Co je floating?

Floating

Za léčivou vodou Mrtvého moře se každoročně vypraví značný počet turistů. Není také divu, účinky na lidský organismus jsou opravdu pozoruhodné. Ne každý má však možnost si tento zážitek dopřát, ať již z finančních či jiných důvodů. V takovém případě se nabízí cenově přijatelnější a také dostupnější alternativa, kterou představuje metoda známá pod názvem floating.

Tato novinka mezi relaxačními technikami nejenže přináší srovnatelné výsledky s koupelí v Mrtvém moři, ale zároveň je výborným prostředkem k uvolnění stavu napětí a odplavení stresu. Samotný název floating je v podstatě označení pro vodoléčebné zařízení ve tvaru velkého vajíčka s uzavíracím poklopem, které je naplněné hustou, slanou a teplou vodou. Ta právě díky své hustotě nadnáší tělo a imituje tak prostředí Mrtvého moře. Některé floating tanky jsou rovněž vybaveny vířivkou, hudbou a ovládáním světla, díky čemuž je možné upravit prostředí podle svých představ.

Celá procedura probíhá přibližně 45 - 60 minut, během kterých se můžete nerušeně vznášet, a docílit tak naprostého uvolnění jak fyzického, tak psychického. Uzavřením horního víka floating tanku dochází k izolaci od okolního prostředí, což umožňuje hlubokou relaxaci. Pro intenzivnější účinek se doporučuje rovněž vypnout hudbu i světlo. V případě, že trpíte strachem z uzavřených prostorů, je samozřejmě možné nechat víko pootevřené.

Vzhledem k relativně vysoké teplotě vody a téměř beztížném stavu je floating vhodný pro osoby trpící poškozením pohybového aparátu. Dochází totiž k uvolnění svalů i kloubů, ke zvýšení pohyblivosti a zmírnění bolestivosti. Dalšími indikacemi jsou rovněž pooperační či poúrazové stavy, kožní problémy, deprese, neurózy, únavový syndrom, onemocnění dýchacích cest a prostředí floating tanku zajisté ocení také příznivci nejrůznějších meditačních technik.

Absolvování této procedury však není vhodné v případě otevřených ran a kožních onemocnění plísňového původu.

Ačkoli je floating relativně novou metodou, stává se poměrně rychle běžnou součástí nabídky wellness center a také některých lázní, mezi které patří například lázně Bělohrad.

Pobyty obsahující floating

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete floating. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Léčebný program LONG LIFE – dle metody MUDr. Milady Sárové

Chcete udělat něco pro svoje zdraví a zároveň si odpočinout? Tak je tento pobyt v Luxury Spa & Wellness Hotel Prezident**** v Karlových Varech určen právě pro Vás. Během pobytu je pro Vás připraveno 30 speciálně sestavených léčebných procedur. Odpočinout si můžete ve Wellness Resortu hotelu Prezident, kde můžete využít bazén, saunaland nebo fitness.

10 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt