Co je horské sluníčko?

Kam nechodí slunce, tam chodí lékař. Ovšem při použití horského sluníčka tomu bylo v minulosti spíše naopak. Tzv. horské slunce je přístroj, který se v 70. a 80. letech hojně využíval pro domácí slunění a prevenci nejrůznějších chorob. V současné době je už ale jasné, že horské slunce lidskému organismu neprospívalo, ale naopak velmi škodilo. Vysoký podíl ultrafialového záření UV-C nenávratně poškozoval pokožku a způsoboval nádorové bujení. V některých případech mohlo záření způsobit dokonce i slepotu.

Horské slunce se již nepoužívá, ale názvem jako takovým se často označuje tzv. solux, tedy infračervená lampa, která je naprosto bezpečná a narozdíl od původního horského sluníčka funguje na principu infračerveného záření. Solux způsobuje intenzivní prohřívání organismu a pomocí něj dochází k vyplavování škodlivých látek z těla.

Pro ošetření oblasti obličeje se využívá tzv. biolampa, která pomáhá v léčbě akné a nedokonalostí pleti. Biolampa narozdíl od soluxu působí pouze lokálně a neproniká do nejhlubších vrstev pokožky. I přesto je velmi účinná.

Solux se doporučuje k léčbě ucpaných nosních dutin a zánětů. Suché teplo, které lampa vydává, vypuzuje hleny a další odpadní látky. Dobré účinky má použití infračervené lampy na léčení zánětů močového měchýře i u kojících žen při zánětu prsu.

Pokud se při lázeňském pobytu setkáte s nabídkou procedury s horským sluníčkem, ověřte si nejprve, zda je tato procedura bezpečná. V případě nejistoty konzultujte vše se svým lékařem, případně dermatologem. Pravděpodobnost, že se při pobytu v lázních setkáte s původním a nebezpečným horským sluníčkem, je však velmi malá.

Terapii infračervenou lampou si můžete vyzkoušet na vlastní kůži třeba v lázních Bechyně nebo při pobytu v Poděbradech.

Pobyty obsahující horské sluníčko

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete horské sluníčko. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Seniorský wellness pobyt

Krásná příroda a prvotřídní péče v ProFamily Hotel TOP, to je přesně to, co potřebujete!! Přijeďte načerpat čerstvý vzduch do Krkonoš a zároveň si odpočinout v našem novém hotelovém wellness s whirlpoolem a saunou. Pobyt vám nabízí také polopenzi v naší hotelové restauraci a až půjdete na výlet, zabalíme vám oběd s sebou.

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt