Lázně Aurora Třeboň

Aurora 1001, 37901 Třeboň

Třeboň

O hotelu

Lázeňský komplex AURORA naleznete na západním okraji jihočeského města Třebon v klidném prostředí rozsáhlého parku na břehu rybníka Svět. Komplex nabízí ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích kategorie Superior bez balkonu nebo s balkonem a apartmánech (kategorií Klasik, President a DeLuxe). Kapacita hotelu je 562 lůžek v 289 pokojích.

Lázně se specializují na léčbu poruch pohybového aparátu, revmatických chorob, poúrazových a pooperačních stavů a celkovou rekondici těla i mysli.

Komplex nabízí široké možnosti využití volného času  - vše "pod jednou střechou". Naleznete zde bar, obchody, plavecký bazén s mírně slanou vodou, aqua centrum s vodními atrakcemi, fitness, tělocvičnu, saunu, squash, bowling, kadeřnictví, kosmetiku, manikúru, pedikúru a internetovou místnost. Komplex je vybaven kongresovým sálem pro 250 osob, čtyřmi salonky pro 15 až 20 osob s moderní audiovizuální technikou.

Vyrazit můžete na výlety po okolí - do historického lázeňského města Třeboň, obhlédnout můžete 16 soustav Třeboňských rybníků zasazených do překrásné krajiny, navštívit můžete blízký Český Krumlov, Hlubokou nad Vltavou, Červenou Lhotu a další pamětihodnosti.

Stravování

V rámci léčebných a relaxačních pobytů mohou hosté využít nabídky stravování formou polopenze nebo plné penze. Stravování hostů probíhá v jídelně pro samoplátce.  V areálu lázní je hostům také k dispozici restaurace Harmonie s širokou nabídkou pokrmů české i mezinárodní kuchyně, rybích specialit, apod. A dále nově zmodernizovaný Denní bar Zimní zahrada s nabídkou míchaných nápojů, zákusků a kávy a možností připojení k internetu a sledování sportovních přenosů.

Klienti též mohou využívat různé dietní programy, a to dle své indikace nebo onemocnění (bezlepková, šetřící s omezením tuků, redukční, diabetická). Připravují dietní sestry.

Snídaně: bufetovou formou + káva, čaj, minerálka, džus (7:15 - 9:30 hod.)

Obědy: bufetovou formou + káva, čaj, minerálka, džus (11:30 – 13:45 hod.)

Večeře: bufetovou formou + káva, čaj, minerálka, džus (17:15 – 19:15 hod.)

Léčebné procedury

Hlavní a nejtypičtější léčebnou metodou je SLATINA. V komplexu třeboňských blat uložených v Třeboňské pánvi se nalézají obrovské zdroje tohoto humolitu využívaného pro své léčivé účinky. Jde o druh, který má hlavně organický původ v rostlinách typu ostřice, orobinec, rákos, z anorganických složek obsahuje hlavně železo a síru. Hlavním účinkem je postupné, rovnoměrné prohřívání organismu, čehož je dosaženo díky vysoké akumulační schopnosti kašovité směsi. Kromě tepelného účinku se uplatňuje blahodárné působení na kůži spočívající v její hydrataci a zároveň pozitivní vliv na celkovou obranyschopnost.

Aplikace slatiny (koupele, zábaly) u nemocných s pohybovými potížemi způsobuje snížení svalového napětí, snížení bolesti, lepší prokrvení tkání a rychlejší regeneraci. Léčba slatinou je většinou velmi dobře snášena. K dosažení dostatečného efektu je vhodné absolvovat sérii 6-9 slatinných procedur. Jednotlivé slatinné procedury se časují obden, maximálně pak 3x týdně.

Vstupní lékařské vyšetření zahrnuje odebrání anamnézy, provedení základního klinického vyšetření, cíleného vyšetření pohybového aparátu, stanovení diagnózy a léčebného plánu, záznam do zdravotní dokumentace.

Koupele a zábaly: slatinná koupel, slatinný zábal, koupel perličková, koupel přísadová (jodová, solfatanová, bylinková), koupel uhličitá, koupel perličková s bylinkami, pivní koupel Regent, koupel s minerální solí z Mrtvého moře, vířivá lázeň celková, vířivá lázeň částečná, sauna.

Masáže: klasická ruční masáž, podvodní masáž, masážní lůžko Hydrojet, masážní lůžko Dry Jet, lymfodrenáž, přístrojová lymfodrenáž Green Vac, přístrojová lymfodrenáž Pneuven, wellness masáže.

Pohybová terapie: fyzioterapie, kineziotaping, léčebná tělesná výchova skupinová, cvičení v bazénu, fitness, plavání.

Fyzikální terapie: elektroléčba, magnetoterapie, ultrazvuk, světloléčba, parafín.

Ostatní procedury: akupunktura, inhalace, oxygenoterapie , plynové injekce.


Omlouváme se, ale tento hotel již není v nabídce. Ale nezoufejte, níže si můžete vybrat z podobných hotelů v okolí.

Nabídka hotelů v okolí