Co je hydroxeur?

Hydroxeur

Podle názvu by kdekdo mohl usoudit, že se jedná o zcela novou a neznámou proceduru, opak je však pravdou. V překladu znamená hydroxeur v podstatě podvodní masáž, která je aplikována pomocí speciálních trysek zabudovaných ve vodoléčebné vaně. Ke svým účelům využívá také prvků akupunktury. Tato kombinace z ní činí velice účinnou metodu k léčbě celé řady obtíží.

Akupunktura je velmi staré čínské umění pracující s drahami vedoucími po celém těle, po kterých proudí energie, a každá dráha zároveň přísluší určitému orgánu. Na meridiánech, což je jiné označení energetických drah, leží rovněž množství akupunkturních bodů, jejichž prostřednictvím je možno působit na vnitřní orgány. V dnešní době existuje mnoho rozličných způsobů stimulace těchto citlivých bodů, známé je například vpichování jehliček, baňkování, nejrůznější doteky či masáže.

Hydroxeur k této činnosti využívá tlak proudu vody vycházející z trysek připevněných na okraji speciální vany. Jejich počet se pohybuje okolo 36, přičemž jsou rozděleny do osmi zón a regulovatelné podle individuální potřeby. Během samotné podvodní masáže dochází díky teplotě vody a působení jemných paprsků vody k uvolnění svalů i duševního napětí. Zlepšuje se rovněž prokrvení tkání horních i dolních končetin, čehož se využívá zejména u pacientů trpících poruchami periferního prokrvení. Prostřednictvím akupunkturních bodů lze také cíleně působit na určité oblasti páteře, a tak napomoci například při problémech s migrénami a nespavostí. Indikací k absolvování masáže jsou dále poúrazové stavy a stavy po operacích, onemocnění pohybového aparátu, funkční nervové poruchy, artrózy a některé z cévních onemocnění.

Naopak nevhodná je tato metoda v případě akutních infekčních onemocnění, otevřených ran, stavů po trombózách či varikózním syndromu.

Léčba pomocí podvodní masáže může mít podobu nejen celotělovou, ale aplikuje se také v menších vanách pouze na horní či dolní končetiny. Od toho se pak odvíjí nejen podoba tlakové vany, ale rovněž délka procedury. Ta se obvykle pohybuje okolo 10 minut, záleží však samozřejmě na konkrétním provozovateli. V současnosti je nabídka podvodní tlakové masáže opravdu široká. Ve svých programech ji zahrnují nejen rehabilitační ústavy či nemocnice, ale také množství lázní, například lázně Třeboň či Mariánské Lázně.

Pobyty obsahující hydroxeur

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete hydroxeur. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Zvýhodněný pobyt nejen pro SENIORY na 5 nocí

Dopřejte si cenově zvýhodněný pobyt v blízkosti Mariánskolázeňské kolonády. Čeká na Vás klasická masáž, suché masážní lůžko, parafínový zábal pro hebké ruce a oxygenoterapie. Po této ochutnávce lázeňského pobytu se budete cítit svěží a plní energie a budete se do Mariánek na lázeňský pobyt vracet již pravidelně.

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Relax pobyt na 3 noci

I krátký pobyt Vám může přinést spoustu odpočinku a nových zážitků. Neváhejte tedy a užijte si tři noci v Karlových Varech!

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Wellness pohlazení v týdnu

Nechte se hýčkat během vybraných procedur a užij se odpočinek v hotelovém wellness. To vše přímo v centru Karlových Varů na dosah všech kolonád.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Simple Spa

Přijeďte si odpočinout do Karlových Varů a nechte se hýčkat během deseti procedur. Těšit se můžete na perličkovou koupel nebo klasickou částečnou masáž a na odpočinek ve wellness.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Antistresový program

Nechte starosti všedních dnů zmizet a vychutnejte si pobyt plný relaxace a odpočinku. Odjíždět budete jako znovuzrození.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Komplexní lázeňský pobyt Diana

Dopřejte si léčebný pobyt, kde Vám bude na základě lékařského vyšetření sestaven program procedur přímo na míru! Krásy lázeňské oblasti můžete poznávat na kole či pěšky, sportovní vybavení je k zapůjčení v hotelu zdarma.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt