Darujte relaxaci jednoduše s dárkovým poukazem Spa.cz.

Co je klasická ruční masáž?

Klasická ruční masáž

Jednou z nejoblíbenějších lázeňských procedur je bezesporu masáž, a to v jakékoli podobě. Jejích léčebných i relaxačních účinků lidé využívají již od pradávna, jelikož patří mezi nejstarší procedury v historii. Během své existence prošla velkým vývojem, a tak se dnes můžeme setkat s celou řadou forem a způsobů, včetně kombinací s ostatními léčebnými metodami, například aromaterapií či hydroterapií. Masáže dnes rovněž neprovádí pouze terapeut, ale také speciálně k těmto účelům navržené přístroje. Ačkoli se jedná o kvalitní alternativu, klasické ruční masáži se vyrovnat přeci jen nemohou.

Dnešní uspěchaná doba a sedavý způsob života přímo nahrává nejrůznějším civilizačním onemocněním způsobeným stresem a nedostatečným odpočinkem či problémům s pohybovým aparátem v důsledku špatného držení těla, ztuhlého svalstva a dlouhého sezení v jedné poloze.

Právě tyto potíže pomáhá klasická ruční masáž odstranit. V závislosti na daném problému je možné zvolit celotělovou nebo pouze lokální masáž. Samozřejmostí je rovněž to, že terapeut přizpůsobí intenzitu a délku masáže konkrétnímu klientovi a v případě, že některé oblasti potřebují větší péči, věnuje jim více pozornosti.

Před samotnou masáží je vhodné přibližně 2 hodiny nejíst žádná těžká a objemná jídla, masáž by vám totiž s plným žaludkem nemusela být příjemná. Často se také před její aplikací doporučuje navštívit některou z teploléčebných procedur, například slatinnou či přísadovou koupel, a předehřát tak svalovou tkáň.

Během masáže pak díky zkušeným hmatům terapeuta dochází k prokrvení kůže i podkoží, čímž se urychluje látková výměna a vylučování nežádoucích látek z organismu, a také se zlepšuje zásobení tkání kyslíkem a důležitými živinami. Masáž rovněž napomáhá vstřebávání otoků, uvolnění svalů, odstranění bolesti v oblasti páteře a díky stimulaci nervových zakončení v pokožce navozuje pocit psychické pohody.

Jako většina procedur má však své kontraindikace, kterými jsou zhoubné nádory, křečové žíly, kožní hnisavá a plísňová onemocnění, akutní záněty kloubů a všechny druhy zánětů břišní dutiny. Návštěva masáže není také vhodná v době těhotenství.

S klasickou ruční masáží se lze setkat téměř ve všech českých lázních, pro inspiraci můžeme zmínit například lázně Třeboň, Poděbrady nebo Františkovy Lázně.

Pobyty obsahující klasickou ruční masáž

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete klasickou ruční masáž. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Komplexní týdenní kúra

Užijte si svůj pobyt v lázních naplno a vraťte se domu plni sil! Čeká na Vás 18 léčebných procedur stanovených dle předpisu lékaře a jako bonus si pochutnejte na Lázeňských oplatkách.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Wellness balíček z Mrtvého moře

Užijte si pravý wellness pobyt, kterým Vás bude provázet procedury z Mrtvého moře. Poznejte jeho sílu a energii. Domů se bude vracet jako vyměněni, s elánem do dalších dnů.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Silvestr na 3 noci

Rozlučte se s letošním rokem stylově v Hotelu Dvorana v Karlových Varech. Čeká na Vás bohatý silvestrovský program, plný zábavy a dobrého jídla. Užít si můžete také masáž a volný vstup do privátní sauny a poté den zakončit v hotelovém kinosále.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Antistres

Máte plnou hlavu starostí a potřebovali byste prostě vyrazit pryč a pořádně si odpočinout? Nechte profesionály v Lázních Teplice v Čechách odfouknout všechny Vaše mráčky nad hlavou a dopomoci Vám k vyčištění hlavy od problémů a celkové relaxaci těla.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Komplexní lázeňský pobyt Diana

Dopřejte si léčebný pobyt, kde Vám bude na základě lékařského vyšetření sestaven program procedur přímo na míru! Krásy lázeňské oblasti můžete poznávat na kole či pěšky, sportovní vybavení je k zapůjčení v hotelu zdarma.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

4denní RELAX

Relaxujte v Mariánských Lázních, těšit se můžete na úžasnou lázeňskou atmosféru, božský klid a blahodárné procedury.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt