Kombinovaná koupel

Koupele všeho druhu patří mezi tradiční lázeňské procedury, které v sobě spojují léčivé a relaxační účinky. Setkat se můžeme s opravdu širokou nabídkou, od přísadových koupelí, které mohou obsahovat různé bylinky, minerální látky či peloidy, až po různé typy hydromasáží, mezi které patří například vířivá koupel nebo perličková lázeň. A právě perličková koupel s přísadou bylinných extraktů se také ukrývá pod názvem kombinovaná koupel.

Svými vlastnostmi spadá kombinovaná koupel mezi mírně hypertermní vodní procedury, teplota vody se pohybuje okolo 37°C. Její aplikace probíhá ve speciální vodoléčebné vaně, na jejímž dně je umístěn rošt s tryskami, ze kterých vychází předehřáté bublinky vzduchu. Ty tak během procedury jemně masírují pokožku, což vede k jejímu prokrvení a urychlení látkové výměny. Bublinky rovněž zlepšují krevní oběh, díky čemuž jsou tkáně lépe zásobeny kyslíkem a živinami a mohou tak lépe regenerovat.

Výše zmíněné pozitivní účinky na lidský organismus jsou dále podpořeny přísadami z bylinných extraktů, které se samozřejmě liší v závislosti na konkrétním lázeňském zařízení či wellness studiu. Některá používají již hotové přípravky, které obsahují nejčastěji směs bylin určených například k relaxaci nebo naopak k povzbuzení, jinde se můžeme setkat s přidáváním extraktu z jedné byliny. Na zklidnění a proti nespavosti se využívá velice často meduňka nebo levandule, při zánětech a krvácivých stavech řebříček, protizánětlivé účinky má například tymián, který rovněž podporuje zažívání, na problémy s pocením vyzrajete přidáním šalvěje a na zlepšení koncentrace je vhodný rozmarýn. Zmínit můžeme také extrakt jedle, který se aplikuje v případě bolestí a poruchách prokrvení, či jírovec, který pomáhá při potížích s křečovými žilami.

Vzhledem k rozmanitým vlastnostem jednotlivých bylinek je indikace kombinované koupele poměrně široká. Perličková lázeň blahodárně působí při onemocnění pohybového systému, například revmatismu a ulevuje od bolesti, přidáním určité bylinky lze pak léčivé účinky dále prohloubit, to však již záleží na vašem výběru.

Kontraindikací kombinované koupele jsou poruchy hlubokého žilního systému a alergie na obsaženou látku.

S kombinovanou koupelí se můžeme setkat například v Třeboňských či Mariánských lázních.

Pobyty obsahující kombinovanou koupel

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete kombinovanou koupel. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Detail nabídky”.

Ambassador víkend

Přijeďte si užít báječné tři dny plné ničím nerušené pohody. Těšit se můžete na blahodárné procedury, při kterých si krásně odpočinete. Neváhejte a načerpejte v Karlových Varech novou energii!

2 noci, snídaně

Detail nabídky

Antistresový balíček

Co takhle utéct všemu stresu, který našemu tělu ani duši neprospívá. Jistě si odpočinete u klasické částečné masáže, u parafínového zábalu či konopné koupele. Těšit se můžete na oxygenoterapii a volný vstup do perfektně vybaveného wellness centra. Svěřte se do rukou profesionálů, výsledky určitě uvidíte .

2 noci, polopenze

Detail nabídky

Regenerační balíček

Dopřejte si regeneraci v samém srdci Karlových Varů, kde Vám nabídnou vysoký standard hotelových, společenských a balneo služeb. Užijte si pobyt plný příjemných procedur, které Vám dají zapomenout na starosti všedních dní. Volný vstup do úžasného wellness centra Vám zajistí dokonalý odpočinek.

4 noci, polopenze

Detail nabídky