Krátkovlnná diatermie

Pod tímto názvem se skrývá jedna z mnoha forem elektroléčebných procedur. Jedná se o poměrně moderní způsob léčby s využitím elektrické energie. Podobně jako při ostatních elektroléčebných procedurách, ani během krátkovlnné diatermie zpravidla není léčebný účinek přímo pociťovaný, což však neznamená, že by její aplikace neměla žádný přínos. Naopak, výsledky poukazují na značně pozitivní vliv krátkovlnné diatermie na lidský organismus.

Krátkovlnná diatermie je způsob léčby, která pracuje s vysokofrekvenčním elektrickým proudem, který využívá k prohřívání postižených oblastí. Vzhledem k jejímu působení na organismus je tedy možné ji zařadit mezi teploléčebné procedury.

Aplikace krátkovlnné diatermie není nijak náročná a kromě slabého tepla většinou pacient nic nepociťuje. Vysokofrekvenční elektrický proud je přiváděn na dvě velké elektrody, které se přikládají z obou stran ošetřované oblasti. Jestliže jste se nyní lehce vyděsili, tak zcela zbytečně. Nemusíte se obávat žádných elektrických šoků, protože elektrody se pokožky samozřejmě přímo nedotýkají, ale jsou od těla mírně vzdálené. Nicméně při průchodu elektrického proudu tkáněmi se tvoří teplo, které proniká poměrně hluboko a účinně tak problematická místa prohřívá.

V důsledku toho dochází rovněž ke zvýšenému prokrvení tkání a látkové výměně, což má za následek zlepšení jejich výživy. Dále napomáhá rozpuštění zánětlivých výpotků, změkčení vazivových srůstů a zvyšuje celkovou obranyschopnost organismu. Prohřátí tkání také pozitivně působí na uvolnění svalů a jejich relaxaci a tím pádem přináší úlevu od bolesti.

Krátkovlnná diatermie se tedy indikuje především při potížích s pohybovým aparátem, například chronických a degenerativních onemocnění kloubů, svalového revmatismu, zánětech šlach a otocích. Pozitivní výsledky však přináší také léčba nervových chorob z kterých můžeme jmenovat například migrénu, také se uplatňuje při poruchách prokrvení, onemocnění dýchacích cest či chronických gynekologických potížích.

Kontraindikací jsou kardiostimulátory, přímá aplikace na kovové implantáty, krvácivé stavy, akutní zápaly či zhoubné nádory. Krátkovlnná diatermie se provádí většinou v rehabilitačním zařízení, absolvovat ji však můžete rovněž při pobytu v lázních Karlova Studánka či Luhačovice.

Pobyty obsahující krátkovlnnou diatermii

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete krátkovlnnou diatermii. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Detail nabídky”.

Teplice - TRADICE

Máte potíže s pohybovým aparátem? Potom je pro Vás tento balíček přímo stvořený! Čeká na Vás individuální program, který uleví od bolesti a příjemně Vás uvolní. Budete se cítit jako znovuzrození!

7 nocí, plná penze

Detail nabídky