Interferenční proudy

Interferenční proudy se řadí mezi elektroléčebné procedury, které se v současné době díky svému blahodárnému působení na organismus dostávají stále více do středu zájmu. Elektroléčebné metody představují poměrně účinnou léčbu mnoha problémů, nejčastěji onemocnění pohybového aparátu, ovšem oproti klasickému podávání léku mají jednu velkou výhodu. Při elektroléčbě nedochází k žádným vedlejším nežádoucím účinkům, naopak je možno její působení přesně zacílit na problematické místo, na rozdíl od farmak, které působí na lidský organismus jako celek.

Elektroléčba je založena na aplikaci různých forem elektrické energie a to podle požadovaných výsledků. Obecně se využívá ke zmírnění bolestí, prokrvení tkání, rovněž působí protizánětlivě a podporují činnost lymfatického systému, v důsledku čehož dochází k odplavování toxických a zánětlivých látek z těla. Pomáhá také ke zmírnění otoků a při poúrazových stavech.

K léčbě převážně chronických potíží se využívají již zmiňované interferenční proudy. Při této metodě se uplatňují středně frekvenční proudy, které při průchodu tkání interferují v nízkofrekvenční proud. Jednou z jeho vlastností je výborná prostupnost tkáněmi a energie tak může proniknout i do hlubších vrstev, kde působí přímo na svaly, nervy a stimuluje látkovou výměnu.

Indikací k léčbě pomocí interferenčních proudů jsou tedy, jak již bylo uvedeno, zejména chronické problémy. Jedná se například o chronické zánětlivé a degenerativní choroby, onemocnění svalů, šlach či tíhových váčků, Bechtěrevova choroba, artróza, nejrůznější pohmožděniny, zlomeniny či jiné onemocnění kostí. Pozitivní vliv má rovněž na bolesti páteře, astma, cévní choroby, gynekologické potíže, břišní srůsty a mnoho dalších problémů.

Délka procedury se pohybuje ve většině případů okolo 15 minut, přičemž u akutnějších a dráždivých stavů je doba trvání kratší, při léčbě chronických chorob a u pacientů méně citlivých na proud, naopak delší. Počet návštěv je obvykle 9-12 v rozmezí 3 týdnů.

Kontraindikací k léčbě pomocí interferenčních proudů je kardiostimulátor, nádorové onemocnění, poruchy citlivosti, kovové implantáty, těhotenství a krvácivé stavy. Interferenční proudy jsou procedurou, kterou je možné podstoupit nejen v rehabilitičních zařízeních, ale rovněž v některých z českých lázní, například Libverda, nebo Třeboň.

Pobyty obsahující interferenční proudy

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete interferenční proudy. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Detail nabídky”.

Léčebný pobyt

Dopřejte si dlouhodobý léčebný pobyt v Trenčianských Teplicích. Vychutnejte si 30 léčebných procedur, volný vstup do fitnees, či bonusový vstup do saunového světa. Budete nadšeni.

14 nocí, polopenze

Detail nabídky

Teplice - PREVENCE

Prevence, to je oč tu běží .. Udržujte se v dobré kondici a využijte lázeňského léčení preventivně. Vaše zdraví Vám poděkuje.

7 nocí, polopenze

Detail nabídky

Léčebný pobyt De Luxe

Obdarujte sebe či své blízké luxusním léčebným pobytem v Rájeckých Teplicích v Hotelu Aphrodite! Bohaté stravování formou plné penze, odborné vyšetření a procedury složené přímo Vám na míru!

7 nocí, plná penze

Detail nabídky