Lavatherm

Jistě jste již někdy zaslechli o hřejivém či chladivém balíčku Lavatherm. Jedná se o obklad, který lze využít při mnoha potížích, kterými jsou například bolesti svalů, jejich ztuhnutí, otoky, pohmožděniny a mnoho dalších. Výhodou tohoto obkladu je nejen jeho snadná aplikace, ale rovněž možnost využití jak k zahřátí, tak i k ochlazení daného místa.

Tepelná i chladivá terapie se využívá již od pradávna, jistě sami instinktivně využijete chladivého obkladu například při bolestech zubu či bodnutí hmyzem a při bolestech v krku naopak tepelného zábalu. Účinky tepla a chladu slouží k léčbě mnoha nemocem, přičemž oba typy léčby lze aplikovat mnoha způsoby. Kryoterapii, neboli léčbu chladem, můžete podstoupit nejčastěji v kryosauně, naopak k prohřátí organismu poslouží téměř všechny druhy koupelí, sauna či zábaly.

Lavatherm má však oproti výše uvedeným procedurám jednu velkou výhodu, jeho rozměry i způsob užití jsou opravdu nenáročné a je proto možné jej využít kdekoli a kdykoli. Vhodný je tedy například při náročných turistických i jiných sportovních pobytech, kde velice často dochází k namožení svalstva a jeho bolestem, které tento tepelný obklad pomáhá zmírnit.

A jak, že tento zázračný balíček vlastně funguje? Princip spočívá v tom, že obklad je naplněn nejedovatou látkou octanem sodným. K tomu, aby bylo možné tento obklad použít, je třeba jej vložit do horké vody a povařit přibližně 10-20 minut. Obsah balíčku přitom mění svou podobu na čirou tekutinu. Poté již stačí pouze několikrát prohnout malý plíšek umístěný uvnitř termoobkladu, čímž dochází k řetězové reakci, kapalina se mění v bílou hmotu a vzniká teplo dosahující cca 54°C, které v závislosti na rozměrech obkladu vydrží hřát po dobu 40-240 minut. Lavatherm je samozřejmě možné využít také k chladivé terapii a to jeho vložením do mrazničky na 15-30 minut a následným přiložením na problematické místo.Takto lze lavatherm aplikovat mnohokrát za sebou až do mechanického zničení obalu, použít jej tedy můžete až 1000x.

Lavatherm má velice široké uplatnění, vhodný je zejména při bolestech svalů i kloubů, zánětech, migrénách, nachlazení, při onemocnění páteře, bolestech zad, ke zmírnění menstruačních bolestí a využít jej můžete samozřejmě kdykoli se potřebujete příjemně zahřát a uvolnit.

Tepelnou či chladivou terapii pomocí balíčku Lavatherm naleznete například v Mariánských lázních či lázních Luhačovice.

Pobyty obsahující lavatherm

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete lavatherm. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Detail nabídky”.

Medový balíček

Poznejte blahodárné účinky medu a vychutnejte si jeho sladkou vůni. Dopřejte si odpočinek při detoxikační medové masáži nebo relaxační koupeli. Zaručujeme Vám, že si v Mariánských Lázních opravdu odpočinete.

3 noci, polopenze

Detail nabídky

Dny relaxace

Dostaňte se zpět do formy! Zapomeňte na starosti všedních dní a oddejte se relaxačním procedurám. Budete se zase cítit fit. Personál v Orea Spa Hotelu Palace Zvon se na Vás těší.

2 noci, polopenze

Detail nabídky

Antistresový balíček

Antistresový pobyt v Hotelu Villa Regent je ideální volbou pro uvolnění těla i mysli. Jsou pro Vás připraveny antistresové procedury - klasická masáž zad, lavatherm, aroma perličková koupel a vířivá koupel. Jste srdečně zváni!

3 noci, polopenze

Detail nabídky