Co je klasická ruční masáž?

Klasická ruční masáž

Jednou z nejoblíbenějších lázeňských procedur je bezesporu masáž, a to v jakékoli podobě. Jejích léčebných i relaxačních účinků lidé využívají již od pradávna, jelikož patří mezi nejstarší procedury v historii. Během své existence prošla velkým vývojem, a tak se dnes můžeme setkat s celou řadou forem a způsobů, včetně kombinací s ostatními léčebnými metodami, například aromaterapií či hydroterapií. Masáže dnes rovněž neprovádí pouze terapeut, ale také speciálně k těmto účelům navržené přístroje. Ačkoli se jedná o kvalitní alternativu, klasické ruční masáži se vyrovnat přeci jen nemohou.

Dnešní uspěchaná doba a sedavý způsob života přímo nahrává nejrůznějším civilizačním onemocněním způsobeným stresem a nedostatečným odpočinkem či problémům s pohybovým aparátem v důsledku špatného držení těla, ztuhlého svalstva a dlouhého sezení v jedné poloze.

Právě tyto potíže pomáhá klasická ruční masáž odstranit. V závislosti na daném problému je možné zvolit celotělovou nebo pouze lokální masáž. Samozřejmostí je rovněž to, že terapeut přizpůsobí intenzitu a délku masáže konkrétnímu klientovi a v případě, že některé oblasti potřebují větší péči, věnuje jim více pozornosti.

Před samotnou masáží je vhodné přibližně 2 hodiny nejíst žádná těžká a objemná jídla, masáž by vám totiž s plným žaludkem nemusela být příjemná. Často se také před její aplikací doporučuje navštívit některou z teploléčebných procedur, například slatinnou či přísadovou koupel, a předehřát tak svalovou tkáň.

Během masáže pak díky zkušeným hmatům terapeuta dochází k prokrvení kůže i podkoží, čímž se urychluje látková výměna a vylučování nežádoucích látek z organismu, a také se zlepšuje zásobení tkání kyslíkem a důležitými živinami. Masáž rovněž napomáhá vstřebávání otoků, uvolnění svalů, odstranění bolesti v oblasti páteře a díky stimulaci nervových zakončení v pokožce navozuje pocit psychické pohody.

Jako většina procedur má však své kontraindikace, kterými jsou zhoubné nádory, křečové žíly, kožní hnisavá a plísňová onemocnění, akutní záněty kloubů a všechny druhy zánětů břišní dutiny. Návštěva masáže není také vhodná v době těhotenství.

S klasickou ruční masáží se lze setkat téměř ve všech českých lázních, pro inspiraci můžeme zmínit například lázně Třeboň, Poděbrady nebo Františkovy Lázně.

Pobyty obsahující klasickou ruční masáž

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete klasickou ruční masáž. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Wellness víkend

Dobře se vyspěte stranou od ruchu Karlových Varů a užijte si romantickou atmosféru hotelu Château Cihelny**** Součástí hotelu je moderní wellness s vnitřním bazénem, letní venkovní terasou, masážními vodopády a s výhledem do přírody. Dále whirlpool, saunová zóna a fitness s panoramatickým výhledem do zámeckého parku. Nechte se hýčkat a načerpejte novou energii. Těšíme se na Vás!

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Komplexní týdenní kúra

Užijte si svůj pobyt v lázních naplno a vraťte se domu plni sil! Čeká na Vás 18 léčebných procedur stanovených dle předpisu lékaře a jako bonus si pochutnejte na Lázeňských oplatkách.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

TRADICE - Teplice

Máte potíže s pohybovým aparátem, ale nedosáhli jste na poukaz hrazený zdravotní pojišťovnou? Tak právě pro Vás máme nachystaný tento balíček, který plně kopíruje komplexní lázeňskou péči. Čeká na Vás intenzivní individuální léčebný program, který Vám na dlouhé týdny a měsíce uleví od bolestí.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Zámecký prodloužený wellness víkend

Přijeďte si vychutnat zámeckou atmosféru a jedinečný relax v moderním wellness centru. Ve stylové restauraci nabízíme k našemu menu i rozsáhlou nabídku kvalitních vín z naší vinotéky. Pro hotelové hosty je přichystaná bohatá snídaně formou studeného i teplého buffetu. Váš klid na zámečku doplní procházka v přírodním parku. Jestli potřebujete skutečný odpočinek, tento pobyt je ideální volbou!

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Wellness balíček pro 4 a více osob 2023 - 3 noci

Wellness pobyt pro rodiny a skupiny přátel, pro 4 a více osob.

3 noci
snídaně
Zobrazit pobyt