Co je aromaticko-relaxační koupel Zlatá rosa?

Aromaticko-relaxační koupel Zlatá rosa

Růže je symbolem vznešenosti a právem nese přezdívku královna květů. Pokud tedy chceme vyjádřit poděkování, či ukázat dané osobě, že nám na ní opravdu záleží, volíme pro tyto účely zpravidla právě růži.

Koupel Zlatá rosa, jakožto léčebná procedura, patří mezi nejstarší lázeňské procedury v historii lidstva. Dokladem mohou být například římské lázně, které sloužily nejen k léčebným účelům, ale rovněž jako relaxační prostředek. Pobyt v lázních představoval také jakýsi společenský zážitek.

Aromaticko-relaxační koupel Zlatá rosa je jednou z mnoha vodoléčebných procedur, která podobně jako další typy koupelí probíhá ve speciální vodoléčebné dvojvaně s vodou o teplotě přibližně 38 °C, čímž se řadí mezi mírně hypertermní koupele. Již tato skutečnost má velmi příznivý vliv na lidský organismus, neboť dochází k prokrvení a prohřátí těla, uvolnění svalového napětí i kloubů. Oproti ostatním přísadovým koupelím má však přeci jen několik zvláštností.

Jedná se o spojení perličkové a vířivé koupele s přísadou růží. Jak již bylo řečeno, na rozdíl od běžných koupelí se aromaticko-relaxační koupel Zlatá rosa aplikuje v dvojvaně, přičemž jedna je perličková a druhá vířivá obsahující minerální vodu. Jelikož patří tato procedura mezi přísadové koupele, je do vany přidávána také přísada, kterou v tomto případě tvoří vřídelní sůl obohacená jódem, extrakt z medu a během celé koupele, jejíž délka se pohybuje okolo 30 minut, si můžete vychutnávat příjemnou a romantickou vůni růže.

Koupel má blahodárné účinky na pohybový aparát, podporuje látkovou výměnu, zlepšuje prokrvení i prokysličení tkání, příznivě ovlivňuje také krevní oběh a srdeční činnost. Vřídelní sůl rovněž dodává tělu potřebné minerály důležité pro správnou funkci organismu. I přes to, že se jedná o proceduru s léčebnými účinky, slouží také k relaxaci a uvolnění a její zvláštností je skutečnost, že je určena pro páry, které chtějí relaxovat společně.

Aromaticko-relaxační koupel Zlatá rosa je procedurou vyvinutou speciálně pro lázně Bohdaneč, kde ji také můžete absolvovat.