Co je bromová koupel (Jodo-bromová koupel)?

Bromová koupel (Jodo-bromová koupel)

Bromová koupel, nebo častěji jodo-bromová koupel, je relaxační lázeň s příměsí jodo-bromové solanky. Koupel přináší široké spektrum pozitivních účinků na lidský organismus a dopřát si ji můžete jak doma, tak v českých i zahraničních lázních.

Lázeň se provádí v příjemně teplé vodě s teplotou 37 °C. Doporučená délka pobytu v lázni je 15 minut a stejně tak dlouhý by měl být i odpočinek v teplém zábalu.

Brom i jód jsou prvky ze skupiny halogenů. V přírodě se vyskytují prakticky pouze ve sloučeninách (například v mořské vodě). Obě látky jsou důležité pro správný vývoj mozku i pro správnou funkci metabolismu.

Jodo-bromová lázeň přináší uvolnění, ulevuje od bolesti kloubů a namožených svalů. Příznivě také působí na funkci cévního systému a na kožní problémy. Ve většině případů není nutné, aby koupel indikoval lékař.

Koupel s jodo-bromovou příměsí si můžete dopřát v Luhačovicích, v lázních Darkov či v Lednici.

Pobyty obsahující bromovou koupel

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete bromovou koupel. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Regenerace po Covid-19 s polopenzí

Zregenerujte své plíce po nemoci Covid-19 v lázních Lednice. Čeká na Vás spoustu léčebných procedur, díky kterým zaručeně načerpáte novou energii a budete se moci znovu zplna nadechnout.

6 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Regenerace po Covid-19 s plnou penzí

Díky hned několika léčebným procedurám se ocitnete ve skvělém odpočinkovém prostředí. Zpět domů se zaručeně vrátíte odpočatí a plně zrelaxováni.

6 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Jodobromový zázrak s polopenzí

Zavítejte do Lázeňského hotelu Perla objevit účinky přírodní třetihorní jodobromové minerální vody, která má blahodárný vliv na lidský organismus. Nebudete litovat!

4 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Jodobromový zázrak s plnou penzí

Zkuste jak na Vás zapůsobí jodobromová minerální voda. Tato voda má blahodárný účinek na náš organismus. Tak neváhejte a doražte!

4 noci
plná penze
Zobrazit pobyt