Intenzivní čištění suché a mastné pleti

Máte každý den při pohledu do zrcadla pocit, že i přes veškerou snahu je vaše pleť jakoby bez života, chybí ji svěžest a nemůžete se zbavit neustále se tvořících černých teček? Pečujete o ni pomocí nejrůznějších krémů, kosmetických přípravků a situace se stále nelepší? Pokud ano, pak určitě nezoufejte, důvodem může být pouze nevhodně zvolený způsob ošetření. Každý typ pleti vyžaduje totiž jinou péči a základem je tedy určit, zda patříte k osobám se suchou, mastnou nebo smíšenou pletí.

Tím prvním a zároveň nejdůležitějším krokem při ošetření pokožky, je její důkladné vyčištění. Hydratační ani jiné výživné krémy totiž nemohou být správně vstřebány, pokud pleť obsahuje zbytky nečistot. Zda máte suchou či mastnou pleť poznáte tak, že suchá pleť má tendenci k pnutí, svědění a často se loupe, což je způsobené nedostatečnou produkcí tuku. Mastná pokožka se naopak leskne a vyznačuje se větším sklonem k tvorbě akné. Její výhodou je pomalejší stárnutí, vyžaduje však častější a důkladnější čistění.

Způsobů, jak pleť důkladně vyčistit je celá řada. Využít můžeme například čistící mléko, krém, gel, pěnu, olej či mýdlo. Každý z těchto přípravků má mírně odlišné vlastnosti a způsob aplikace a záleží tak pouze na vás, kterému z nich dáte přednost. Vždy je však třeba vybírat čistící kosmetiku s ohledem na typ pleti. Pro sušší pokožku tedy zvolit přípravky s vyšším obsahem tuku a s obsahem silikonu či kolagenu, které zabraňují jejímu vysoušení, mastnější pleť naopak vyžaduje polomastné čistící přípravky s látkami regulující množství vylučovaného kožního mazu. Protože mastná pleť má také vyšší sklon k tvorbě akné, doporučuje se přibližně dvakrát do týdne nanést peelingovou pleťovou masku, která pomocí odlupování vrchní vrstvy pokožky pročistí ucpané póry. Na jejich stažení je pak vhodné po běžném čištění aplikovat pleťovou vodu se stahujícími účinky.

Ať již máte suchou či mastnou pleť, důležité je dodržovat některá pravidla. Určitě se nepokoušejte odstranit pupínky a černé tečky bez předchozího změkčení a špinavýma rukama. Tak si totiž snadno můžete zanést do těla infekci a mnohdy celou situaci spíše zhoršit. Pro hloubkové čištění tedy radši využijte některou z čistících masek, kterou aplikujte přibližně jednou do týdne.

Pomoc jistě naleznete také v kosmetických salonech, ale kvalitní kosmetické ošetření si můžete dopřát rovněž během pobytu například v lázních Třeboň nebo Velké Losiny.

Pobyty obsahující intenzivní čištění suché a mastné pleti

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete intenzivní čištění suché a mastné pleti. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Detail nabídky”.

Pobyt pro zámeckou paní o víkendu

Všechny dámy by se měly mít na pozoru. Je tu pro Vás báječný balíček, který je zaměřený na péči o Vaši pleť, regeneraci i posílení těla a rozmazlení Vašich chuťových pohárků.

2 noci, polopenze

Detail nabídky

Dámská jízda na 4 noci

Přijeďte se nechte hýčkat! Tento balíček je určený právě pro ženy. Vezměte kamarádku, sestru, maminku, babičku nebo vyražte do Třeboně jen tak sama... Prožijete blahodárných 5 dní!

4 noci, snídaně

Detail nabídky

Pobyt pro seniory na 6 nocí

Hledáte pro svou relaxaci klidné prostředí a čerstvý vzduch? V tom případě máme pro Vás tip na seniorský pobyt. Vypravte se do Hotelu Kaštieľ Mojmírovce**** a Vaše zdraví to určitě ocení. Večerní procházky v parku, masáže, wellness, historie, gastronomické zážitky, termální voda, ale hlavně zasloužený relax.

6 nocí, polopenze

Detail nabídky