Co je fitness?

Fitness

Toto slovo je v současnosti používáno velice často, a to v nejrůznějších souvislostech. Málokdo však ví, co přesně si pod výrazem fitness představit. Označuje totiž nejen sportovní činnosti, ale životní styl celkově. Ten, kdo vyznává fitness, dbá o rozvoj kondice, zdatnosti a pečuje o své zdraví. K tomu patří samozřejmě také vyvážený a zdravý jídelníček a pravidelný pohyb.

Cvičení a rozvoj kondice můžete provozovat v domácích podmínkách či v přírodě, případně si vybrat z bohaté a neustále se rozšiřující nabídky fitness studií. Jejich výhodou je zejména to, že jsou vybaveny speciálními stroji a trenažery, které si velká část populace nemůže pořídit, například z cenových, ale také prostorových důvodů.

Ačkoli některé domácnosti disponují spinningovým kolem nebo eliptickým trenažerem, jedná se vždy pouze o jednostranný pohyb. Pokud nám však záleží na rozvoji celkové zdatnosti, je nutné věnovat se více druhům sportů a posilovat co nejvíce různých svalových skupin.

Jak již bylo zmíněno, ke kvalitnímu životnímu stylu neodmyslitelně patří zdravý jídelníček, který bývá velice často obohacen o nejrůznější potravinové doplňky. Jejich užívání je stále předmětem mnoha diskuzí a názory na ně se různí. Obecně lze říci, že většina potravin, které běžně konzumujeme, obsahuje stále méně živin a většinou nestačí na pokrytí potřebného množství vitamínů, minerálních látek a stopových prvků. Pokud se navíc věnujete nějakému sportu, nebo patříte k pravidelným návštěvníkům fitness centra, potřeba těchto látek je oproti nesportujícím jedincům vyšší a potravinové doplňky jsou tedy namístě.

Jestliže patříte ve fitness světě k nováčkům, je vhodné si v začátcích nechat poradit od zkušeného trenéra, který vám nejen ukáže, k čemu dané přístroje slouží, ale rovněž dohlédne na správné provedení cviků. Vaše cvičení tak bude mnohem efektivnější.

Fitness centrem dnes disponují například lázně Třeboň, Mariánské nebo Františkovy Lázně.

Pobyty obsahující fitness

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete fitness. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Letní dovolená v Beskydech na 3 noci

Milujete cykloturistiku nebo máte raději opalování u bazénu? Ve Wellness & Spa hotel Horal si nemusíte vybírat a můžete si užít oboje. Chybět nebude ani masáž, která Vám dozajista dodá energii do dalších dnů.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Wellness pobyt na 2 noci

Relaxuje ve Village Resort Hanuliak na Slovensku. Dopřejte si masáž obličeje a neomezený vstup do wellness centra. Aktivní hosté jistě ocení i neomezený vstup do vybaveného fitness centra.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Wellness a Relax na 2 noci

Dopřejte si pobytový balíček Wellness a relax v Libverdě. Čeká na Vás polopenze, voucher na kávu a zákusek a dvě léčebné procedury. Přijeďte si odpočinout a chvíli jen relaxovat.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Letní pobyt s light all inclusive nápoji k večeři a neomezeným wellness

Vezměte celou rodinu a užijte si prázdniny v Harrachově v Hotelu Fit Fun! Okolní atraktivní příroda přímo vybízí k nádherným výletům a po aktivním dni můžete relaxovat v hotelovém bazénu či v sauně.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Tradiční lázeňský Derma pobyt na 5 nocí

V tomto balíčku je pro Vás připraveno intenzivní léčebné schéma, které se věnuje klientům s chronickými kožními onemocněními kombinovanými s onemocněními pohybového ústrojí. Po vstupní lékařské prohlídce Vám bude sestaven léčebný program přímo na míru.

5 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Léčebný pobyt Senior Plus

Dbejte o své zdraví a duševní pohodu. Na Slovensku v Hotelu Velká Fatra se o Vás skvěle postarají. Těšit se můžete na 6 léčebných procedur sestavených lékařem Vám na míru.

6 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt