Teplice nad Bečvou dávají naději

10. 02. 2017

Březen do lázní vlezem. Pomalu se nám prodlužuje den a jaro začíná vystrkovat své růžky. Ideální čas načerpat novou energii a kde jinde než v malebném údolí řeky Bečvy. Zastavte se, zavřete oči a představte si ten klid, koupele, masáže, dobré jídlo....
V Teplicích nad Bečvou dávají naději, v lázních měsíce léčí srdce i rakovinu

Můžeš-li se v lednu vysvléci do košile, připravuj si na únor kožich. Pokud tato pranostika platí, můžeme se klidně začít těšit na hezčí a teplejší počasí. Jaro klepe na dveře a my jsme pro Vás na toto krásné období zvolili lázněmi měsíce ty v Teplicích nad Bečvou.

V zeleni nádherného údolí řeky Bečvy leží Lázně Teplice nad Bečvou, které dávají naději. Naději těm, kteří se statečně perou s nemocemi bez nadsázky považovanými za nejsmutnější. S pomocí koupelí v unikátním přírodním zdroji, kterým je minerální voda s obsahem oxidu uhličitého, se tu odborníci zaměřují na nemoci onkologické a pomáhají i pacientům po kardiochirurgických operacích, tedy po operacích srdce. Lázně Teplice nad Bečvou jsou jediným místem v naší zemi, kde se nachází Odborný léčebný ústav pro kardiorehabilitaci.

Potkat tu můžete pacienty od 1,5 roku i dospělé, kteří mají výborné zkušenosti se zdejší rekonvalescencí při nemocech uvedených výše, ale také při onemocněních oběhového ústrojí, pohybového ústrojí nebo nervové soustavy. Lázně jsou ideální i pro klienty s cukrovkou. Návštěvníkům jsou tu k dispozici lázeňské domy Moravan, Bečva, Janáček, Slovenka. Začátkem listopadu 2016 byl po kompletní rekonstrukci znovu otevřen ještě Lázeňský dům Praha, odkud mají ubytovaní nádherný výhled ze své terasy do zeleně. Ti nejmenší samozřejmě smějí být v lázních s maminkou nebo s tatínkem a aby jim bylo ještě lépe, jejich lázeňský dům tu pojmenovali
Radost.

Vzhledem k indikacím nechybějí v lázních výborní specialisté z řad lékařů, rehabilitačních pracovníků s odbornými kursy i zdravotních sester. Jejich šikovným rukám tu pomáhají dva léčivé prameny se silně mineralizovanou uhličitou termální vlažnou vodou. K dispozici je Kropáčův a Jurikův pramen.

Ať jste nemocní, své zdraví jste si již vybojovali nebo se s žádnou zdravotní komplikací nepotýkáte, můžete si zde užít vířivky, masáže, skotské střiky, lymfodrenáž, vakuo-kompresní terapii, oxygenoterapii nebo třeba hřejivý parafínový zábal. Nemoci pohybového ústrojí a pošramocené nervy tu léčí mrazem. Bát se ale nemusíte, jde totiž o moderní rehabilitační metodu, kdy se s odborníkem za zády oddáte teplotám až mínus 130 stupňů Celsia.

Fotogalerie: