Co je lavatherm?

Lavatherm

Jistě jste již někdy zaslechli o hřejivém či chladivém balíčku Lavatherm. Jedná se o obklad, který lze využít při mnoha potížích, kterými jsou například bolesti svalů, jejich ztuhnutí, otoky, pohmožděniny a mnoho dalších. Výhodou tohoto obkladu je nejen jeho snadná aplikace, ale rovněž možnost využití jak k zahřátí, tak i k ochlazení daného místa.

Tepelná i chladivá terapie se využívá již od pradávna. Jistě sami instinktivně využijete chladivého obkladu například při bolestech zubu či bodnutí hmyzem a při bolestech v krku naopak teplého zábalu. Účinky tepla a chladu slouží k léčbě mnoha nemocí, přičemž oba typy léčby lze aplikovat několika způsoby. Kryoterapii, neboli léčbu chladem, můžete podstoupit nejčastěji v kryosauně, naopak k prohřátí organismu poslouží téměř všechny druhy koupelí, sauna či zábaly.

Lavatherm má však oproti výše uvedeným procedurám jednu velkou výhodu, jeho rozměry i způsob užití jsou opravdu nenáročné, a je proto možné jej využít kdekoli a kdykoli. Vhodný je například při náročných turistických i jiných sportovních pobytech, kde velice často dochází k namožení svalstva a bolestem, které tento tepelný obklad pomáhá zmírnit.

A jak tento zázračný balíček vlastně funguje? Princip spočívá v tom, že obklad je naplněn nejedovatou látkou octanem sodným. K tomu, aby bylo možné tento obklad použít, je třeba jej vložit do horké vody a povařit přibližně 10 - 20 minut. Obsah balíčku přitom mění svou podobu na čirou tekutinu. Poté již stačí pouze několikrát prohnout malý plíšek umístěný uvnitř termoobkladu, čímž dochází k řetězové reakci, kapalina se mění v bílou hmotu a vzniká teplo dosahující cca 54 °C, které v závislosti na rozměrech obkladu vydrží hřát po dobu 40 - 240 minut. Lavatherm je samozřejmě možné využít také k chladivé terapii, a to jeho vložením do mrazničky na 15 - 30 minut a následným přiložením na problematické místo.Takto lze lavatherm aplikovat mnohokrát za sebou až do mechanického zničení obalu. Použít jej tedy můžete až 1000x.

Lavatherm má velice široké uplatnění. Vhodný je zejména při bolestech svalů i kloubů, zánětech, migrénách, nachlazení, při onemocnění páteře, bolestech zad, slouží k zmírnění menstruačních bolestí a využít jej můžete samozřejmě kdykoliv se potřebujete příjemně zahřát a uvolnit.

Tepelnou či chladivou terapii pomocí balíčku Lavatherm naleznete například v Mariánských Lázních či lázních Luhačovice.

Pobyty obsahující lavatherm

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete lavatherm. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Vánoční lázeňský pobyt

Zažijte letos ty nejkrásnější Vánoce v Hotelu Maxim v Mariánských Lázních! Nenechte na sebe padnou stres a nechte se hýčkat při osmi lázeňských procedurách. Slavnostní vánoční menu je samozřejmostí.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Víkendový pobyt ve Ville Dino

Mariánky Vás zvou k pohodovému víkendovému pobytu. Káva a zákusek v kavárně "Bistro Café Dino" Vás osvěží a Vy si pak budete už jen užívat, odpočívat a čerpat energii do dalších dní. Těšíme se na Vás!

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Silvestrovský wellness pobyt

Oslavte Silvestra ve velkém! Užijte si silvestrovský galavečer, aroma masáž, perličkovou koupel a mnoho dalších blahodárných procedur. Závěr roku 2022 se tak stane neopakovatelným. Těšíme se na Vás.

4 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Tradiční léčebný pobyt

Vyzkoušejte tradiční procedury, které mají pro Vaše tělo i mysl léčebné a relaxační účinky. V rámci šesti denního pobytu je také neomezený vstup do bazénu a wellness. Přijeďte do krásného prostředí Mariánských Lázní. Zaručeně načerpáte novou sílu a energii.

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Wellness pobyt ve všední dny ve Ville Dino

Zavítejte ve všedních dnech na západ Čech, konkrétně do Mariánek. Tento pobyt je za výhodnější cenu než přes víkend! A užijete si lavatherm, masáž i aerosolovou mořskou koupel. K tomu chutnou stravu a vše je protkáno samozřejmě lázeňským odpočinkem...

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Medový pobyt

Poznejte blahodárné účinky medu a vychutnejte si jeho sladkou vůni. Dopřejte si odpočinek při detoxikační medové masáži nebo relaxační koupeli. Zaručujeme Vám, že si v Mariánských Lázních opravdu odpočinete.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt