Co je laser?

Laser

Laser lze právem považovat za jeden z největších objevů moderní doby, jehož vlastnosti lze aplikovat v celé řadě oblastí. Nás bude zajímat především z pohledu medicíny a kosmetického průmyslu, své uplatnění však nachází rovněž v technickém průmyslu, využívá se k datovým přenosům a mnoha dalším vymoženostem, bez kterých si dnes život téměř nedokážeme představit.

Objev laseru se datuje k roku 1960, přičemž o 4 roky později vznikl také první plynový laser a následně přicházely další a další typy. V současnosti jsou kromě zmíněných známé také lasery molekulární, kapalinové nebo lasery s tuhou fází. Laser je v podstatě specifický typ záření s různými vlastnostmi a účinky, které se liší podle typ. K dosažení požadovaného výsledku lze samozřejmě jednotlivé druhy kombinovat.

Možnosti uplatnění tohoto přístroje v lékařství jsou poměrně široké a patří mezi ně například stomatologie, chirurgie, oční lékařství, kožní lékařství a snahou je samozřejmě přenést jeho pozitivní účinky i do dalších oblastí. I přes relativně vysokou cenu žádanou za laserový zákrok, se stává mezi veřejností čím dál více oblíbeným.

Velký úspěch slaví zejména laserová operace očí, kdy se pomocí laserových paprsků korigují oční vady, kterými jsou nejen krátkozrakost či dalekozrakost, ale také astigmatismus, vetchozrakost a retinopatie. Ve stomatologii se pak užívá k léčbě zánětlivých onemocnění, pomáhá rovněž zvyšovat odolnost zubní skloviny a urychluje hojení ran. Při chirurgických zákrocích se pak oceňuje hlavně jeho bezdotykové působení a ostře ohraničený řez. Vzhledem k uzavření cév prostřednictvím působení tepla dochází také k omezení krvácení.

V současnosti se však nejvíce rozmáhá využití laseru v kosmetice a kožním lékařství. Pomocí laseru lze spolehlivě a trvale odstranit nežádoucí chloupky, či naopak podpořit činnost vlasových kořínků. Výborné výsledky přináší také při vyhlazování malých jizviček, bradavic, pigmentových skvrn a léčení drobných křečových žil. Nově nachází uplatnění také při takzvané laseropunktuře, což je vlastně akupunktura, která však ke stimulaci akupunkturních bodů využívá laserového paprsku. Aplikace laseru se však rozšiřuje také do oborů, jakými jsou gynekologie, onkologie či traumatologie.

Léčba pomocí laseru má mnoho podob, kožní potíže léčí například v lázních Třeboň, různé kosmetické zákroky lze pak podstoupit v Mariánských Lázních, obecně je však nabídka léčby laserem velice bohatá a záleží vždy na konkrétních požadavcích.

Pobyty obsahující laser

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete laser. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Intenzivní fyzioterapie pro pohyb bez bolesti

Prosedíte v kanceláři či za volantem denně mnoho hodin? Máte jednostrannou či fyzicky namáhavou profesi? Jako důsledek nezdravého životního stylu vás bolí klouby, záda, hlava a hledáte úlevu? Pokud vás problémy s pohybovým aparátem omezují v běžném životě nebo naopak chcete urychlit svůj návrat do zaměstnání po dlouhodobé imobilizaci, začněte v Tree of Life, kde pro vás připravili speciální balíček intenzivní fyzioterapie pro spolehlivou úlevu od bolesti.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Klasický léčebný týden s plnou penzí

Již týdenní pobyt v lázeňských léčebných domech obnoví Vaše síly. Budete se cítit uvolněně jak po fyzické, tak po psychické stránce. Jistě zde pak rádi strávíte 2 až 3 léčebné týdny navíc, jak je doporučováno lékaři. Dbejte na prevenci!

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Léčebný pobyt Gold Klasik

Dopřejte si léčebný pobyt Gold Klasik! V příjemném prostředí lázeňského domu Velká Fatra na Vás čeká tým specialistů, kteří Vám pomohou s Vašimi zdravotními problémy.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Lázeňský pobyt KLASIK

Pokud Vám Vaše tělo vysílá signál, vyslyšte ho! Nenechávejte, aby Vás obtíže dostaly do úzkých. Odborný personál Vám pomůže s léčbou Vašich potíží.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Klasický léčebný týden s plnou penzí

Již týdenní pobyt v lázeňských léčebných domech obnoví Vaše síly. Budete se cítit uvolněně jak po fyzické, tak po psychické stránce. Jistě zde pak rádi strávíte 2 až 3 léčebné týdny navíc, jak je doporučováno lékaři. Dbejte na prevenci!

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Regenerační léčebný týden

Týden aktivního odpočinku kombinovaný s klasickými léčebnými a wellness procedurami zaměřenými na celkovou tělesnou a duševní pohodu... To je Regenerační léčebný týden s polopenzí ve Františkových Lázních. Těšíme se na Vás!

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt