Co je intenzivní čištění suché a mastné pleti?

Intenzivní čištění suché a mastné pleti

Máte každý den při pohledu do zrcadla pocit, že i přes veškerou snahu, je vaše pleť jakoby bez života, chybí ji svěžest a nemůžete se zbavit neustále se tvořících černých teček? Pečujete o ni pomocí nejrůznějších krémů, kosmetických přípravků a situace se stále nelepší? Pokud tomu je tak, pak určitě nezoufejte. Důvodem může být pouze nevhodně zvolený způsob ošetření. Každý typ pleti vyžaduje totiž jinou péči a základem je určit, zda patříte k osobám se suchou, mastnou nebo smíšenou pletí.

Tím prvním a zároveň nejdůležitějším krokem při ošetření pokožky je její důkladné vyčištění. Hydratační ani jiné výživné krémy totiž nemohou být správně vstřebány, pokud pleť obsahuje zbytky nečistot. Suchá pleť má tendenci k pnutí, svědění a často se loupe, což je způsobené nedostatečnou produkcí tuku. Mastná pokožka se naopak leskne a vyznačuje se větším sklonem k tvorbě akné. Její výhodou je pomalejší stárnutí, vyžaduje však častější a důkladnější čištění.

Způsobů, jak pleť důkladně vyčistit, je celá řada. Využít můžeme například čisticí mléko, krém, gel, pěnu, olej či mýdlo. Každý z těchto přípravků má mírně odlišné vlastnosti a způsob aplikace. Záleží tak pouze na vás, kterému z nich dáte přednost. Vždy je však třeba vybírat čisticí kosmetiku s ohledem na typ pleti. Pro sušší pokožku tedy zvolit přípravky s vyšším obsahem tuku a s obsahem silikonu či kolagenu, které zabraňují jejímu vysoušení, mastnější pleť naopak vyžaduje polomastné čisticí přípravky s látkami regulující množství vylučovaného kožního mazu. Protože mastná pleť má také vyšší sklon k tvorbě akné, doporučuje se přibližně dvakrát do týdne nanést peelingovou pleťovou masku, která pomocí odlupování vrchní vrstvy pokožky pročistí ucpané póry. Na jejich stažení je pak vhodné po běžném čištění aplikovat pleťovou vodu se stahujícími účinky.

Ať už máte suchou či mastnou pleť, důležité je dodržovat některá pravidla. Určitě se nepokoušejte odstranit pupínky a černé tečky bez předchozího změkčení a špinavýma rukama. Tak si totiž snadno můžete zanést do těla infekci a mnohdy celou situaci spíše zhoršit. Pro hloubkové čištění tedy radši využijte některou z čisticích masek, kterou aplikujte přibližně jednou do týdne.

Pomoc jistě naleznete také v kosmetických salonech, ale kvalitní kosmetické ošetření si můžete dopřát rovněž během pobytu například v lázních Třeboň nebo Velké Losiny.

Pobyty obsahující intenzivní čištění suché a mastné pleti

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete intenzivní čištění suché a mastné pleti. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

MINI BEAUTY ve všední dny na 3 noci

Odpočinek a hýčkání v Mariánských Lázních se třemi blahodárnými procedurami, výtečnou kuchyní a stoprocentní relaxací v úžasném wellness světě Aglaja. To je Grandhotel Nabokov. Jste srdečně zváni k beauty pobytu.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Mini BEAUTY wellness ve všední dny

Udělejte si s kamarádkou, maminkou, dcerkou nebo třeba i babičkou dámskou jízdu a objevujte Karlovy Vary. Hýčkání je pro Vás obě zajištěno. Budete se cítit jako princezny. Žádné starosti, jen odpočinek, výborné jídlo, klid, radost a smích!

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

MINI BEAUTY přes víkend na 3 noci

Odpočinek a hýčkání v Mariánských Lázních se třemi blahodárnými procedurami, výtečnou kuchyní a stoprocentní relaxací v úžasném wellness světě Aglaja. To je Grandhotel Nabokov. Jste srdečně zváni k beauty pobytu.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Dámská jízda na 4 noci

Přijeďte se nechte hýčkat! Tento balíček je určený právě pro ženy. Vezměte kamarádku, sestru, maminku, babičku nebo vyražte do Třeboně jen tak sama... Prožijete blahodárných 5 dní!

4 noci
snídaně
Zobrazit pobyt

Balíček pro náročné o víkendu

Intenzivní třídenní wellness pobyt s exotickým Fiji rituálem, kosmetikou, pedikúrou a dalšími wellness procedurami, které zregenerují a uvolní Vaše tělo. Po náročných chvílích každodenního života je pobyt v hotelu Mesit tou nejlepší volbou!

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt