Villa Regenhart zcela jiný odpočinek

Architekti jásají: Villu Regenhart lidé milují

Jeseník má svou architektonickou chloubu. Tou je citlivě zrekonstruovaná Regenhartova vila, v níž si hosté od června loňského roku připadají jako v luxusním sídle z dob baroka. Soukromý investor, kterým je společnost Villa Regenhart a.s.,pojmenoval objekt po původních majitelích. Ti by jistě měli radost, kdyby viděli, že jejich dům dnes slouží lidem, jež tu nacházejí odpočinek, relaxaci a uzdravení. Vila se totiž proměnila ve Spa & Wellness hotel.

„Pro Jeseničáky bylo otevření srdeční záležitostí. Mám radost, že reakce návštěvníků potvrdila správnost našeho rozhodnutí zachovat původní architekturu,“ říká předseda představenstva společnosti Petr Polák. Snahu zachovat maximální historickou věrnost sdíleli také architekti Tecl a Fousek, kteří nastudovali práci vídeňského studia bratří Mayeredrů dokonce i ve vídeňských archivech. „Snažili jsme se maximálně ctít architekturu neobarokní budovy, to bylonaším cílem,“ říká architekt Fousek, který si pohrál s interiérem hotelu. V něm se dokonale snoubí historický duch spodní části budovy a moderní podkroví.

Hotel nyní nabízí pod jednou střechou vše, co host od svého relaxačního pobytu vyžaduje. Ubytování je na čtyřhvězdičkové úrovni v luxusních pokojích převážně apartmánového typu. Jak ubytovaní hosté, tak veřejnost mohou využívat zdejší moderní wellness centrum. „Ve wellness centru se nachází tři masérny, je možné vybírat z mnoha procedur ve formě masáží i rituálů,“ láká obchodní manažerka Alžběta Hanáčková. Současně dodává, že pro ty, kteří preferují soukromí, je k dispozici privátní část wellness s vířivkou, finskou saunou a vyhřívaným vodním lůžkem, stejně jako i whirlpool pod širým nebem. 

Wellness v barokní vile je opravdu oblíbený. Jen za rok provozu si tu klienti z rukou odborníků užili více než 1 500 procedur. Hotelový komfort dokonale doplňuje výtečná kuchyně ve zdejší stylové restauraci. „Naším hostům nabízíme příjemné prostředí. Pravidelně obměňujeme výběr pokrmů moderní české gastronomie s důrazem na využití regionálních a sezónních surovin,“ popisuje služby restaurace manažer hotelu. Na své si přijdou i milovníci kvalitní kávy nebo zlatavého moku. Kávu tu podávají na zakázku upraženou. Hotel se může pochlubit vlastní značkou piva, kterým je polotmavý speciál s názvem Regenhart. V letním období je velmi oblíbená hotelová terasa, kde si mohou hosté pochutnat například na lahodné domácí limonádě.

Hotel je ideálním místem pro konání firemních akcí a nezapomenutelných svateb. „Jeseničtí rodáci žijící až na Ukrajině nebo v USA se neváhali do Jeseníků vrátit a svůj svatební den oslavit právě u nás. To je pro nás obrovská pocta,“ dodává manager hotelu Petr Polák