohodovém roce 2022!