Co je kombinovaná koupel?

Kombinovaná koupel

Koupele všeho druhu patří mezi tradiční lázeňské procedury, které v sobě spojují léčivé a relaxační účinky. Setkat se můžeme s opravdu širokou nabídkou, od přísadových koupelí, které mohou obsahovat různé bylinky, minerální látky či peloidy, až po různé typy hydromasáží, mezi které patří například vířivá koupel nebo perličková lázeň. A právě perličková koupel s přísadou bylinných extraktů se také ukrývá pod názvem kombinovaná koupel.

Svými vlastnostmi spadá kombinovaná koupel mezi mírně hypertermní vodní procedury, teplota vody se pohybuje okolo 37 °C. Její aplikace probíhá ve speciální vodoléčebné vaně, na jejímž dně je umístěn rošt s tryskami, ze kterých vychází předehřáté bublinky vzduchu. Ty tak během procedury jemně masírují pokožku, což vede k jejímu prokrvení a urychlení látkové výměny. Bublinky rovněž zlepšují krevní oběh, díky čemuž jsou tkáně lépe zásobeny kyslíkem a živinami, a mohou tak lépe regenerovat.

Výše zmíněné pozitivní účinky na lidský organismus jsou dále podpořeny přísadami z bylinných extraktů, které se samozřejmě liší v závislosti na konkrétním lázeňském zařízení či wellness studiu. Některá používají již hotové přípravky, které obsahují nejčastěji směs bylin určených například k relaxaci nebo naopak k povzbuzení, jinde se můžeme setkat s přidáváním extraktu z jedné byliny. Na zklidnění a proti nespavosti se využívá velice často meduňka nebo levandule, při zánětech a krvácivých stavech řebříček, protizánětlivé účinky má například tymián, který rovněž podporuje zažívání, na problémy s pocením vyzrajete přidáním šalvěje a na zlepšení koncentrace je vhodný rozmarýn. Zmínit můžeme také extrakt jedle, který se aplikuje v případě bolestí a při poruchách prokrvení, či jírovec, který pomáhá při potížích s křečovými žilami.

Vzhledem k rozmanitým vlastnostem jednotlivých bylinek je indikace kombinované koupele poměrně široká. Perličková lázeň blahodárně působí při onemocnění pohybového systému, například revmatismu, a ulevuje od bolesti. Přidáním určité bylinky lze pak léčivé účinky dále prohloubit, to však již záleží na vašem výběru.

Kontraindikací kombinované koupele jsou poruchy hlubokého žilního systému a alergie na obsaženou látku.

S kombinovanou koupelí se můžeme setkat například v Třeboňských či Mariánských Lázních.

Pobyty obsahující kombinovanou koupel

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete kombinovanou koupel. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Romantický balíček

Objevte s Vaší drahou polovičkou blahodárné účinky koupelí a vychutnejte si romantickou večeři při svíčkách v srdci Beskyd.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt