Co je teploléčebné procedury?

Teploléčebné procedury

Teploléčebné procedury zahrnují všechny druhy terapií, které pomocí tepla zasahují do přirozeného termoregulačního systému lidského těla. Dělí se podle zdroje tepla na vnitřní, při nichž je tělo povzbuzeno k výrobě vlastního tepla, a na vnější, kdy je teplo do těla přiváděno. Nejčastějším typem vnějšího zdroje tepla jsou obklady a zábaly. Ty mohou být buď celkové, a nebo částečné. Dělí se také na teplé, indiferentní či chladné a na suché či vlhké. Suché a bahenní zábaly jsou zpravidla v teplotě 45 - 55 °C a zábaly z parafínu pak o teplotě 60 - 77 °C.

Do teploléčebných se řadí také vodoléčebné procedury, při kterých se kombinují příznivé účinky teplé vody a mechanického působení vodních proudů či trysek. Oblíbené jsou vířivé či perličkové koupele a podvodní masáže. Známou procedurou jsou také skotské střiky, při kterých se kombinuje působení studených a teplých proudů. Za teploléčebnou proceduru lze považovat i pobyt v sauně či v parní komoře.

Pokud teplo do organismu přichází pomocí umělých vnějších zdrojů, využívají se nejčastěji tzv. žárovkové skříně, solux či sirius. Při teploléčebných procedurách se můžete setkat i s využitím vysokofrekvenčních proudů. Jde především o procedury krátkovlnné, ultravlnné či mikrovlnné diatermie, při kterých dochází k hloubkovému prohřátí organismu. V některých případech se lze setkat se zahříváním i pomocí ultrazvukových vln.

Termoléčebné procedury se zpravidla využívají při rehabilitaci a při problémech s pohybovým aparátem. Teplo působí příznivě také na kardiovaskulární systém, vegetativní svalstvo a především na lidskou psychiku.

Teploléčebné procedury si můžete užít ve většině wellness i lázeňských hotelů. Navštivte například naše nejznámější lázně Karlovy Vary či sousední Mariánské Lázně.

Pobyty obsahující teploléčebné procedury

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete teploléčebné procedury. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

FIT PROAKTIV -Lázně a wellness pro každý věk

Vaše záda a klouby stále ve skvělé kondici ! Pro plnou regeneraci těla i jako prevence je určen tento speciálně sestavený program. Profesionálně cílené terapie Vám opět navrátí sílu a svěžest. Využíváme léčivé přírodní zdroje v souladu s moderními a osvědčenými postupy. Vše umocňuje relax na čistém vzduchu obohaceném silicemi okolních lesů a blahodárná minerální voda. Hotel Maxim*** s vlastním balneoprovozem a bazénem se nachází jen 170 m od kolonády s prameny, světoznámou zpívající fontánou.

5 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Rodinný wellness na 4 noci

Užijte si s rodinou malebnou přírodu v Krušných horách a neomezenou koupačku v bazénu. Nechte se rozmazlovat příjemnými wellness procedurami a užijte si společné chvíle.

4 noci
polopenze
Zobrazit pobyt