Co je akupresura?

Akupresura

Akupresura je tradiční čínská metoda, při které se pomocí stlačování určitých bodů na těle uvádí celý organismus zpět do rovnováhy. U nás v současné době nejde o oficiální metodu léčby, a to i přesto, že je pozitivní vliv na organismus v mnoha případech prokazatelný.

Čínská medicína věří v to, že je naše tělo prošpikováno drahami, kterými skrz orgány proudí životodárná energie. Pokud se v dráze vyskytne nějaká překážka, energie do dané části těla neproudí a nastává nerovnováha (nemoc či porucha funkce). Právě rovnováha je pro fyzické zdraví člověka nesmírně důležitá. Nejznámějším symbolem vyobrazení rovnováhy je tzv. Tchaj-ťi tchu (taijitu), tedy symbol jin a jang.

Energetických drah je v lidském těle celkem 14. Dvanáct z nich je párových a 2 jsou samostatné (přední střední - dráha zrození, zadní střední - dráha vládnoucí). Akupresurní body na těchto drahách jsou při proceduře stlačované prstem či tupým předmětem. Dochází k lokálnímu prokrvení a měla by následovat takřka okamžitá úleva od bolesti a obtíží.

Body jsou po těle lokalizovány za pomoci tradiční jednotky cun. Jeden cun je dlouhý přibližně jako šířka palce nebo délka prostředního článku ukazováku vyšetřované osoby. Po nalezení se pak tento bod po různě dlouhou dobu mírně stlačuje. Terapie se provádí tak, aby se pomocí co nejméně stlačených bodů dosáhlo co nejlepšího výsledku. Pokud se pro stimulaci bodů využívají tenké jehly, jedná se o tzv. akupunkturu.

Akupresuře by se měli vyhnout těhotné ženy, osoby s chronickým onemocněním, onkologičtí pacienti v pokročilém stadiu onemocnění či osoby se zánětlivými kožními potížemi. Samotnou terapii nemusí nutně provádět lékař, ale mělo by jít alespoň o zkušeného fyzioterapeuta.

Nechte na své tělo působit tradiční čínskou medicínu třeba při pobytu v lázních Jeseník nebo v Karlových Varech.

Pobyty obsahující akupresuru

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete akupresuru. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

7 nocí v Šumavských lázních

Užijte si ničím nerušený týdenní pobyt na Šumavě s rozličným množstvím procedur. Mimo procedur na Vás čeká také neomezený vstup do hotelového bazénu a hotelový meditační a energetický park s lehátky. Vyrazte si na dovolenou, kterou si zasloužíte. Šumava je přenádherná!

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt