Jóga

Nezasvěcený člověk si pod slovem jóga většinou vybaví stoj na hlavě či jiné složité pozice. Jóga však neznamená pouze fyzické cvičení, ale představuje celkový životní postoj a přístup k životu. Své příznivce učí vnitřnímu klidu a vyrovnanosti, což je právě v dnešní uspěchané době velice přínosné.

Počátky jógy můžeme vystopovat již v dávných dobách, nejstarší zmínky pochází z období 9.století př.n.l. Význam tohoto slova se nejčastěji překládá jako spojení, čímž se myslí spojení individuálního já s universálním Bytím. V průběhu let se samozřejmě pohled na jógu měnil; nejstarší informace o józe jsou součástí Brahmán, ve kterých byla popisována jako asketické praktiky světců, později v Upanišadách je zmíněna v kontextu se způsoby meditace a uctívání, nejnovější a také nejznámější se vyskytují v Bhagavadgítě, jejíž stáří se pohybuje okolo 200 let př.n.l. Zde se slovo jóga vyskytuje v několika významech, těmi nejzásadnějšími však jsou karmajóga, bhaktijóga, rádžajóga a džňánajóga.

Tato čtyři pojetí jógy zpodobňují vlastně čtyři cesty ke spojení s Nejvyšším a každá představuje určitý způsob prožívání a jednání. Tyto cesty od sebe nemusí být nutně oddělené, spíše naopak, poměrně úzce spolu souvisí. Bhaktijóga představuje láskyplný přístup k okolí, karmajóga značí skutečnost, kdy jedinec pomáhá druhým a podporuje je, rádžajóga se užívá pro cvičení a meditaci a pod pojmem džňánajóga se rozumí filosofická cesta, tedy rozjímání o smyslu života a skutečnosti.

Při cestě za blahem, označovaným jako ánanda, a vnitřní harmonií je tedy možno postupovat různými způsoby a záleží na každém jedinci, který z nich je mu nejbližší a který si zvolí. Pro dosažení harmonie se svým Já je však důležité zařadit principy jógy do svého každodenního života a jednat v souladu s nimi nejen při návštěvě lekce jógy, ale stále v každém okamžiku. Jóga totiž nezahrnuje pouze tělesná cvičení, ale učí rovněž vnímat a usměrňovat životní energii, emoce a ovládat své tělo.

Pokud však netoužíte stát se zaníceným jogínem, ale spíše si protáhnout a zpevnit tělo, pak k právě jógové cviky jsou velice vhodné. I zde je však důležité se soustředit na správné provedení a dýchání, odměnou vám však bude příjemně protažené tělo a uvolněná mysl. Protože vývoj jógy jde stále kupředu, můžete si dnes vyzkoušet nejen klasickou jógu, ale i její modernější variantu kterou je power jóga a její základy v sobě zahrnuje také cvičení pilates.

Nejlepší je však, absolvovat toto cvičení na vlastní kůži a to například v lázních Poděbrady.

Pobyty obsahující jógu

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete jógu. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Detail nabídky”.

Letní dovolená ve dvou na 4 noci

Báječné léto s Wellness hotelem Horal v nádherné horské přírodě Vás nadchne. Pobyt je plný pasivního, ale také aktivního odpočinku. Díky této skvělé kombinaci se budete cítit nabiti energií.

4 noci, polopenze

Detail nabídky

Letní dovolená ve dvou na 3 noci

Užijte si letošní léto ve velkém stylu a vyzkoušejte pobyt v Hotelu Horal, který Vám zajistí maximální pohodlí a celkovou spokojenost s Vaší dovolenou!

3 noci, polopenze

Detail nabídky

Letní dovolená pro rodiny s dětmi na 7 nocí

Užijte si relax ve wellness centru, při klasické masáži nebo obličejové péči. Ani děti nebudou litovat letošních prázdnin. Vyřádí se v termálních bazénech a v letním dětském parku na Bílé zažijete spoustu legrace. Ve Wellness Hotelu Horal Vás očekávají!

7 nocí, polopenze

Detail nabídky