Co je fitness?

Fitness

Toto slovo je v současnosti používáno velice často, a to v nejrůznějších souvislostech. Málokdo však ví, co přesně si pod výrazem fitness představit. Označuje totiž nejen sportovní činnosti, ale životní styl celkově. Ten, kdo vyznává fitness, dbá o rozvoj kondice, zdatnosti a pečuje o své zdraví. K tomu patří samozřejmě také vyvážený a zdravý jídelníček a pravidelný pohyb.

Cvičení a rozvoj kondice můžete provozovat v domácích podmínkách či v přírodě, případně si vybrat z bohaté a neustále se rozšiřující nabídky fitness studií. Jejich výhodou je zejména to, že jsou vybaveny speciálními stroji a trenažery, které si velká část populace nemůže pořídit, například z cenových, ale také prostorových důvodů.

Ačkoli některé domácnosti disponují spinningovým kolem nebo eliptickým trenažerem, jedná se vždy pouze o jednostranný pohyb. Pokud nám však záleží na rozvoji celkové zdatnosti, je nutné věnovat se více druhům sportů a posilovat co nejvíce různých svalových skupin.

Jak již bylo zmíněno, ke kvalitnímu životnímu stylu neodmyslitelně patří zdravý jídelníček, který bývá velice často obohacen o nejrůznější potravinové doplňky. Jejich užívání je stále předmětem mnoha diskuzí a názory na ně se různí. Obecně lze říci, že většina potravin, které běžně konzumujeme, obsahuje stále méně živin a většinou nestačí na pokrytí potřebného množství vitamínů, minerálních látek a stopových prvků. Pokud se navíc věnujete nějakému sportu, nebo patříte k pravidelným návštěvníkům fitness centra, potřeba těchto látek je oproti nesportujícím jedincům vyšší a potravinové doplňky jsou tedy namístě.

Jestliže patříte ve fitness světě k nováčkům, je vhodné si v začátcích nechat poradit od zkušeného trenéra, který vám nejen ukáže, k čemu dané přístroje slouží, ale rovněž dohlédne na správné provedení cviků. Vaše cvičení tak bude mnohem efektivnější.

Fitness centrem dnes disponují například lázně Třeboň, Mariánské nebo Františkovy Lázně.

Pobyty obsahující fitness

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete fitness. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Termály na plno na 5 nocí

Užijte si šest dnů plných volných vstupů do hotelového bazénu, whirlpool, sauny či fitness. Dopřejte si příjemný pobyt s polopenzí v Jeseníkách! Najděte volný čas na výlet i na objednání procedur.

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Zdraví v Piešťanech na 3 noci

Užijte si příjemné lázeňské procedury a nechte se rozmazlovat zdravým jídelníčkem. Konzultace s lékařem Vám zajistí procedury přímo na tělo a příjemné prostředí hotelu můžete využít na relaxační procházky.

3 noci
all-inclusive
Zobrazit pobyt

Relax v Mariánských Lázních na 5 nocí

Vydejte se do Mariánských Lázní a 6 dní jen relaxujte! Odpočinete si při masáži, uvolníte se v minerální koupeli a čeká Vás i parafínový zábal.

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Seniorský pobyt

Čerstvý horský vzduch prospívá každému. Pokud je Vám 60 let a více, je pro Vás tento pobyt ideální volbou. Můžete odpočívat v RELAX zóně, vychutnat si procedury, nebo vyrazit na procházku do nádherné přírody.

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Zážitkový wellness ve dvou

Zažijte neopakovatelný víkend v hotelu, který pro Vás nachystal kromě polopenze i společnou soukromou vířivku se sektem a ovocem, čokoládovou proceduru a bazénovou lázeň. Ve dvou se to lépe táhne.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Pánská jízda o víkendu

Přijeďte si užít víkendovou pánskou jízdu do Luhačovic! Nechte o sebe pečovat při hydromasážním rituálu a vychutnejte si relaxaci ve wellness centru.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt