Co je klasická ruční masáž?

Klasická ruční masáž

Jednou z nejoblíbenějších lázeňských procedur je bezesporu masáž, a to v jakékoli podobě. Jejích léčebných i relaxačních účinků lidé využívají již od pradávna, jelikož patří mezi nejstarší procedury v historii. Během své existence prošla velkým vývojem, a tak se dnes můžeme setkat s celou řadou forem a způsobů, včetně kombinací s ostatními léčebnými metodami, například aromaterapií či hydroterapií. Masáže dnes rovněž neprovádí pouze terapeut, ale také speciálně k těmto účelům navržené přístroje. Ačkoli se jedná o kvalitní alternativu, klasické ruční masáži se vyrovnat přeci jen nemohou.

Dnešní uspěchaná doba a sedavý způsob života přímo nahrává nejrůznějším civilizačním onemocněním způsobeným stresem a nedostatečným odpočinkem či problémům s pohybovým aparátem v důsledku špatného držení těla, ztuhlého svalstva a dlouhého sezení v jedné poloze.

Právě tyto potíže pomáhá klasická ruční masáž odstranit. V závislosti na daném problému je možné zvolit celotělovou nebo pouze lokální masáž. Samozřejmostí je rovněž to, že terapeut přizpůsobí intenzitu a délku masáže konkrétnímu klientovi a v případě, že některé oblasti potřebují větší péči, věnuje jim více pozornosti.

Před samotnou masáží je vhodné přibližně 2 hodiny nejíst žádná těžká a objemná jídla, masáž by vám totiž s plným žaludkem nemusela být příjemná. Často se také před její aplikací doporučuje navštívit některou z teploléčebných procedur, například slatinnou či přísadovou koupel, a předehřát tak svalovou tkáň.

Během masáže pak díky zkušeným hmatům terapeuta dochází k prokrvení kůže i podkoží, čímž se urychluje látková výměna a vylučování nežádoucích látek z organismu, a také se zlepšuje zásobení tkání kyslíkem a důležitými živinami. Masáž rovněž napomáhá vstřebávání otoků, uvolnění svalů, odstranění bolesti v oblasti páteře a díky stimulaci nervových zakončení v pokožce navozuje pocit psychické pohody.

Jako většina procedur má však své kontraindikace, kterými jsou zhoubné nádory, křečové žíly, kožní hnisavá a plísňová onemocnění, akutní záněty kloubů a všechny druhy zánětů břišní dutiny. Návštěva masáže není také vhodná v době těhotenství.

S klasickou ruční masáží se lze setkat téměř ve všech českých lázních, pro inspiraci můžeme zmínit například lázně Třeboň, Poděbrady nebo Františkovy Lázně.

Pobyty obsahující klasickou ruční masáž

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete klasickou ruční masáž. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Kouzlo rašeliny

Čtyřdenní relaxační pobyt včetně polopenze v Hotelu Lafonte s rodinnou a přátelskou atmosférou. Součástí je klasická částečná masáž, rašelinová koupel a rašelinový zábal za použití produktů z přírodních zdrojů této lázeňské oblasti. Karlovy Vary Vás vítají!

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Seniorský pobyt

Pobyt plný zdraví prospěšných procedur na Vás čeká, pokud využijete tohoto pobytového balíčku a přijedete do Františkových Lázní. Ať už chcete ulevit některým problémům a nebo máte zájem pouze o prevenci, tak s tímto pobytem chybu určitě neuděláte!

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Wellness balíček z Mrtvého moře

Užijte si pravý wellness pobyt, kterým Vás bude provázet procedury z Mrtvého moře. Poznejte jeho sílu a energii. Domů se bude vracet jako vyměněni, s elánem do dalších dnů.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Relaxační týden (7 nocí, 7 procedur)

Užijte si týden plný relaxace díky tomuto pobytovému balíčku v Penzionu Alfa v Poděbradech. Těšit se můžete třeba na perličkovou přísadovou koupel, rašelinový obklad, hydrojet nebo na uvolňující masáž dle Vašeho přání.

7 nocí
snídaně
Zobrazit pobyt

Romantický pobyt

Romantický pobyt je ideálním pobytem pro zamilované páry. Třídenní pobyt se snídaní obsahuje příjemné relaxační procedury, večeři při svíčkách a komfortní ubytování v nádherné Třeboni. Zveme Vás oba srdečně na jih Čech!

2 noci
snídaně
Zobrazit pobyt

Víkendová wellness POHODA

Pobyt Víkendová wellness POHODA v Třeboni představuje pobytový balíček na prodloužený víkend, který zahrnuje ubytování se snídaní na 3 noci, welcome drink v podobě sektu a báječné relaxační procedury. Jste zváni!

3 noci
snídaně
Zobrazit pobyt