Přes 111 tipů na valentýnské pobyty.

Jóga

Nezasvěcený člověk si pod slovem jóga většinou vybaví stoj na hlavě či jiné složité pozice. Jóga však neznamená pouze fyzické cvičení, ale představuje celkový životní postoj a přístup k životu. Své příznivce učí vnitřnímu klidu a vyrovnanosti, což je právě v dnešní uspěchané době velice přínosné.

Počátky jógy můžeme vystopovat již v dávných dobách, nejstarší zmínky pochází z období 9.století př.n.l. Význam tohoto slova se nejčastěji překládá jako spojení, čímž se myslí spojení individuálního já s universálním Bytím. V průběhu let se samozřejmě pohled na jógu měnil; nejstarší informace o józe jsou součástí Brahmán, ve kterých byla popisována jako asketické praktiky světců, později v Upanišadách je zmíněna v kontextu se způsoby meditace a uctívání, nejnovější a také nejznámější se vyskytují v Bhagavadgítě, jejíž stáří se pohybuje okolo 200 let př.n.l. Zde se slovo jóga vyskytuje v několika významech, těmi nejzásadnějšími však jsou karmajóga, bhaktijóga, rádžajóga a džňánajóga.

Tato čtyři pojetí jógy zpodobňují vlastně čtyři cesty ke spojení s Nejvyšším a každá představuje určitý způsob prožívání a jednání. Tyto cesty od sebe nemusí být nutně oddělené, spíše naopak, poměrně úzce spolu souvisí. Bhaktijóga představuje láskyplný přístup k okolí, karmajóga značí skutečnost, kdy jedinec pomáhá druhým a podporuje je, rádžajóga se užívá pro cvičení a meditaci a pod pojmem džňánajóga se rozumí filosofická cesta, tedy rozjímání o smyslu života a skutečnosti.

Při cestě za blahem, označovaným jako ánanda, a vnitřní harmonií je tedy možno postupovat různými způsoby a záleží na každém jedinci, který z nich je mu nejbližší a který si zvolí. Pro dosažení harmonie se svým Já je však důležité zařadit principy jógy do svého každodenního života a jednat v souladu s nimi nejen při návštěvě lekce jógy, ale stále v každém okamžiku. Jóga totiž nezahrnuje pouze tělesná cvičení, ale učí rovněž vnímat a usměrňovat životní energii, emoce a ovládat své tělo.

Pokud však netoužíte stát se zaníceným jogínem, ale spíše si protáhnout a zpevnit tělo, pak k právě jógové cviky jsou velice vhodné. I zde je však důležité se soustředit na správné provedení a dýchání, odměnou vám však bude příjemně protažené tělo a uvolněná mysl. Protože vývoj jógy jde stále kupředu, můžete si dnes vyzkoušet nejen klasickou jógu, ale i její modernější variantu kterou je power jóga a její základy v sobě zahrnuje také cvičení pilates.

Nejlepší je však, absolvovat toto cvičení na vlastní kůži a to například v lázních Poděbrady.

Pobyty obsahující jógu

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete jógu. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Detail nabídky”.

Yoga Retreat

Vyzkoušejte víkend plný jógy. Naslouchejte svému tělu a naučte se vnímat jeho signály včas. Lekce jógy, ayurvédský relaxační rituál a aktivní terapie dle vlastního výběru Vás vnesou do té správné atmosféry.

2 noci, polopenze

Detail nabídky

Jóga detox víkend

Očistěte své tělo a zároveň ho protáhněte! Naučíte se poznat své tělo a jeho potřeby! Nikdy není pozdě začít.

2 noci, plná penze

Detail nabídky

S úsměvem a bez stresu

Zbavte se stresu během Vašeho pobytu. Naučíte se zvládat stres a vyrovnávat se se stresovými situacemi. Těšíme se na Vás!

5 nocí, plná penze

Detail nabídky