Co je ajurvédská masáž?

Ajurvédská masáž

Již přibližně před 5000 lety vznikl prastarý indický léčebný systém, který významně ovlivnil medicínu východních i západních zemí. I dnes můžeme jeho základy nalézt v celé řadě známých přírodních léčebných technik. Řeč je o ajurvédě, nebo také "vědě o životě". Principy ajurvédy spočívají ve snaze o vnitřní rovnováhu, která zajišťuje přirozenou obranyschopnost a zdraví člověka. Toho můžeme dosáhnout například zdravým životním stylem, stravou i pozitivním myšlením. Vnitřní nerovnováha je naopak známkou nemoci. Kolem nás však existuje mnoho faktorů, které energeticky vyvážený stav narušují. Cílem ajurvédy je proto tyto faktory odhalit a nastolit v těle opět rovnováhu. Mezi léčebné metody patří například detoxikace, akupunktura, podávání různých bylinek, meditace, modlitba či masáž.

Právě ajurvédská masáž se v dnešní době stává čím dál více populární pro svou schopnost uvolnit celé tělo i mysl od každodenního stresu a jako jedna z mála technik dokáže účinně působit na vylučování toxinů. Díky modernímu způsobu života, konzumaci konzervovaných či jinak upravených potravin a užívání léků se do našeho těla dostává velké množství chemických látek, které se postupně hromadí a narušují energetickou rovnováhu. Při masáži dochází k vyloučení toxinů uložených hluboko ve svalových tkáních, kostní hmotě i kůži, což napomáhá opětovné regeneraci. Příznivě také ovlivňuje všechny systémy v našem těle: lymfatický, trávicí, dýchací, imunitní, nervový, pohybový systém a podporuje také krevní oběh. Ajurvédská masáž kladně působí na psychický stav jedince a doporučuje se rovněž při poruchách trávení či nespavosti.

Pokud se rozhodnete ajurvédskou masáž absolvovat, vybrat si můžete hned z několika typů. Většina wellness center a lázní mezi svými procedurami nabízí masáž hlavy, šíje, zad a ramen, chodidel či celého těla. Ke zlepšení účinků se rovněž používají různé olejíčky či prášky obsahující aktivní substance bylin a kořínků. Jejich užívání však není pouhá kosmetická záležitost. Učení ajurvédy v sobě zahrnuje také znalost rostlin, a tak má každá bylinka při léčbě svůj význam.

Zaujala vás tato procedura? V tom případě si můžete vybrat z bohaté nabídky wellness center po celé republice, a nebo zavítat do lázní Teplice.

Pobyty obsahující ajurvédskou masáž

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete ajurvédskou masáž. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Za Ajurvédou do přírody ve všední dny na 3 noci

Buďte ve spojení s přírodou a užijte si tyto příjemné procedury, které si pro Vás Retro Riverside Wellness Resort připravil. Užijte si příjemné uvolnění a relaxaci.

3 noci
snídaně
Zobrazit pobyt

Pobyt Venuše

Chcete zažít úžasný týden plný působivých procedur? Odpočiňte si a relaxujte v hotelu Saint Moritz v krásném prostředí Mariánských Lázní, kde zapomenete na všechny starosti všedního dne.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Pobyt detox

Zažijte detoxikační pobyt spojený s ajurvédskou péčí. Součástí pobytu je plná penze, ajurvédská diagnostika a terapie. Objevte něco nového a udělejte pro své zdraví to nejlepší. Přijeďte se přesvědčit.

6 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Za Ajurvédou do přírody o víkendu na 3 noci

Užijte si tento Ajurvédský balíček plný bylinkového pohlazení. Volný vstup do hotelového Wellness centra je také samozřejmostí. Nechte se rozmazlovat a užijte si příjemnou relaxaci.

3 noci
snídaně
Zobrazit pobyt

Prodloužený Ajurvedský víkend

Udělejte si pro sebe čas. Přijeďte do lázeňského města Świeradów-Zdroj a dopřejte si prodloužený víkend s ajurvédskou celotělovou masáží. Také se můžete se těšit na koncert Stanisław Soyka nebo využít hotelového wellness.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Dotek orientu

Tak voní a chutná opravdová dovolená! Načerpejte pozitivní energii všemi svými smysly a buďte opět plní životního elánu. Dotek orientu Vám zaručeně "vlije novou krev do žil"!

4 noci
polopenze
Zobrazit pobyt